Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kawałek czasu byłem nieobecny, sprawy zawodowe. Jednak do rzeczy. Trochę wyprzedziłem fakty. Rok 2014 jest wypełniany według starych operatów i w tym sezonie został wypełniony do końca operat za 2013 i w całości bieżący. A więc karp, karaś pospolity(złoty), lin, jaź, boleń, szczupak i sum, który wpuszczany jest w dolnym biegu rzeki Łęg. Pozostałe gatunki dla obwody rybackiego Nr1 rzeki Łęg w całości jest realizowany na zbiorniku. Nie ma fizycznej możliwości do nierzetelnego wykonania, ponieważ każdorazowo obecny jest przedstawiciel RZGW i podpisuje protokół stwierdzający gatunek, sort, ilość i miejsce zarybienia. Natomiast nowa 10-cio letnia umowa, jaką zawarł Okręg PZW w Tarnobrzegu będzie realizowana od roku 2015 i obecnie jest na etapie konsultacji. Wiadomo jednak, że na wniosek kół zainteresowanych z operatu ma "wypaść" sum, który dosyć skutecznie dba o małą populację karpia. W jego miejsce zaproponowano sandacza. Po akceptacji udzielę dalszych informacji. Nie zmieni się natomiast sytuacja karpia, o czym wspominałem we wcześniejszej publikacji. Według nowego rozporządzenia zarybienie zostanie dość drastycznie zmniejszone i według nowych przeliczników będzie to jedynie około 600 kg na cały obwód (tu czytaj zbiornik, ponieważ bezpośrednio do rzek nie może być realizowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
@kriko zakaz wywozenia był od "zawsze" (zresztą martwy zapis) , nawet wtedy kiedy tam jeszcze łowileś...Widziałem, że dawałeś sobie wtedy radę dasz sobie i teraz:D

W ogóle tam nie wywoziłem i zawsze z brzegu łowiłem ;) Sam o sobie chyba mówisz bo co nie co widziałem ;) Tylko miałem na mysli tych zwolenników wywózki na tym zalewie, bo ich nie brakowało ;) I tak wilcza to dla mnie jest skończona od 2010 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo już wyłowili...Tym bardziej ,że od tamtego roku obowiązują następujące limity na zbiornikach wydzielonych pzw Tarnobrzeg :D

...

Przypominamy, że od 1 stycznia 2014 roku obowiązują następujące limity miesięczne:

- karp, amur - 10 sztuk łącznie,

- szczupak, sandacz - 5 sztuk łącznie,

Okręg PZW w Tarnobrzegu - Regulamin zbiorników wydzielonych na 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo już wyłowili...Tym bardziej ,że od tamtego roku obowiązują następujące limity na zbiornikach wydzielonych pzw Tarnobrzeg :D

Okręg PZW w Tarnobrzegu - Regulamin zbiorników wydzielonych na 2015

Ciekawe gdzie tu w okręgu w zbiornikach wydzielonych mają tyle sandaczy skoro taki limit ;) Bo odnośnie karpia to nie wspomnę, 10 na miesiąc a wędkarzy lubiących rybie mięso jest bardzo dużo wiec w miesiąc i po rybie na wilczej ;) Ale z tego co wiadomo w 2015 roku będą ograniczone zarybienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj byłem na WW raptem dwie godzinki w okolicach mostu, kilka płotek oraz okoników i trzy jazgary. Lodu nie ma ale woda podniesiona około metr od normalnego stanu. A to jedna z płoteczek :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.