Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Rapala, z tym pływaniem do 9 to mogę tylko potwierdzić, później można liczyć jedynie na okonie i szczupaki ale przy takich temperaturach jakie mam lepiej chyba przestawić się na plażowanie;)

Dzisiaj rano sandacze podobno szalały na zatoce. Koledzy mieli jakieś ładne brania ale na brzegu wylądował tylko jeden pod 60cm. Chłopaki żałowali że nie wzięli spina a mówiłem...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę na Wilczej,choć nie lubię tam jeździć w sobotnio- niedzielne "spędy" a szczególnie w wakacje ale trafiła mi się akurat wolna niedziela to czemu nie.Nad wodą byłem około 4.40 i od razu problem,ponieważ nie za bardzo było się gdzie zwodować,namioty,namiociki, grile,wszystko obstawione,normalnie masakra:mad:(żeby taki zbiornik nie miał jednego normalnego miejsca do wodowania się,paranoja),ale w końcu się udało.Woda opuszczona o około 40cm i już wiedziałem że będzie lipa.No prawie lipa.Do godziny 9.30 zero brań poza kilkoma podskubnięciami sandaczy ale nie do zacięcia.Już miałem spływać ale pomyślałem że jeszcze odwiedzę moją "tajną" miejscówkę,która nie raz ratowała mnie od spłynięcia o kiju.W ciągu 15min. złowiłem 3 szczupaki i jednego spiąłem.Jeden ponad 70,dwa pozostałe 60-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nad wodą byłem około 4.40 i od razu problem,ponieważ nie za bardzo było się gdzie zwodować,namioty,namiociki, grile,wszystko obstawione,normalnie masakra:mad:(żeby taki zbiornik nie miał jednego normalnego miejsca do wodowania się,paranoja),ale w końcu się udało...

Rapala, miejsce do zwodowania jest ( betonowy slip) tyle, że dojazd do niego jest niemożliwy. Zamknięty szlaban. Działania Tarnobrzeskiego PZW (jeśli takowe są) są bez sensu. Mają piękną wodę i pozwalają na jej jawną degradację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapala, miejsce do zwodowania jest ( betonowy slip) tyle, że dojazd do niego jest niemożliwy. Zamknięty szlaban. Działania Tarnobrzeskiego PZW (jeśli takowe są) są bez sensu. Mają piękną wodę i pozwalają na jej jawną degradację.

Zamknięty szlaban?Tak jak reszta pozostałych:DO jawnej degradacji tej wody i wszech obecnym mięsiarstwie można by książkę napisać.

Jutro wyskoczę pewno po południu może coś wieczorem ruszy:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z Lobosssem byliśmy w środowy poranek pomachać trochę patykami. To co Seru wyprawiał na pontonie wola o pomstę do nieba... jego poczynania podsumować można tylko w jeden sposób.... Widzisz Boże a nie grzmisz!!!! Może wrzuci jakieś foto do galerii. U mnie tylko sandaczyk 46, szczupaczek pod 50 spięty przy pontonie i obcinka zestawu.

Rapala, polując na sandacza, zakładasz jakieś wolframy czy inne zabezpieczenia przed szczupaczymi zębami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapala, polując na sandacza, zakładasz jakieś wolframy czy inne zabezpieczenia przed szczupaczymi zębami?

Wolfram obowiązkowo,czasami pod sam wieczór kiedy szczupak raczej nie bije a w danym miejscu jestem pewien że są sandacze,zakładam przynętę tylko do agrafki.Przeważnie do lekkich przynęt np.8g i na małej głębokości.Pamiętam historię jak kiedyś zapomniałem pudełka z wolframami i na 10 rzutów szczupaki obcięły mi 6 kogutów:mad:,było to w okolicach wyspy.

Jadę dzisiaj,pogoda fajna może coś będzie się działo;)

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem na wypadzie z Milanem połapałem :D ,ale życiówka spięła się przy podbieraniu, Milan ocenił ją na około 80 cm, ale i tak sandały waliły w gumę jak złoto. W sumie trzy wyciągnięte, jedna spinka przy pontonie i 3 spadły podczas holu, to największy z nich :D i dwa mniejsze. :) A co do przyponów to ja stosuję fluorocarbon, jednak przy bardzo dużej liczbie zaczepów nie wychodzi to na dobre mojej kieszeni heh.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lobosss dałeś im popalić;).Byłem wczoraj popołudniu na zbiorniku z @Siwym,niestety kompletna kiszka,wiał dość mocny wiatr i to na dodatek z północy,kilka skubnięć na koguty i to wszystko.Wędkujących mało co nareszcie zapowiada końcówkę spędów na Wilczej,cisza i spokój aż miło popływać.Trzeba już pomału myśleć o zaplanowanej dwutygodniowej zasiadce:).

A co do przyponów to ja stosuję fluorocarbon, jednak przy bardzo dużej liczbie zaczepów nie wychodzi to na dobre mojej kieszeni heh.

No cóż mam mieszane uczuci co do przyponów z fluocarbonu,już kilka razy nie dały rady w konfrontacji z zębami szczupaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam :) i pragnę pogratulować ciekawego forum, a co najważniejsze ciągle "żywego" i aktualnego.

Chętnie bym się podłączył do kolegi rapala na wspólne wędkowanie z pontonu ( mam własny) z nieukrywanym zamiarem podszkolenia się w technikach spinigu.

Na razie wyjeżdżam w góry, ale za tydzień jestem gotów nawet na dłuższą zasiadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano z Siwym,odwiedziliśmy Wilczą,brania słabe ale coś tam w końcu wydłubaliśmy.Siwy zapiął trzy szczupaki i sandacza ja sandacza i szczupaka plus spięty sum.Wymiarowo bez rewelacji.Frekwencja na zbiorniku umiarkowana i narzekania dziadków że nic się nie dzieje.Czyli wszystko w normie:D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano z Siwym,odwiedziliśmy Wilczą,brania słabe ale coś tam w końcu wydłubaliśmy.Siwy zapiął trzy szczupaki i sandacza ja sandacza i szczupaka plus spięty sum.Wymiarowo bez rewelacji.Frekwencja na zbiorniku umiarkowana i narzekania dziadków że nic się nie dzieje.Czyli wszystko w normie:D.

Gratulacje panowie. Ładne mi tu nic się nie dzieje... Dla mnie byłby to całkiem udany dzień. U mnie ostatnio lipa ze szczęście czy też umiejętnościami ale przyjdzie dzień wielkich łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.Siwy połowił ja tylko asystowałem:D.Może i efekty "ilościowe" są ale nie przekładają się na wymiarowe.Małe szczupaki i sandacze skutecznie demolują koguty a materiały na nie się kończą:(.Oczywiście jakaś tam frajda jest ale ja nadal czekam na to jedno konkretne uderzenie.Jak już napisałem mały początek już był i to przyjemne "pulsowanie" na kiju choć przez chwilę,wrzesień już coraz bliżej,nocki coraz chłodniejsze,niech woda złapie te 8-10 stopni to wtedy zacznie się właściwe łowienie.

A właśnie Panowie,tak obok tematu,może ktoś z Was posiada białą wiskozę?Popytajcie,chętnie odkupię albo zrewanżuję się w kogutach;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rybki w piątek padły na jerka z bigbaita tj. krąpik 7 cm 14g. Ja to bym chętnie kupił parę kogucików dobrej jakości takich do 30 g, RAPALA jakbyś miał parę sztuk do sprzedania to ja i pewnie Milan bylibyśmy chętni lub od kogoś innego :D

Edytowane przez Lobosss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chętnie kupił parę kogucików dobrej jakości takich do 30 g, RAPALA jakbyś miał parę sztuk do sprzedania to ja i pewnie Milan bylibyśmy chętni lub od kogoś innego

@Lobosss,postaram się coś skręcić kogucików to na pewno wystawię na giełdzie ale z czasem ostatnio trochę kiepsko a i "komponenty" się kończą,muszę zamówić.Wprawdzie mam jeszcze kilkanaście ale rozumiesz,to taka żelazna rezerwa taktyczna;).Ale nic to ,damy radę:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie Panowie,tak obok tematu,może ktoś z Was posiada białą wiskozę?Popytajcie,chętnie odkupię albo zrewanżuję się w kogutach;).

Mam owce irlandzką bardzo fajny materiał polecam, może tez być marabut, wiskozy szukaj w pasmanteriach mają po śmiesznych pieniądzach, kawałek owcy czy innych materiałów mogę oddać w zamian za jeden wyjazd na środku pływającym gdzieś we wrześniu.... jak coś to prv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.