Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio słyszałem ze od kolegów ze podobno na wiosnę maja spuszczać wodę z zalewu.Podobno kasa jest z UE na ten cel , zbiornik ma być odmulany,pogłębiony i przystosowany pod turystykę ale już nie dla wędkarzy.Rybka ma być odłowiona i wpuszczona do rzek.Czy ktoś coś wie w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to w okręgu tarnobrzeskim nic na ten temat nie widomo.

A jako dzierżawca wody itd powinien być już dawno powiadomiony i powoli zaczynać odłowy.

Tak więc można spokojnie opłacać składki.

Chyba ze zrobią PZW "kuku" :)i sam zainteresowany dowie się ostatni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złe informacje na temat Wilczej Woli miałem już jesienią (budowa ośrodka rekreacyjnego,kupno części zbiornika przez inwestora) i obawiam się, że jednak to prawda.Trudno skoro to inicjatywa samorządu to nikt z nas nie ma na to wpływu !Szkoda nerwów.Może kiedyś,znajdzie się zainteresowany,który o to zadba i zrobi ze zbiornika porządne łowisko komercyjne:rolleyes:.Pozostaje mieć nadzieję że przynajmniej odłów rybek będzie przeprowadzony umiejętnie i ktoś będzie miał nad tym nadzór.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda trochę tego zbiornika bardzo lubię tam łowić.

Ale nie ma tego złego ………….Pozostaje mi tylko liczyć po cichu na to ,że może ktoś otworzy ten zbiornik jako komercyjny. Co pewnie dobrze wpłynie na rybostan na tym zbiorniku?

Biorąc po uwagę ogromną presję wędkarską ostatnich lat to od dłuższego czasu uprawia się tam głównie rekreację ha ha

Np. można popływać łódką czy pontonem, zapalić ognisko :D od wielkiego dzwona pomocować się z jakąś ładną rybką:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Wilczej Woli to ja już o tym od października wiem. Dlatego kiedyś pisałem o tym ze ten zbiornik idzie pod turystykę, to mi nikt nie chciał wierzyć tu. Nie wierze żeby Szymanowice podzieliły los Wilczej. Prezes tego zalewu nie pozwoli na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że mają robic plaże od strony lasu jak będą miec kase. Ale że ryby mają wyławiac podobno mają wode do koryta upuszczać żeby tą niby plaże zrobic .No ale każdy słyszy co innego . Tylko czego ta wodomistrzówka jest na sprzedaż ,coś ztym zbiornikiem niejest tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni temu na Wilczej kilka małych szczupaczków jeden z nich na foto.Zauważyłem na jego głowie takie dziwne dziurki co to jest?

Poprawna odpowiedz brzmi; mniejsze dziurki na głowie jak i na pokrywach skrzelowych i na spodzie pyska a także na około oczu to ,,otworki'' lini bocznej przez co szczupak wyczuwa np.kierunek przepływającego jedzonka;)Dwie większe dziurki to po prostu nochal czyli węch który u szczupaka jest akurat słaby i nadrabia to właśnie linią boczną:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z ładnej pogody wybrałem się dzisiaj na zbiornik,troszkę popływać.Efekt to 4 szczupaki ,niestety żaden nie osiągnął magicznej 50-tki:D.Zbiornik praktycznie pusty ,tylko ja,kolega na pontonie i jeszcze jedna osoba na łódce.Rzeka poniżej mostu ,ścięta lodem praktycznie aż po sam zbiornik.Kiedy spływałem ,powoli zaczęło ścinać również zatoki ,pomimo tego dwie lub trzy osoby (na szparówce) przygotowywały się do nocki:D.Myślę ze pozarzucali zestawy bo za dwie-trzy godziny, chyba będzie problem;).Kiedy ładowałem graty do samochodu termometr pokazywał -2°C .Patrząc na prognozowane temperatury na najbliższe dni to był prawdopodobnie ostatni wypad w tym roku (a może wogóle:rolleyes:) na Wilczą ale może jeszcze...W każdym bądź razie ponton pozostaje nadal na przyczepce:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spokojnie można było wodować na całym zalewie. Noc nie była zbyt mroźna więc myślę, że spokojnie dasz radę wypłynąć bez lodołamacza:)

Kolego też dziś myślałem że będzie jak wczoraj a okazało się że zbiornik(inny niż WW) przez jedną nockę skuł lód więc @Kajtelek po dzisiejszej, kolejnej mroźnej raczej już nie połowisz. Obym się mylił. Połamania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływało sie ciężko sypało śniegiem,woda na pontonie zamarzała,przelotki obmarzały,na początku Szczupaczka i jedno branie na 5 h łowienia dla mnie było to ostatnie pływanie w tym sezonie na Wilczej :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.