Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Największym zagrożeniem dla ryb reofilnych na naszych rzekach są w tej chwili drapieżniki. Do rodzimej wydry dołączyły kormorany (z którymi, przynajmniej w Okręgu Krosno jakoś sobie radzimy - mamy zgodę na odstrzał i płoszenie), ale również ściśle chronione nurogęsi (niestety nie otrzymaliśmy zgody na odstrzał). Tej zimy na Wisłoku od Beska do Wojaszówki bytowało ok. 50 nurów. Te, które tej zimy znaleźliśmy martwe ( 3 szt.), prawdopodobnie zabite przez lisy, miały w żołądkach dwie brzany ok. 30 cm i okonia.... Nury docierają już w najwyższe odcinki rzek. Ostatnio widziałem je podczas zarybienia Wisłoki i dopływów trocią wędrowną w Krępnej... Resztę dopowiedzcie sobie sami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 13:25, ORINOKO napisał:

To samo miejsce, ta sama godzina, inna pogoda oraz czystrza woda. Do pobicia własnego PB brakło 2 cm, ale 0,5 m też cieszy 😎

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować


Gratulacje, jaka przynęta? :)

Edytowane przez biaukoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny na Wisłoku poniżej Rzeszowa. Klenie ani okonie nie brały. Na koniec łowienia, w samo południe - jedyne branie i szczupak 58cm :)

 

Co cieszy, zauważyłem tarło brzan, para ok. 40-50 cm i obok nich jeszcze 2 sztuki ok. połowę mniejsze. Niestety, innych osobników nie widziałem pomimo spędzenia dłuższego czasu na obserwacji okolicznej wody. Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z federem na odcinek w Boguchwale. Obecnie mam 0 doświadczenia z federem rzecznym, nigdy tego nie robiłem. Wystarczy mi kij do 100g na tamten odcinek? Nie ma tam główek czy jakiś innych rozlewisk, raczej będę łowił w nurcie/za jakimś drzewem przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z federem na odcinek w Boguchwale. Obecnie mam 0 doświadczenia z federem rzecznym, nigdy tego nie robiłem. Wystarczy mi kij do 100g na tamten odcinek? Nie ma tam główek czy jakiś innych rozlewisk, raczej będę łowił w nurcie/za jakimś drzewem przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się z federem na odcinek w Boguchwale. Obecnie mam 0 doświadczenia z federem rzecznym, nigdy tego nie robiłem. Wystarczy mi kij do 100g na tamten odcinek? Nie ma tam główek czy jakiś innych rozlewisk, raczej będę łowił w nurcie/za jakimś drzewem przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 15:32, TOmaSZ napisał:

Jak przy brzegu chcesz łowić to spokojnie do 100g wystarczy. Daj znać jakie wyniki.

Powodzenia

No i był feder w Boguchwale poniżej kładki. W godzinach niezbyt rybich bo 10-14, zero rzecznego białorybu, same płocie, ale trafiały się całkiem fajne. Splawia się narybek klenia i kleniki do 15cm. Z ciekawszych wydarzeń to w samo południe przylow suma 50cm na białe robaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, minecraftowiec67 napisał:

Witam 

Łowił ktoś w Rzeszowie na wisłoku a jak tak to jakie najczęściej kolory gum wam się sprawdzały byłem ostatnio i za chiny nic nie mogłem zlowic i tak już od 4 wypadu.

Może ryba się potopiła w wodzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, minecraftowiec67 napisał:

Witam 

Łowił ktoś w Rzeszowie na wisłoku a jak tak to jakie najczęściej kolory gum wam się sprawdzały byłem ostatnio i za chiny nic nie mogłem zlowic i tak już od 4 wypadu.

Taki urok rzeszowskiego Wisłoka :) Jak woda się oczyści może będzie lepiej. Ja wczoraj przez pół godziny tylko taki kurdupel.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.