Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

"bo woda w razie powodzi będzie szybciej spływać"

No więc trzeba by zapytać następnym razem o ile mniej więcej szybciej ma spływać woda po wycięciu drzewa. Jeżeli ma się jakieś twierdzenie to trzeba by je poprzeć odpowiednimi obliczeniami, no nie? :rolleyes:

Warto też spytać czy to dobrze, kiedy woda spływa szybciej?

Gwarantuje, że na żadne z pytań nie będą potrafili udzielić odpowiedzi. Na jedno będą - ile to ma kosztować.

Pzdr,

LJ

ZO PZW, jako użytkownik rybacki wody, może oczywiście uczestniczyć w procesie decyzyjnym dotyczącym ingerencji w środowisko. Można się więc, np. w czasie płacenia składek, spytać, jaka była opinia wydana przez zarząd ws. tej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 5 milionów unijnych dotacji trzeba w jakiś sposób wydać. Wycięcie drzew i krzewów jest widoczne dla wszystkich więc nikt, tym łasym na unijną kasę nie zarzuci, że nic nie zrobili. Drzewa i krzewy wycina się bardzo szybko, tylko potem rosną bardzo wolno. Decyzję tą wydał kolejny "nawiedzony", bez pojecia jaką rolę pełni drzewostan i ukorzenienie nad brzegami rzek. Wiele wody jeszcze upłynie zanim doczekamy się, że decyzje n.t. poprawiania naszej przyrody będą podejmowane przez uczciwych, rozsądnych specjalistów i jednocześnie miłośników przyrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano jadąc do pracy dzwoniłem do prezesa PZW Rzeszów i poinformowałem go o tym co się dzieje. Poprosiłem o zbadanie sprawy i podjęcie jakichkolwiek działań ze strony związku aby wstrzymać to co się dzieje. Zapewniał mnie, że pierwsze słyszy ode mnie o wycince jakiekolwiek i obiecał że zbada sprawę. Mam nadzieję że tak się stanie. Zgłosić należy tą sprawę do Wioś oraz straży gminnej, a jeżeli ktoś ma pozwolenie na taką rujnację to niech podadzą opinii publicznej to zobaczymy KTO I W JAKIM CELU wydał takie pozwolenie. Zaprosimy telewizję do nakręcenia na ten temat reportażu, i spróbujemy ustalić gdzie trafiają ścięte drzewa i kto czerpie z tego korzyści.

Jeżeli ktoś posiada zdjęcia z miejsca Nowa Wieś tm poniżej jak wpada rzeka Mrowla jak jeszcze drzewa były proszę o przesłanie na moją skrzynkę na forum będę chciał je przekazać do reportażu tvp (poproszę o zrobienie takiego reportażu może redaktorzy będą zainteresowani nakręceniem).

Proszę także o jakiekolwiek informacje dotyczące tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczesną wiosną czyli w podobnych warunkach jak teraz łowię na delikatną gruntówke, oraz zestaw spławikowy z półgruntu. Spławiczek 1g i przelotowa oliwka 2-3g. Miejsca w jakich łowię to głębsze zakola za drzewami lub miejsca pozbawione nurtu. Przynęta to gnojaczek, pinka. Warto sprawdzić skórke z chleba. Często zmieniam miejsca, jeśli ryba jest w danym miejscu to brania następują po 5-10 min a nawet szybciej. Jeśli nic sie nie dzieje 20min ide dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z osobą odpowiedzialną za wydawanie pozwoleń na wycinanie drzew nad brzegami rzeki z departamentu ochrony środowiska urzędu gminy Trzebownisko, i okazuje się że żadnego pozwolenia nie wydano. Pani zapewniła mnie, że dokładnie sprawę sprawdzi ale jeśli drzewa znikają to powiadomi organy ścigania. Zapewniła że poinformuje mnie telefonicznie o przebiegu sprawy. Ja również tą Panią zapewniłem że osobiście będę sprawdzał na bieżąco będę sprawdzał co zrobiła w tej sprawie.

Jeżeli okaże się , że ludzie kradną to na drewno to zobaczymy jak się spisze straż gminna. Jeżeli okaże się, że to jednak ona wydała takie zezwolenie to będzie musiała uzasadnić swoją decyzję. Sprawa w toku w każdym razie.

Kolega "majmaj" oferował się, że zadzwoni do Wioś i poinformuje ich o zaistniałej sytuacji. Proszę o informacje w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Sprawa się zapętla po wykonaniu kilku telefonów w kilka miejsc (Wioś, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie i Regionalna Dyrekcja ochrony środowiska) wychodzi na to ze... tak na prawdę oni nie mają pojęcia o całej sytuacji. Zostałem skierowany do zarządcy tym terenem - czyli w tym przypadku będzie to gmina trzebownisko.

skowron555 - to czekam kolego na info z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.