Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj Hoczewka brudziła połowę rzeki. Widzę, że poziom podniósł się o kilka centymetrów, także nie przewiduję poprawy jeśli chodzi o kolor. Możliwe jest, że dziś Olszanka dodatkowo mogła puścić, do tego leje, wieje, ciśnienie wariuje, może być tylko gorzej. Nosa nie chce się z domu wystawić, ja bym odpuścił wędkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek (26.10.17) spotkało nas niemiłe zaskoczenie na OS.

Stoimy sobie na Eldorado, ładnie wychodzą do suchej.

W pewnym momencie odcięcie, cisza i spokój -ani jednego oczka. Myślę założę nimfę. Wiąże i coś mi nie pasuje – bo nie ruszam się z miejsca, a wody jak by przybyło.

Dna już nie widzę – a od rana woda była kryształ. No i zaczyna coś płynąc powierzchnią – jakieś konary, pnie, zielsko.

Powoli wycofujemy się do brzegu – do którego mamy bliżej i obserwujemy co się dzieje.

Woda podniosła się o dobre 30cm, wodą płynęło jeszcze więcej syfu, a jej kolor już całkiem zmienił się na ciemne kakao.

Utknęliśmy na drugim brzegu z kilkoma innymi osobami na dobre 1,5 godziny, zanim udało się wrócić brodem na stronę gdzie stało auto.

Godzina 14- co tu robic. Zapadła decyzja ze jedziemy pod elektrownie.

Tam połowa wody była kryształ – bo z rur leciała czysta woda. Brudził jeszcze trochę dopływ ze starego koryta.

Pytaliśmy chłopaków z Visiona co się stało – powiedzieli ze elektrownia czyści przepławkę i stad nagle 30-40 cm wody przybyło w pół godziny.

Tak ze jak ktoś utknął na jakimś dołku to nei zazdroszczę. Wchodzisz do wody kryształ, przedzierasz się na miejscówkę i co – przy pięknej pogodzie nagle zaczyna płynąc powodziówka z pniami, konarami i błotem.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiliśmy na tą samą sytuację. Nagle zaczęły płynąć konary i zielsko i woda zmętniała. Podniosła się dobre 40cm. Gdy zaczęła opadać wodą płynęło tysiące małej szarej jęteczki, ryby oszalały :) Nigdy czegoś takiego nie widziałem.. 

 

 

PS Gabriel łowiliśmy kawałek wyżej od Was :)

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gabriel napisał:

Nawet gdyby był, to nie wiem czy by go było słychać na Bachlawie, Łączkach czy Lesku. A mniej więcej w każdym z tych miejsc woda poszła koło 30cm.

 

Żaden problem postawić np. trzy stacje dźwiękowe wzdłuż rzeki. 

Jak ten problem będzie zgłaszany to  PZW jako użytkownik rybacki pewne rzeczy może "wymusić" na elektrowni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.