Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.01.2022 o 19:45, tomipasuje napisał:

Może znaczyć tyle, że wynik takiego przeglądu jest oczywisty i może być bardzo do rym powodem do tego by nie dzierżawić wody przez to stowarzyszenie po wygaśnięciu obecnej umowy. 

Czego PZW serdecznie życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich latach nie można było się doprosić o takie podsumowanie. Przyda się ktoś kto będzie patrzył na ręce. Jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi a mianowicie ile wydaje się na biurokrację i utrzymanie biura. Jaka to może być kwotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, halfdanTheBlack napisał:

Ja nie wierzę, mam tylko nadzieję, że to rozkręci w jakiś sposób konkurencję i PZW będzie się bardziej starać. 

Być może skończymy jak w Anglii, tzn duża część wody dostępna za jedną opłatą, oraz te lepiej zarządzane przez PZW nadal pod ich władaniem. 

Pzw się bedziej bardziej starac ?? Chyba jakiś żart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Shim napisał:

Pzw się bedziej bardziej starac ?? Chyba jakiś żart

Może o tym nie wiesz, ale generalnie konkurencja polepsza jakość dla konsumenta.

Wiem, że narzekanie to polski sport narodowy. Wiem też, że niektórym nie dogodzi i zawsze będą ********* coś w stylu "panie kiedyś to było", że nie ma lipienia i z pstrągiem kiepsko. Owszem, w większości jest źle, ale wbrew popularnej opinii są w Polsce, w strukturach PZW, w okręgach i w kołach ludzie, którym zależy i którzy się starają.
Im kibicuję, całą resztę można zaorać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 11:15, halfdanTheBlack napisał:

Ja nie wierzę, mam tylko nadzieję, że to rozkręci w jakiś sposób konkurencję i PZW będzie się bardziej starać. 

Być może skończymy jak w Anglii, tzn duża część wody dostępna za jedną opłatą, oraz te lepiej zarządzane przez PZW nadal pod ich władaniem. 

Oddawałbym po 2000 zł rocznie za system klubowy, jak w Anglii ale i za taką samą populację łososiowatych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 21:10, Radek Karol napisał:

Najbardziej konkretne jest pytanie, jak skuteczne są zarybienia wylęgiem żerującym? Po co wpuszczać do Myczkowiec pstrąga tęczowego i czy tożsamy pstrąg jest wpuszczany na OS? O troci jeziorowej już nie wspomnę. 

A co mają do Myczkowiec wpuszczać: karpia, lina, a może karasia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LEMAR napisał:

A co mają do Myczkowiec wpuszczać: karpia, lina, a może karasia?

Amura,bo zaczynają zarastać ?

A tak na poważnie to za kilka lat Myczkowce zamienią się w cuchnące bajoro zważywszy na to jak szybko się zamulają .

Edytowane przez Robertoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ofiara Kormoranów na Sanie aż żal patrzeć na takie zdjęcia człowiek wypuszcza takie kabany z nadzieją że jeszcze kiedyś przyjdzie mu się zmieżyć z taką okazałą rybą a to ptaszysko wymorduje wszystko co pływa .Masakra

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 10:35, Janek napisał:

Czy ktokolwiek wierzy że moloch Wody Polskie są ws tanie prowadzić racjonalną gospodarkę turystyczną (jakim jest wędkarstwo). Myślę że jest to kolejny sposób rządzących na zawłaszczenie kolejnego obszaru pod "państwowe" skrzydła. Centralizacja, socjalizm - mnie to nie pasuje.

a PZW Ci pasuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andgron napisał:

a PZW Ci pasuje ?

Chodzi o to żeby nie zamienić czegoś co jakoś działa totalną rozpierduchą. Wody Polskie mają obowiązek utrzymania wód w dobrym stanie. Jak się z tego wywiązują to widać po pracach melioracyjnych, skuteczności w zwalczaniu dopływu zanieczyszczeń itp, itd. Myślisz, że są w stanie racjonalnie dbać o rybostan? Ja nie mam wątpliwości że nie są. Na pomorzu (Parsęta) wodami gospodarzy związek gmin. Może warto wykorzystać doświadczenia. Nie wiem tylko czy gminy znad Sanu są w stanie powalczyć o tą wodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Janek napisał:

Chodzi o to żeby nie zamienić czegoś co jakoś działa totalną rozpierduchą. Wody Polskie mają obowiązek utrzymania wód w dobrym stanie. Jak się z tego wywiązują to widać po pracach melioracyjnych, skuteczności w zwalczaniu dopływu zanieczyszczeń itp, itd. Myślisz, że są w stanie racjonalnie dbać o rybostan? Ja nie mam wątpliwości że nie są. Na pomorzu (Parsęta) wodami gospodarzy związek gmin. Może warto wykorzystać doświadczenia. Nie wiem tylko czy gminy znad Sanu są w stanie powalczyć o tą wodę. 

 

Jakby Gmina Solina gospodarzyła zbiornikiem Myczkowce i starorzeczem Sanu poniżej zapory w Myczkowcach to można byłoby łowić na 4 wędki na robaka bez limitu zabierania ryb :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Woda troszkę niestabilna.

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.