Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj kilka godzin na Wilczej.Niestety ,jedna wielka kiszka,kilka pobić okoni i to wszystko na 5h pływania.Ogólnie woda podniesiona o ok. 60cm i dość zmącona ,niosąca różne śmiecie począwszy od traw,puszek , butelek a skończywszy na ...desce klozetowej:D.Rozmawiałem ze znajomym,który siedział dzisiejszą noc i też narzekał ,oprócz kilku brań leszczy nic ciekawego się nie działo.Jedyne co dobrego zaobserwowałem (dość upalna i parna pogoda) to kilka spławów dużych karpi w zatoce od strony płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kicha ... jak zwykle:cool:. W tygodniu człowiek snuje w pracy plany jak na rybkach spedzić mile wolne chwile ( ale mi sie rymneło), a przychodzi weekend i albo leje, albo woda wysoka:confused: Na Solinie też podobno nie ciekawie :mad:

Tylko zostało koguty "pokręcić" - tak dla "zdrowotnosci":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu człowiek snuje w pracy plany jak na rybkach spedzić mile wolne chwile ( ale mi sie rymneło), a przychodzi weekend i albo leje, albo woda wysoka

...albo niska:D.Dzisiaj zadzwonił kolega ,który siedzi na Wilczej z informacją że w ciągu nocy woda spadła o ok.80cm.:eek:.Więc się pytam jak tu człowiek jest w stanie zaplanować jakieś kilkudniowe wędkowania na tym zbiorniku?:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z W.W. Zaraz po wypłynięciu na wodę rozpętała się burza więc trzeba było spływać,po około 2 godzinach spędzonych w jakimś szałasie burza przeszła na tyle że wypłynąłem ponownie i wtedy przywalił na gumkę prawdopodobnie sum bo uderzenie było naprawdę mocne,rozgiął się dziadowski hak.Była to moja trzecia porażka z sumem na Wilczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziomek nie pierwszy i ostatni raz sum tak potraktował Twoją przynętę;).Często pływam na Wilczej za sandaczami i już nie raz sumy sponiewierały moje koguty.Niestety te rybki również gustują w tej przynęcie i takie uderzenia dość często się zdarzają a wyjęcie takiego osobnika 10+ na lekki sandaczowy zestaw ,należy do rzadkości.Przeważnie kończy się tak że po braniu sum pozwala się przez chwilę pobawić a następnie pakuje w koryto co kończy się rwaniem (korzenie) albo pozostawia na pamiątkę wyprostowaną kotwicę nie mówiąc już o pojedynczym haku:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z W.W. Zaraz po wypłynięciu na wodę rozpętała się burza więc trzeba było spływać,po około 2 godzinach spędzonych w jakimś szałasie burza przeszła na tyle że wypłynąłem ponownie i wtedy przywalił na gumkę prawdopodobnie sum bo uderzenie było naprawdę mocne,rozgiął się dziadowski hak.Była to moja trzecia porażka z sumem na Wilczej.

Jak ja bym chciał mieć takie brania...:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o informację na temat stanu wody na zalewie w wilczej woli

ostatnio byłem 24 czerwca i był bardzo niski stan, pokazywały się wysepki z trawy a ryba pewnie uciekała do koryta

czy ktoś był ostatnio i może napisać dwa słowa czy jest ok czy może po deszczach z kolei jest

poziom zbyt wysoki bo wybieram się na łączkę która przy dużym stanie jest czasem zalewana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi że rybki można nauczyć się wypuszczać:).Najważniejszą rzeczą jest opanowanie drżenia rąk i kontrolowanie oddechu,później jest już z górki,ręka nawet nie zadrży a serce bije równym rytmem:D.Najważniejszy jest ten "pierwszy raz" a i w lodówce zostanie więcej miejsca na...browarki;).

@ziomek,gratuluję przyzwoitego sandacza co w obecnych realiach Wilczej jest bez wątpienia małym sukcesem!

P.S @dziubas1608,jakby każdy w naszym kraju tak podchodził do kwestii wypuszczania złowionych ryb jak @mapet77 to wierz mi że Szwedzi ,narzekali by że mają prze łowione wody:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie ciągłej miniaturyzacji urządzeń technicznych w tym...lodówek turystycznych,propozycja takiej akcji jest jak najbardziej na miejscu a i cel iście szczytny:beer::D.Gdyby tylko zaprzestali produkcji słoików jedno litrowych a skupili się na "musztardówkach" to stan populacji ryb w tym zbiorniku wyglądał by zgoła inaczej:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.