Skocz do zawartości

Wilcza Wola


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Wodowanie wszelkiej maści pływadeł jak najbardziej wskazane. Od tamy aż po horyzont nie było widać lodu:) Przy takiej fali jak była dziś na zalewie zbiornik nie zamarznie do końca roku nawet przy minus -10 d dzień :D

Bocianie gniazdo czy jak tam wolicie pod mostem dalej trwa sezon podlodowy:P

Edytowane przez MilanND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśląc, że zbiornik zamarznięty pojechaliśmy z Lobosem na Łęg poniżej zalewu. Zreszta ogromna fala i tak uniemożliwiłaby plywanie kutrem rybackim a co dopiero pontonem. Wyniki na rzeczce mizerne. W poniedziałek byłem na gruncie od 16 do 0:30 jedndo pseudo branie i kolegi a byliśmy we 3 także lipa konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazać łowienia, skonfiskować wędki i spalić na stosie a jak ktoś spróbuję nad wodę wyjść choćby z leszczyną to kulkę w łeb od dyżurnego snajpera!!!

Dopóki wszyscy nie zaczniemy szanować wody i ryb to żaden zakaz nic nie da i będziemy narzekać, że kormorany, że robaki już nie takie jak dawniej, że za dużo karmią, że za dobry sprzęt...

Miałem nadzieję, że na święta chociaż złowię sandacza... Wszystko wskazuje, że 3 sezon z rzędu będzie amur;) Może to i lepiej.

P.S. Miałem nie pisać ale poszło zarybienie sandaczem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zeby poprawić rybostan trzeba wprowadzić zakaz wywozek i łowienia z pontonu na jakiś czas. I niech ludzie pokaza jacy sa mocni z rzutu

:eek: Większej niedorzeczności dawno nie czytałem:).Kilka lat temu kiedy była licencja ,były ryby,było masę ryb chociaż żadnych zakazów odnośnie wędkowania nie było!Obecnie ,główną przyczyną zaistniałego stanu rzeczy jest wszech ogarniające "mięsiarstwo" (dawniej też było i to nie wiem czy nie większe;)),nagminne łamanie limitów ilościowych łowionych ryb oraz brak jakiejkolwiek (no, może w minimalnym stopniu) kontroli przez służby do tego celu powołane!Po zniesieniu licencji,zbiornik przez kilka lat został poddany dużej presji wędkarskiej, na Wilczą jechało się "po ryby" a nie na ryby!Całe szczęście że sytuacja wraca do "normy" co można już było zaobserwować tego roku."Leśnych ludków" coraz mniej no bo i ryby mniej i coraz trudniej coś złowić na obiad.Oczywiście pozostanie "stałe grono" ,tych którzy do tego zbiornika są przypisani jak "chłop do roli" ale takie mają prawo i trudno.Pozostaje jedynie:wprowadzenie drastycznych limitów ilościowych,zwiększenie wymiarów ochronnych oraz co NAJWAŻNIEJSZE: Kontrole ,kontrole i jeszcze raz kontrole!!!Co w obecnych realiach zbliżającego się "kryzysu" i specyfiki tego zbiornika (duża powierzchnia,bliskość lasu...) trudne do zrobienia ale nie niemożliwe.

Następna sprawa to "przechodzenie" zbiornika z rąk do rąk.Raz O.rzeszowski następnie O.tarnobrzeski a w następnym roku?Brak jakiejkolwiek spójnej "polityki" zarybieniowej, po prostu "każdy ch.j na swój strój"!Sandacz,szczupak,sum,karp...wszystko na hura,byle było tylko czym się wykazać i w papierach ładnie na koniec roku wyglądało!

Wszyscy chcemy aby w tym zbiorniku było dużo ryb.Ale wiem że w życiu tak jest że przychodzi "siedem tłustych lat a następnie siedem chudych".Wyniki jakie uzyskiwaliśmy w ubiegłym roku a także i w obecnym nie były dla wielu z nas najlepsze ale to nie znaczy że ryb tam nie ma!Analogiczna sytuacja dotyczy również innych zbiorników:Solina,Czarna Sędziszowska...Nie było chyba osoby w tym roku ,która by nie narzekała na zbiorniki.Coś się "pokręciło" w pogodzie i tyle.Co? Nawet w to nie wnikam.Kiedy pływam pontonem i obserwuję ekran echosondy to dochodzę do wniosku że te ryby jednak tam są.I nie są to tylko stada drobnicy ale również duże ryby i wcale niemało!

Zobaczymy co przyniesie następny rok.Niepewność odnośnie zbiornika i to kto będzie nim "władał" jak na razie pozostaje i musimy uzbroić się w cierpliwość.Tak samo zresztą jak do oczekiwania na decyzje a raczej informacje jakie nam "dawkuje" nasza "kochana" organizacja.W jednym tylko są dobrzy a mianowicie w szybkim podawaniu wysokości składek na dany rok:mad::D.Ale o tym będziemy dyskutować w innym wątku....

P.S.@kriko , jestem dobry w łowieniu z rzutu!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Rapala to łów z rzutu a nie non stop ostatnio z łódki ;) A co do kontroli to masz racje .... Powinni zatrudnić 2 strażników społecznych takich jak mają Szymanowice. Również wprowadzić górne wymiary ryb. Wtedy mięsiarzom sie odechce tam czesać. Szymanowice są tego przykładem, mięsiarzy tam można policzyć na palcach dwóch rąk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapala to łów z rzutu a nie non stop ostatnio z łódki

Widzisz @kriko,jestem zwolennikiem łowienia karpi ale wtedy kiedy zasiadka trwa kilka dni;).Łowienie "z marszu" mnie nie bawi,ponieważ rozkładanie wszystkich klamotów,nęcenie i cały "rytuał" z tym związany zajmuje ...połowę czasu ,który można poświęcić na łowienie:D. Ma dla mnie sens tylko wiosną i to wyłącznie na małych zbiornikach a Wilcza do takich nie należy.Dla tego jeżeli mam poświęcić kilka-kilkanaście godzin dziennie na wędkowanie to zdecydowanie wybieram ponton i spining:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilcza jest skonczona, zeby poprawić rybostan trzeba wprowadzić zakaz wywozek i łowienia z pontonu na jakiś czas. I niech ludzie pokaza jacy sa mocni z rzutu :)

Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, że jesteś młodym człowiekiem - ale sens/poglądy zawarte na tym forum niczym nie różnią się od poglądów DZIADKÓW z PRL-u i obecnej władzy PZW.

Jeżeli ktoś ma ponton a Ty nie - to zakazać używania.

Jak ktoś ma echosonde a Ty nie - to zakazać.

Jak ktoś ma wędkę wyczynową 13m a ty 11m - to zakazac

Jak jestes z innego okregu to dojeba... mu 300zł dodatkowej opłaty

... itd.

Człowieku zgłoś się na ochotnika do PSR będziesz pilnował limitów, okresu itp. lub zmień coś w PZW i zostań działaczem.

Bo na dzień dzisiejszy jesteś tylko kolejnym pieniaczem, który jest obrażony na cały świat bo nie może złapać ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koyot - daruj sobie :) Wiem co mowie bo lowie juz od 13 lat na wilczej woli i jest istna tragedia !

@Rapala- sam jestem karpiarzem wiec wiem ze lowienie z marszu nie ma duzego sensu. Mi chodziło przede wszystkim o łapanie na spinning z łódki ;) Wiem co wiekszosc takich wedkarzy wyczynia na wilczej ... łoją aż nie miło .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łowiący z brzegu "stali bywalcy" i tzw.pseudo karpiarze to co? W dzień łowią a w nocy wypuszczają?:D:D:D

@kriko ja nie napisałem że łowienie z marszu na Wilczej nie ma sensu:) ,napisałem tylko że ja nie preferuję takiego łowienia.Są pory roku np.wczesna wiosna gdzie tylko takie łowienie się sprawdza i ma sens.Trzeba tylko wiedzieć kiedy,gdzie i jak. Nie obraź się kolego ale zgadzam się z tym co napisał @koyot.Zakazy TAK ale nie wszystkie i wprowadzane z głową!@kriko gdybym ja miał pod nosem Wisłę ,San,Szymanowice... to dawno olał bym ten zbiornik,żył spokojniej i bez emocji;).Niestety do Wisełki mam ok.70km a na Szymanowice jeszcze dalej:( dla tego w pewnym sensie muszę "brać" to co oferuje mi ten zbiornik.Nie psioczę i nie klnę że nic nie mogę złowić,woduję ponton i ruszam do przodu!Ponarzekać można ale prawdę powiedziawszy spływa to po mnie jak woda z deszczu.Ot ,taka cecha Polaka;) Kiedy z kumplami umawiam się na ryby to teraz nie mówimy "Jedziesz połowić na Wilczą?" tylko "Jedziesz POPŁYWAĆ na Wilczej?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[koyot] To już podzielić się informacjami z nad wody nie można bo od razu ktoś się gorączkuje. A tak po za tym to ty koyot powinieneś zostać PSR bo jak piszesz to jesteś starszy i bardziej doświadczony a takich właśnie tam nie brakuje. Pozdrawiam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.