Skocz do zawartości

Ropa


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w 89 roku trzasnąłem nowiutką Germinkę boloneczkę 4 metry made in DDR drzwiami do malucha. Każda część była uszkodzona. Po wędce. Szczytówkę chyba tylko uratowałem. Żadnej wędki już tak nie będę żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj wspólny upalny dzień z rodzinką, obiad, basen i ... No przecież że wieczorkiem zmyłem się chwilkę nad wodę bo przecież musiałem jechać auto zatankować! Mój ulubiony odcinek zaowocował dziś sporą ilością złowionych kleni gdzie największy miał 4kę na przodzie. Że godzina jeszcze była młoda to postanowiłem jeszcze obłowić kilka metrów rzeki niż zwykle i to był strzał w 10tkę! Kilka rzutów i chrabąszcza zbiera pod krzakiem - jak to z początku oceniłem malutki kleń który okazał się ładną kluchą!!! Miarka stwierdziła że jest to moja nowa życiówka - 55cm! Może to nie jest jakiś olbrzymi okaz ale dla mnie jazda była przednia i radość ogromna! Szkoda tylko że jadąc na ta stacje benzynową zapomniałem spakować moją kamerkę bo wierzcie mi że było by na co popatrzeć. Oczywiście kluska nadal pływa w dobrej kondycji.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano planuję wizytę nad rzeką dzieciństwa:) pstrągi i klenie łowione jeszcze przed zalewem Klimkówki, gdzie na przygodę jechało się MKS-em... Poradźcie, czy w okolicy dolnego mostu w Szymbarku (tego przed kościołem) w górę rzeki brodzić, czy lepiej zacząć wyżej (Łęgi, Ropa...). Łowię na spinning, małe woblerki, obrotówki. Po południu spróbuję feederka na Klimkówce w Uściu tylko obawiam się o stan zalewu, czy dorzucę zestaw do wody:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę rano planuję wizytę nad rzeką dzieciństwa:) pstrągi i klenie łowione jeszcze przed zalewem Klimkówki, gdzie na przygodę jechało się MKS-em... Poradźcie, czy w okolicy dolnego mostu w Szymbarku (tego przed kościołem) w górę rzeki brodzić, czy lepiej zacząć wyżej (Łęgi, Ropa...). Łowię na spinning, małe woblerki, obrotówki. Po południu spróbuję feederka na Klimkówce w Uściu tylko obawiam się o stan zalewu, czy dorzucę zestaw do wody:p

Pawcio oby Cię klęska nie zeżarły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, postanowiłem się przywitać takim o to wpisem, nowe PB 53,5 cm złowione na dolnej Ropie. Jakość zdjęcia nie powala, zrobiłem je na szybko żeby jak najszybciej wypuścić rybę do wody :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez S�awek Trybus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu i ja sie doczekałem!!!

Wczoraj pod pretekstem świątecznego obżarstwa uciekłem na dwie godzinki z domu nad wodę. Pogoda słoneczna z lekkim zachmurzeniem i upierdliwym zimnym wiatrem. Mimo to udało sie przechytrzyć siedem kleni z czego największy załapał się na fotograficzne minimum. Przynęta to chrabąszcz XXL HUNTERa. Sprzętowo bez zmian - Silver Deamon z Biomasterem oraz żyłka 0.14.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało mi się dziś zacząć sezon pstrągowy takim oto kropiem 44cm który skusił się na 7mio cm. Fanatica z Salmo. Warunki dość trudne, wiatr oraz mętna pośniegowa woda z dużą ilością liści itp. Sorki za jakość zdjęć ale to tylko klatki stop z nagrania bo nie chciałem zbyt długo przetrzymywać rybki na brzegu grzebiąc w torbie za aparatem :cool:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza poprawa pogody, słonecznie +10, słabiutki wiaterek i w miarę klarowna choć zielona pośniegowa woda ale już bez śmieci. Jasne chrabąszcze XXL HUNTERa i odrobina wprawy pozwoliły mi dzisiaj przechytrzyć siedem kleni z czego największy miał 45 cm. Klasyczne woblery bez najmniejszych efektów, dopiero prowadzone chrabąszcze bardzo wolnym tempem tuż pod powierzchnią wody okazały się strzałem w 10tkę :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jakieś 3 lata temu jak byłem na odcinku specjalnym kupowałem jednodniową licencje na okręg Nowy Sącz u Pana w sklepie z Oknami w Gorlicach ul.Krzywa. Mam zamiar wybrać się w tym roku na Ropę, i stąd moje pytanie czy orientuje się ktoś czy dalej można tam kupić jednodniówkę?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na chwilę obecną u tego pana juz dniówki nie dostaniesz ale za to w sklepie wędkarskim.

 Big Fish w Gorlicach przy ul Piłsudskiego 8 (obok liceum im. M.Kromera)

od poniedziałku do czwartku w godzinach: 9.00 - 17.00  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.