Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Wartę młodzieżową proponuję ;)

A z populacją okoni jest chyba tak samo jak z każdym innym gatunkiem i w każdej wodzie. Niestety nie jest to ryba, która rośnie szybko, więc dożycie do jakichś słusznych rozmiarów pewnie rzadko się udaje jakiemuś garbuskowi. Sam kiedyś słyszałem opinię, że "najsmaczniejsze to panie takie koło 20 cm"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presja wędkarska na Wisłoku z roku na rok coraz mniejsza a ryb nie przybywa i taka jest prawda....

U mnie ryby biorą co rok lepiej i ryb sa naprawde sporo. Mniej niż było kiedyś ale ryb jest sporo. Naprzyklad odcinek w Rzeszowie, za ostatni 2 tyg. bylem na rybach 9 razy zlowilem ponad 150 ryb 40% mniej niż 25cm, ALE 60% to ryby 30+, udało mi się złapać i 39cm (jaż), 40 (klenie), 38 (jaż). Nie zgadzam się z tym że "Ryb nie ma" ;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ryby biorą co rok lepiej

No właśnie panowie, może to po prostu trzeba mieć umiejętności??? A my tylko narzekamy i szukamy winnych :D

Ke_amx - gratulacje! Zarówno wyników, jak i posiadania czasu na rybki. 9 razy w 2 tygodnie - też bym tak chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedziele 15 czerwca w okolicach mostu kolejowego zgubiłem pudełko z woblerami :( są to głownie woblerki mojej produkcji wiec żal po stracie jest tym większy bo wiem ile czasu trzeba poświęcic na ich wykonanie :) Proszę o kontakt szczęśliwego znalazce :beer::)

:(:(:(Napisz gdzie (priv), jutro bede tam, poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Pytanie takie, pewnie głównie do kolegów z okolic Krosna, no ale oczywiście nie tylko.

Mianowicie, czy ktoś może przybliżyć mi charakterystykę Wisłoka mniej więcej na odcinku

Puławy - Rudawka - Pastwiska, tj. przed zalewem w Besku.

Chodzi mi o jakieś miejscówki, CZY, CO i NA CO da się tam łowić. Nigdy tam nie byłem "wędkarsko", a zdaje się że nadarzy się okazja. O ile kojarzę, to absolutnie nie jest to ten sam Wisłok co w okolicach Rzeszowa. Jest znacznie "żywszy" i zróżnicowany, ze sporą ilością wypłyceń, zakrętów itp.

Myślę, że pstrągiem stać powinien, ale może jest jakiś znawca praktyk.

Z góry dzięki za wszystkie pomocne wskazówki

pozdrawiam

manek_rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisłok od Rudawki przez zbiornik po most w Besku.

Łowiłem tam dość dawno, bo ze dwa –trzy lata temu.

Łowiłem od cofki zalewu w Pastwiskach do Rudawki Rymanowskiej.\

Najpiękniejsze to .. były widoki, skarpy, piękny las, płyty skalne w wodzie, wodospadziki, przelewki itp.

Na cofce było sporo okonia, jakiś niewielki szczupak się trafił, a na rzece kilkanaście kleni /im dalej od cofki tym gorzej/, jakiś jelec i jeden pstrąg ..z 15 cm.

Na cofce jak to ani zbiorniku – małe gumki, małe obrotówki. Idąc w górę rzeki używałem głownie woblerów Siek-m / takie 3 cm malowane na różankę, złote i niebiesko – białe/ najmniejszych Salmo minnow i malutkich wahadłówek i obrotówek. Kij do 10g, zyłka 0,14

Łowienie było ciężkie – lato, niżówka. Chodzenie od jednaj dziury do drugiej. Jak coś spłoszysz to spokojnie możesz iść do kolejne miejscówki.

Klasyczne łowienie kleni na małej rzeczce. Na suchara spuszczonego z woda złowiłem jelca – największe zaskoczenie wyprawy. Jednego pstrąga praktycznie przez przypadek. Patrząc na ilość wody i charakter rzeki raczej ogromnych ryb bym się nie spodziewał.

Spacerowo – przepięknie – pierwszy raz łowiłem w tunelu pod nawisem drzew. O dziwo prawie bez komarów albo mugga wtedy dawała rade.

Na pstrągi zdecydowanie polecam odcinek poniżej zapory do mostu w Besku. RYB ZABIERAC NIE WOLNO. Wg informatora i mucha i spinning /zakaz spinningu od 1 wrzesnia do 31 stycznia/ Trafia się i ładny pstrąg, i lipień na muchę. Kilka km dalej a szansa na ryby zdecydowanie wieksza. W sieci jest troche informacji i zdjęc / w tym dość charakterystyczne ze starym młynem wodnym/

Wg mnie jeżeli rekreacyjnie i spacerowo – to Wisłok powyżej zalewu, a jak ryby to poniżej.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Najpiękniejsze to .. były widoki, skarpy, piękny las, płyty skalne w wodzie, wodospadziki, przelewki itp...

Dodam tylko tyle, że jeśli ktoś widział odc. powyżej zalewu w zeszłym roku to po ostatnich wielkich wodach to już zupełnie inna rzeka. I to jest właśnie piękne w takich miejscach do których zawsze chce się wracać;)

Tak właśnie i ja te piękne miejsca pamiętam. Niestety nic wędkarsko o tym odcinku nie wiedziałem...

Dzięki chłopaki za odpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.