Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Operat Rybacki nr1 rzeki Łęg (wraz z dopływami), opracowywał z tego co wiem Okręg PZW w Rzeszowie. Nie robił tego dyrektor, czy prezes , ale uprawniony ichtiolog na zlecenie okręgu. Jako, że zbiornik jest zaliczany do zbiorników płytkich, znajdują się tam takie gatunki ryb jak szczupak, boleń, jaź, karaś pospolity (złocisty), lin, pstrąg, sum, karp, natomiast nie ma sandacza, który został tam wpuszczony kiedy nie obowiązywały operaty rybackie. Zmian w operacie może dokonać tylko RZGW w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwód jak wyżej. Rzeka Łęg wraz z dopływami ( w tym zbiornik). W miejscowości Stece (między Wilczą Wolą, a Wolą Raniżowską) jest most nad zbiornikiem, na prawym brzegu jest droga gruntowa prowadząca pomiędzy zabudowaniami w górę zbiornika. Nie pamiętam dokładnie, ale może to być około 1 km. Znajduje się tam mostek /kładka dla pieszych. Dawno tam nie byłem, ale powyżej powinno znajdować się coś w rodzaju progu wodnego z kamieni, to jest początek. Było tam rozlewisko, a następnie już wąskie koryto, aż do rozlewisk przy bocianim gnieździe. Pomijając tegoroczną sytuację, to na tym terenie w miesiącach styczeń-maj obowiązuje zakaz wędkowania ze względu na tarlisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani ładu ani składu, widać że tam piszą laiki ....Mogli by podać czy te łowienie z brzegu dotyczy już czy od 23 czerwca. Tak samo chodzi o łowienie z łódek jak i w nocy .... Czy zakaz dotyczy caly czas do końca roku czy do 23 czerwca?! Żal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w sobotę byłem u na żaglach i rozmawiając z miejscowymi mogę wywnioskować że zakaz łowienia to jaki żart

karpie od 1 do 2 kg biorą jak głupie, miejscowi łowią codziennie

straży wędkarskiej jak nie było tak nie ma

to kpina z naszych pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpie od 1 do 2 kg biorą jak głupie, miejscowi łowią codziennie

straży wędkarskiej jak nie było tak nie ma

to kpina z naszych pieniędzy

Już spółdzielnia z wilczej woli wzięła się do roboty widzę.... To sie nadaje do "Uwaga" i zwrócić się z tym do PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zbiornik został dopuszczony do wędkowania w dniu wczorajszym, po zakończeniu zawodów. Pozytywne wieści to wyniki, indywidualnie wygrał wędkarz z Sandomierza wynikiem przekraczającym 82 kg. Druga dobra wiadomość to złowienie prawie 9 kg amura, leszcze o wadze przekraczającej 2 kg, duże krąpie, płocie, jazie i karasie, a nawet 34 cm okoń. Niestety dostałem sygnał, że już w dniu dzisiejszym "mięsiarstwo" dopadło się do ryb i zaczęło się pakowanie bagażników i kursy z kompletami. Miałem cichą nadzieję, że zawody rozgrywane na żywej rybie, choć trochę ją ocalą przed zachłannością pseudo wędkarzy, ale niestety tak nie jest.:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.