Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa że w zeszłym tygodniu byłem w czudcu, tam klenie brały, nie powalały rozmiarami ale złowiłem kilka, 2 dni wczesniej w babicy udało sie złowić bolenia pod 60cm i pstrąga pod 30cm. Ale jeśli chodzi o odcinek rzeszowski i poniżej, to nie wiem co się dzieje. Nawet skubnięcie by mnie cieszyło.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku nie było wiosny z prawdziwego zdarzenia. Z tego względu ryby mogą przebywać w innych miejscach niż się tego można spodziewać. Nawet nasz miejski Wisłok, jak to rzeka co roku się trochę zmienia. To przyjdzie większa woda i część miejscówek się zmienia. Trzeba szukać, próbować, próbować i jeszcze raz próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie typu: czy opłacona składka w rzeszowie upoważnia mnie do łowienia na zalewie w sieniawie (okręg krosno) bo na wisłoku swego czasu łowiłem tam duzo pstrągów, ale to już woda górska, ale np poniżej mostu w besku jest nizinna, to jak to jest z tym porozumieniem? i np solina, czy tam możemy łowić ?

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata rzeszowska uprawnia w ramach porozumienia do łowienia tylko na wodach nizinnych, tj. od mostu w Bziance w dół rzeki, oczywiście posiadając zezwolenie krośnieńskie. Jeśli chodzi o zalewy Solina i Sieniawa i odc. górski Wisłoka i cały San nie jest objęty porozumieniem i wymagało by dodatkowej składki krośnieńskiej.

A tak na marginesie to poniżej mostu w Besku wszyscy traktują tą wodę jak nizinną, nie raz widziałem zarzucone korki żywcowe czy spławik ze śliżem zarzuconym za okonkiem:mad: Próbując interweniować mało wpier......lu nie dostałem od grupy nastolatków. Nie ma karty, nie ma reguł, zjadaja wszystko wg zasady co większe niż wesz do domu bierz. A straż gdzie?

Jak ktoś to przeczyta i ma możliwość kontroli to prosił bym o interwencje właśnie na odc. od mostu drogowego w Besku w dół do końca miejscowości. Zawsze są tam jacyś spławikowcy i to jeszcze ze śliżami na hakach:mad:

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to jest NIESTETY norma:mad: Na OS gówniarze chodzą grupami i czeszą kropki na czerwone robaki:eek:, jak im zwrócisz uwage to masz wpier..., chyba że za młodu ćwiczyłeś biegi przełajowe:D

A rzeczka jest tam piękna i rybki też, przydały by sie tam częste kontrole!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę że używanie na przynętę śliza oprócz przekroczenia przepisów dotyczącej dozwolonych przynęt na wodach górskich podpada pod inny paragraf - niszczenia zwierząt chronionych. Myślę że spokojnie można prosić policje o interwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę że używanie na przynętę śliza oprócz przekroczenia przepisów dotyczącej dozwolonych przynęt na wodach górskich podpada pod inny paragraf - niszczenia zwierząt chronionych. Myślę że spokojnie można prosić policje o interwencję.

To ja jeszcze dodam, że Śliż pospolity jest gatunkiem pod ścisłą ochroną a to już dość poważna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok powyżej miejscowości Zarzecze, od mostu w górę. Byłem na kilku ciekawych miejscówkach, coś tam połowiłem, ale Klenie odmawiają zupełnie żerowania, na 20 wyjść do przynęty, złowiłem dwa malutkie... Przynajmniej okonie jak zwykle nie zawiodły :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem byłem na spacerze z dziewczyną na miejskim odcinku wisłoka dość późno bo przed 22 i co zobaczyłem ? 6 panów z PSR którzy przechodzili brzegami od samej tamy !! ELEGANCKO :D 2 dziadków tak szybko kończyło łowienie w pobliżu granicy połowy, że chyba calego sprzętu nie zabrali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna klucha. Ja też chodziłem wczoraj i dziś ze spinem odcinek miejski w Krośnie i było całkiem ciekawie. Wczoraj dwa jaśki z czego jeden sympatyczny 40-dziestak i kleń. Dziś było jeszcze lepiej cztery jaśki i dwa się spięły wszystkie jak jeden po 35 cm, ale tłuściutkie. Oczywiście wróciły do wody. Widać, że zapewne zarybili, bo skąd by się wzięły w naszym prawie bezrybnym miejskim Wisłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przystało na 1 maja zaraz po pracy wybrałem się na rybki. Ładnego jazia dopadłem. Chodziłem za takim parę lat. Puknął delikatnie w woblerka którego dostałem na testy od @Leszka. Dzięki Lechu:beer::beer:!! Dobrze,że coś mnie tknęło i zmieniłem kotwiczkę na Ownerka, wisiał na jednym grocie. Później odłożyłem spina i pospławiałem trochę pasikonika...

Udany wieczór.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Wisłok zaowocował jaziami.Ja również muszę się pochwalić :). Dzisiejszy połów jaziek równe 40 cm + 5 okoni wszystkie równe 24-25 cm. To mój trzeci wypad na spina w tym roku i trzeci jaź ...dwa po 40 cm i 35 cm. Piękny jak dla mnie początek sezonuAby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem pochodzić na muchę za kleniem, wynik to 7 klenie, 1wyciągnięty bolek na 46cm, drugi podobnej wielkości spadł i kilka nie zaciętych brań.Przy okazji spotkałem kolegów @Dziencioł i @ VeJek.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez komandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem pochodzić na muchę za kleniem, wynik to 7 klenie, 1wyciągnięty bolek na 46cm, drugi podobnej wielkości spadł i kilka nie zaciętych brań.Przy okazji spotkałem kolegów @Dziencioł i @ VeJek.

Na kleniowe muchy brały te bolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.