Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie dwa tygodnie byłem około 7 razy na górskim odcinku,Łukawica, Postołów,Huzele,Łączki,Hoczew wynik to same malutkie pstrążki.Dziś pojechałem za kleniem na Solinkę ale niestety była brudna woda i za wiele nie połapałem.

Zaczepiło mnie jedno małżeństo z Belgii(kobieta jest Polką) i pyta gdzie tu można połowić na muchę bo mąż był koło Leska a potem na odcinku specjalnym przez trzy dni od rana do wieczora i nic prawie nie złowił.

Powiedziałem im okrutną prawdę o Sanie. Po minie tego Belga było widać że kipi ze złości,pewnie wyobrażał sobie zbyt wiele.

A PZW-Krosno skasowało od niego po 70 zł za dniówkę, dobrze zdając sobie sprawe z tego jaka sytuacja jest na OS-ie.

A to ciekawe bo od dwóch tygodni można połowić grube lipienie na OS-sie. W wypadku obcokrajowca wystarczy zamówić dobrego przewodnika który doradzi i pokieruje. Ciągle narzekacie na San i PZW Krosno ciekawe gdzie jest lepszy okręg i bardziej rybna rzeka w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Zdzisław słyszałem też że na OS można połowić ,ale mnie nie stać na taki rarytas.Na zwykłym odcinku też nie wszędzie wychodzą ,musi znać znać parę miejsc czy dołków.Czasem wystarczy podejść kilkaset metrów wyżej czy niżej i będą wychodzić.Rybki biorą całkiem pod wieczór.Będę w środę to dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem kilka dni wcześniej,że wrócę na moją miejscóweczkę na Sanie po coś większego tak też uczyniłem. Tym razem połączyłem swoje siły z Kolegą @Dzienciołem. I to był strzał w 10. Rybki były bardzo chętne do współpracy choć poczatek Naszego łowienia nie zapowiadał tego. Rybek podobnej do tej ze zdjęcia było oczywiście więcej. Oczywiście brały na woblery naszego Mistrza. W końcu na żywo przekonałem się o ich super skuteczności. Ogolnie fajny i miły wypadzik!

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciągle narzekacie na San i PZW Krosno ciekawe gdzie jest lepszy okręg i bardziej rybna rzeka w Polsce."

San rybny przestał być już dawno i kto jak kto, ale Ty na pewno o tym wiesz. Nie wiem tylko, dlaczego udajesz, że nie widzisz problemu, choć wszyscy, którzy bywają na tej wodzie go widzą.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garett1350 to chyba słabo łowiłeś bo ja byłem w poniedziałek jak i we wtorek chyba to połowiłem dobrze czasem trafił się taki do 40 cm pstrąg .Znajomy też dobrze połowił,brały na duże jętki ,mokre jak i pupy w sumie chrust też dawał rade.Z Solinką gorzej czasem można trafić klenia ale trzeba znać dobre miejsca ,lepiej udaj się na San w Rajskim choć kleń w tym roku nie wpłynął ale można trafić +40.

Na Rajskim byłem w tym roku dwa razy i było kiepsko, co rok to gorzej -może trzeba trafić na odpowiedni dzień?Kilka lat temu na wiosne można było bez problemu wyciągnąć po 10 pięćdziesiątaków.

Dziś rano pojechałem poniżej Postołowa.Chwile próbowałem na suchą muchę ale nic nie oczkowało i miałem zero brań więc założyłem mokrą muszkę(pająka).Dwa rzuty i siedzi taki gruby pstrążek około 40, walczył że szok.Chciałem go podprowadzić do ręki i wypiąć żeby nie wyjmować go z wody... a tu nagle trach. Zyłeczka 0,12 strzeliła:eek: pewnie była przetarta,cholera sobie myśle taki fajny pajączek i tylko jedną taką muszkę miałem w pudełku.

Patrze a pstrąg przykleił się do dna i stoi. Sięgnąłem po podbierak zacząłem go podbierać od ogona i gdy doszedłem do połowy szarpnąłem podbierakiem i jest. Szok!:D

Pajączek odzyskany a rybka odzyskała wolność.:)

Poza tym jeszcze jeden trzydziestak i dwa króciutkie.Ogólnie słabo brały a wichura wygoniła mnie z wody.

Koło mnie dwóch kolesi uczestniczących w zawodach na głowacicy złowiło 4 pstrązki w tym dwa wymiarowe na spina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, odwiedziłem swoją miejscówkę na Sanie w okolicach Dynowa. Największy kleń mierzył 45cm. Pierwszy raz na tym odcinku udało mi się złapać pstrąga na 30cm, a drugi większy spiął mi się przy brzegu:(.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem na Sanie w Sobotę i zastanawiem się gdzie są te lipienie? Co do wielkich ok ktoś je wyłowił ale gdzie są te małe???? Łowię już sporo lat na Sanie ale czegoś takiego nie widziałem. Zresztą jesienny lipień Sanu pokaże całą prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to należałoby zapytać gospodarza tej wody. W końcu to ZO Krosno lansuje teorię o najlepszej rzece w Europie, a także o podległych mu wodach, jako najsprawniej zarządzanych i zagospodarowanych w Polsce. Jak widać jest to tylko teoria i nijak się ma do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem na Sanie w Sobotę i zastanawiem się gdzie są te lipienie? Co do wielkich ok ktoś je wyłowił ale gdzie są te małe???? Łowię już sporo lat na Sanie ale czegoś takiego nie widziałem. Zresztą jesienny lipień Sanu pokaże całą prawdę.

Wygląda na to że sezon wędkarski na tych wodach skończy się wraz z początkiem okresu ochronnego pstrąga.

Byłem wczoraj i dzisiaj w Postołowie, woda czyściutka a wynik to 2 pstrągi 30+ i kilka małych i jeden mały tęczak.Lipienia zero :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to należałoby zapytać gospodarza tej wody. W końcu to ZO Krosno lansuje teorię o najlepszej rzece w Europie, a także o podległych mu wodach, jako najsprawniej zarządzanych i zagospodarowanych w Polsce. Jak widać jest to tylko teoria i nijak się ma do rzeczywistości.

Popieram.Media Markt też w reklamach podaje że ma najtańszy towar a jak jest naprawdę można przekonać się samemeu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.