Skocz do zawartości

Ropa


r.l

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z moich ostatnich wolnych chwil które obecnie mogę poświęcić na rybki, wybrałem się dziś nad wodę. Pogoda nawet była fajna. Trochę słonka, wiaterku, nie za zimno ani nie za ciepło, woda czysta jak kryształ!. Klenie jakoś nie specjalnie chciały współpracować. Mimo wszystko udało mi się przechytrzyć dwie sztuki w granicach ok. 35 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Jednym słowem miło spędziłem czas z dala od nurtujących mnie problemów :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ropa jest naprawdę urokliwą rzeką w której występują liczne gatunki ryb. Zlot? Jakiś czas temu chodziła mi myśl po głowie aby zorganizować jakieś zawody towarzyskie ale ze względu na brak czasu (zbyt często przebywam w Niemczech) dałem sobie z tym spokój :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku chciałem odwiedzić Rope ale tak zeszło w tym nie popuszczę może znajdzie się więcej zapaleńców na wiosnę,graty @Winko ładnych klusek.

Byłem dwa razy Szymbark i na wodzie krosna w tym roku opłacam N SĄCZ Ropa to rewelacja:)nasz skarbnik niema jeszcze znaczków na 2014 masakra

Edytowane przez browarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich sympatyków wędkarstwa . Chciałbym spytać o poradę w identyfikacji rybki widocznej na zdjęciu. Ryba mierzyła około 30+ cm , nie miałem czasu jej zmierzyć bo przeglądałem ją ze zdziwienia. Ryba wróciła do wody w dobrej kondycji. Dodam że była wyjątkowo waleczna jak na pstrąga no i te kolory , Ja obstawiam że to troć. Podobno nawet w tym roku były wpuszczane sztuki tego gatunku na Wisłoce .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się kilku dni urlopu które spędzam razem z rodziną w kraju. Oczywiście nie mogłem nie skorzystać z okazji aby w wolnej chwili nie zaglądnąć nad wodę. Nie ma to jak tak, po prawie trzech miesiącach przerwy znów móc łowić klenie a te dziś współpracowały jak na zawołanie. Nie powiem, musiałem przemierzyć spory kawałek rzeki aby je w końcu namierzyć i skusić je do brania. Przeważnie przebywały w pobliżu zalanych traw nie daleko od brzegu. W sumie udało mi się dziś złowić niecałe dwadzieścia sztuk z czego największe mierzyły odpowiednio 40, 43 oraz 48 cm. Niestety ale ten największy nie miał ochoty na wspólne pamiątkowe zdjęcie i czmychnął mi z ręki do wody! Pozostała po nim tylko byle jaka fotka oraz nagranie :laugh:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Klenie dziś brały zarówno z powierzchni wody jak również na smużaczki prowadzone tuż pod jej powierzchnią, generalnie na INSECTa oraz chrabąszcze HUNTERa.

Edytowane przez Winko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.