Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , jestem pasjonatą połowu sandaczy , jakie są wasze opinie i spostrzeżenia co do sandacza na Wilczej . Wędkuję na WW z łodzi od 3 lat , moje spostrzeżenia są takie iż sandacz jest przełowiony , a jak wy uważacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarybienia tak, ale myślę, że może powstawanie wspólnot opiekujących się poszczególnymi zbiornikami lub odcinkami rzek doprowadzi do lepszego gospodarowania wodami. Może takim organizacjom bardziej będzie zależeć na rybności wód i poszanowaniu przyrody wokół nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak wszystkim wiadomo (a może i nie) priorytet ma zbiornik Machowski.Na Wilczą od czasu do czasu ,walną jakiś ochłap,tak dla uspokojenia "mięsiarskiej" atmosfery.Tak czy inaczej powolna agonia tego zbiornika jest niestety nieunikniona:(.Jeszcze kilka lat ,braku jakiejkolwiek kontroli nad tym zbiornikiem i zostanie wydojony do cna jak dojna krowa:mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszcza troche karpia i myślą ze to wystarczy.Jeszcze nie widziałem żeby tam był puszczany kiedykolwiek sandacz albo szczupak tylko te chwasty zapuszczają, 2 tygodnie i te karpie są wyłapane, parę lat temu na tym zbiorniku było bardzo dużo leszcza a teraz nawet leszcza jest ciężko złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cieszę się, że wtym roku nie opłaciłem tej wody w zamian za to kupiłem trochę sprzętu. Co prawda złowiłem w tamtym sezonie trochę krótkich szczupaków i sandaczy, jazi i karpi, ale nie po takie ryby tam jeżdziłem. Ponadto napatrzyłem się sporo na klimat panujący nad brzegiem i w jego okolicy(nagminne worowanie ryb, libacje, oraz okupowanie stanowisk od momentu zejścia pierwszych lodów, po koszenie kroczków i noszenie ich do samochodów. Gdzie te piękne ryby ze zdjęć kolegów @Rapala,@Oktawian? Szkoda tej wody bo jej uroda nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łowie generalnie na gumy,na dzień dzisiejszy to dla mnie nr.1.W mojej skrzynce wędkarskiej najwięcej jest gum Maansa i Fishanterów,Relaxy są na dalszej pozycji.Koguty posiadam ale jakoś zawsze priorytetem u mnie jest guma.Pewnie podpadłem tym stwierdzeniem koguciarzom,ale trudno każdy łowi na co ma najwięcej efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety wypadzik nie doszedł do skutku,dzisiaj Wisłok i bolonka dla odmiany;).Z tego co wiem bo dzwoniłem wczoraj do kolegi to "norma" czyli nic specjalnego się nie dzieje.Powoli Wilcza pustoszeje po wakacjach,może coś więcej wędkujących w weekendy ale w tygodniu to pustawo.

Z racji wolnego poniedziałku powinienem być rano, zobaczymy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj od 4 do 15. Złowiliśmy z kolegą 4 wymiarowe szczupaki, parę okoni i sandaczyka ok 15 cm, prawdopodobnie zeszłoroczne tarło. Czyli jest nadzieja. Około południa pojawiła się na wodzie łódka, która spowodowała duże poruszenie wśród wędkarzy na wszystkich brzegach. Byli to podobno chłopaki ze społecznej straży wędkarskiej. Pościągali wszystkie bojki, patyki i znaczniki. Zbiornik nabrał pięknego nowego blasku, bez butelek poprzywiązywanych co parę metrów wzdłuż koryta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.