Skocz do zawartości

Wisłok


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wiosna Panie Sierżancie... ;)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Triple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Jest tak jak piszesz. Powyżej zapory w Sieniawie jak jest susza rzeka w lecie ledwo płynie. Do tego masa ludzi tam przyjeżdża, syf robią niesamowity. Szkoda gadać. Mogli by na próbę zarybić pstrągiem, ale wątpię żeby się tam utrzymał. Wydaje mi się, że zapora tu bardzo koliduje, dlatego nikt nie dba o ten odcinek.

Kilka zdjęć jest z odcinka specjalnego poniżej zapory. Na razie woda trochę wysoka i brudna. Lodu na Sieniawie już nie ma, ale na całości brudna woda, także poniżej nie może być lepiej. Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jak tam z rybami? Trudno powiedzieć. Rzadko tam jeżdżę łowić. Na wiele bym jednak nie liczył. Miejscowi pewnie już wszystko zeżarli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na tym odcinku (powyżej zapory Sieniawa) pstrąg występuje od zawsze. Rzeczywiście letnie niżówki (i ciepła woda ) nie sprzyjają życiu pstrągów, ale każdy kto  tam moczył  nogi wie że mimo ciepłej wody są miejsca ze źródliskami gdzie nogę chce urwać z zimna.Problemem tamtej wody jest kłusownictwo - niewiele jest miejsc gdzie rybki się schronią a przy takiej ilości ludzi przyjeżdzających na wypoczynek to zawsze znajdą się łowcy "ręczni" lub robakowi.Kiedyś trafiłem tam w październiku i widziałem pstrągi poskładane do tarła - rzeczywiście nieduże, ale było ich kilkadziesiąt w dołku poniżej bystrzyny. Może więc nie jest tak źle.

Edytowane przez Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 5 lat w tył  ryby które występowały tam to

kleiki po 2o parę cm

okońki małe

pstrąg jak nalekarstwo

może doszukałby się brzanki

i tyle nic więcej

- kto to truje, wyławia to nie wiem

POWINIEN BYĆ STANOWCZO OS

20 lat temu

- masa klenia i to wielkie sztuki

- pstrąg naprawdę gruby (największy jakiego widziałem w życiu był z Puław Górnych)

- brzanek  duże ilości

- dodatkowo pstrąg występował na zalewie

- też śladowe ilości troci wędrownej na zbiorniku

- łowili wszyscy i na wszystko począwszy na "ręce" poprzez agregaty, siatki, chlor  (tutaj słyszałem że więźniowie pracujący przy wyrębie stosowali)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie naście lat wstecz było więcej ryb na górnym Wisłoku ale bez przesady Trochę klenia i moc okonka po 15 -20 cm owszem częściej spotykało się pstrągi niż teraz Jednak ta woda nigdy niebyła jakaś specjalnie bogata w ryby słusznych rozmiarów Latem woda po kostki i dodatkowo nagrzewa się jak zupa więc dla pstrąga kiepskie warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kafel napisał:

POWINIEN BYĆ STANOWCZO OS

Takich i lepszych miejsc na OS jest znacznie więcej. Co by dał OS - wędkarze nie przyjadą bo rybek na lekarstwo (i nie ma potencjału) , kłusownicy będą mieli lepiej.

Moim zdaniem na OS lepiej nadaje się Wisłok poniżej zapory (tak jak teraz to jest) i może w samym Krośnie - możliwość lepszej ochrony.

Ale samymi OS'ami nie zbudujemy bazy do wędkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2016 at 14:28, Janek napisał:

Moim zdaniem na OS lepiej nadaje się Wisłok poniżej zapory (tak jak teraz to jest) i może w samym Krośnie - możliwość lepszej ochrony.

 OS poniżej zapory wykończył tam ryby, od dzieciństwa spędzałem wakacje z kijem w ręku przemierzając odcinek od zapory do mostu w Besku. Szału może tam nie było, ale do czasu powstania OS-u trafiało się tam pstrążków takich od 15 do 25 cm multum, sporadycznie lipienie, klenie, okonie, pstrągi źródlane i tęczowe. Zrobili OS odcinek stał się popularny i ryby znikły. Gdy byłem tam ostatnio na WW odcinku złowiłem potoczka na 15 cm i tęczaka może na 25 cm.       :( (cały dzień wędkowania na tak rozległym odcinku):(

Edytowane przez Sasanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wisłoku można na chwile zapomnieć (o łowieniu) jak i powyżej jak i poniżej.Klenik skubie ale to jeszcze nie to pomijając że chciałem się przeprawić na drugą strone w spodniobutach to darło aż po cycki no i nie dałem rady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dosłownie zaczepiłem o wisłok. Woda dalej  podniesiona lekko mętnawa, taka pośniegówka ale można było walczyć. W prawdzie nić nie złowiłem ale widziałem atak drapieżnika w zatoczce więc warto próbować. Z braku czasu trzeba przełożyć konkretniejsze łowienie na przyszły weekend. Mam nadzieje że znowu nie doleje i będzie pogoda jak zapowiadają pogodowi wróże. 

Edytowane przez HeadAche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Rzeszowie woda lekko podniesiona i trącona, jak najbardziej do łowienia. Na paproszka złowiłem małego bolenia i jednego okonia, jak na taką pogodę uważam, że jest ok. Po około 1,5 godz łowienia zauważyłem plamę jakby ropy czy czegoś takiego we WIOŚ nikt nie odebrał wiec powiadomiłem straż pożarną. To jest jedyny sposób na zatrucia, trzeba reagować i nie wolno bać się zgłaszać takich rzeczy. Strażacy po przyjeździe rozłożyli zapory. Za dużo u nas zatruć, to od nas zależy czy będziemy mieć ryby w wodzie, my jesteśmy nad wodą i my możemy zareagować najszybciej.

Wojtek. G.

be55a8599e4a419d2e00f22a27525243.jpg53e746af6ce5b9bc379b890b913627d3.jpg26b646b8faec2be8cc005e4a31efc9ca.jpgd7b09c6772aae1bf806ab9ef884725d2.jpg

Wojtek. G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.