Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

czyli sandacz ruszył

D-O-K-Ł-A-D-N-I-E :D:D:D.Pięć godzin pływania z @Zdzisław Czekała i ani jednego brania:D.Powoli moja cierpliwość do sandaczy z tego zbiornika się kończy:D,następnym razem nie spłynę dopóki coś nie "wyduszę",nawet żebym miał tam nocować!!!:mad::D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie do końca na temat ale to mój 1 post wiec proszę o wyrozumiałość. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć jakie przynęty są skuteczne na zalewie preferuje łowienie spiningowe z brzegu i jak możecie doradzić jakieś przystępne miejsce do łowienia dla początkującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Od kilku dni czytałem Wasze posty na temat Wilczej (34 strony) i chyba sporo się podszkoliłem, może wreszcie coś się uda mi tam wyskubać. Bo w niedzielę tak bez konkretnej wiedzy na temat tego zbiornika przez 7 godzin z kolegą wiosłowaliśmy po Wilczej, oddaliśmy setki rzutów na różne przynęty i niestety - nawet okonka :( Wcześniej najczęściej łowiłem na Wiśle. Planujemy w sobotę kolejny raz wyruszyć w poszukiwaniu sandaczy i szczupaczków. Mam takie pytanko: czy jeżeli przyjadę nad Wilczą tak około 3 rano w sobotę to czy na ten parking "u Arka" będę mógł wjechać, ktoś tam wyjdzie o takiej porze? I ile kosztuje pozostawienie tam autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] w niedzielę tak bez konkretnej wiedzy na temat tego zbiornika przez 7 godzin z kolegą wiosłowaliśmy po Wilczej, oddaliśmy setki rzutów na różne przynęty i niestety - nawet okonka :( [...]

Adam, to Ty z kolegą pływałeś na takim maleńkim pontoniku po środku Wilczej w niedzielne popołudnie?

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja :) Dopiero zaczynam tam poznawać tereny, więc wskazówki mile widziane

To nie polecam ,,takiego'' pływania, bo kąpiel pewna. Bardzo często jest tak, że rano wypłyniesz przy gładkiej tafli ale żeby wrócić do miejsca wodowania będziesz musiał niemal skakać po niezłych falach, które ładnie bujają pontonem (330 cm) kolegi @Lobosssa. Nie chce straszyć ale tak mały pontonik (2-osobowa załoga) raczej nie poradzi sobie z tymi falami... Najlepiej zmienić ponton na sporo większy albo skupić się na spiningowaniu z brzegu (z wiadomych powodów polecam dni pracujące tj. pn-piątek).

Kolejna rad - pływać, pływać orać dno, czesać toń i ... nie nastawiać się na wyniki... słabiutki jest ten sezon :) Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MilanND ma rację,Wilcza Wola ,niby taki nie pozorny,raczej płytki,spokojny i osłonięty lasem zbiornik ale może okazać się zdradliwy!Już kilkakrotnie miałem taką sytuację że łowiąc z pontonu przy lekkim wiaterku nagle przez kilkadziesiąt sekund przychodziły, mocne porywy wiatru i zaczynało solidnie bujać.Na dowód tego ,może być fakt że w ciągu ostatnich dwóch lat ,kilka osób i to młodych ludzi poszło w piach:( ale to już inna bajka.

Witam Wszystkich. Od kilku dni czytałem Wasze posty na temat Wilczej (34 strony) i chyba sporo się podszkoliłem, może wreszcie coś się uda mi tam wyskubać.

Nie oszukujmy się że "tłuste" lata tego zbiornika należą do przeszłości a ostatnie dwa sezony to całkowita porażka.Bo jak inaczej można tłumaczyć fakt że człowiek pływa,oddaje setki rzutów a efekty to kilka "skubnięć":(.Czasami uda się "coś" wydusić ale to "coś" to może tylko w pewnym stopniu przypominać sandacza:D.O szczupakach już nie wspomnę:(.Który z szanownych kolegów,którzy często odwiedzają ten zbiornik w ciągu kilku ostatnich sezonów może się pochwalić ładnym okoniem?Nie ma się co oszukiwać!Żenujące gospodarowanie przez PZW na tym zbiorniku,wszechogarniające mięsiarstwo i brak kontroli PSR (choć w minimalnym stopniu) zrobiły swoje!Teraz na Wilczą człowiek jedzie aby popływać ale na pewno nie po to aby sobie połowić drapieżniki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, napewno będę próbował coś tam złowić, zwłaszcza że Wisła narazie nie bardzo nadaje się do łowienia. A pontonik też narazie musi wystarczyć, mamy zawsze kapoki i pływać też potrafimy :) W sobotę będę tam od rana pływał więc jakby ktoś z Was wziął mnie na swój pokład (nawet na godzinkę) i trochę podoradzał to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę ryzykujemy, ale mamy możliwość łowienia tylko w weekend, więc sam wiesz że z brzegu to się mija z celem. Na lepszy ponton na razie nie mogę sobie pozwolić. A moim głównym łowiskiem jest Wisła, która w tej chwili sam wiesz jaka jest. Niestety bez spinningowania nie mogę wytrzymać, cały tydzień w pracy więc w sobotę muszę się gdzieś wyrwać, a w tej chwili najbliżej mam nad Wilczą. A ponton malutki ale porządny więc może tak źle nie będzie.

A jak tam woda w zalewie, przeszła tam ulewa dziś w nocy? Może w sobotę nie będzie po co jechać? Ja jestem z Tarnobrzega (Sobów), a pracuję w Sandomierzu i w tych miastach straty są straszne, do garażu po auto szedłem dziś po kolana w wodzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sam się przekonałem jaka woda na Wilczej :) stan w porównaniu do zeszłego tygodnia -0,5m, według mnie b. niski. Lało wiało i cały brzeg od strony parkingu u Arka obstawiony. Przepłynęliśmy z kolegą na drugą stronę i tam próbowaliśmy z brzegu, bo z pontonu w taki deszcz i wiatr to nic miłego :( Efekty b. marne: dwa krótkie szczupaczki i opierdziel od żony za wypad w taką pogodę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No duży to on nie jest, ale na razie musi wystarczyć. I tak mnie dziś miło zaskoczył, rano była dość duża fala, a ten pontonik całkiem spokojnie się utrzymywał, myślałem że nie da rady popływać, a jakby nie deszcz to przy takim wiaterku spokojnie można z niego rzucać. A sam widziałeś że z brzegu w weekend to nie bardzo jest gdzie łowić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.