Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Po miesięcznej przerwie wybrałem się dziś chwile nad San w Lesku woda mała i w połowie trącona. Łowiłem na sucharka wyjąłem parę pstrągów w granicy wymiaru i dwa kardynałki 36cm i 45cm. Ten większy nic nie walczył i miał dziwna ranę na grzbiecie (zdj robione kalkulatorem:D). Ogólnie ryba słabo żerowała na wodzie lecz na sucha efekty były w przeciwieństwie do nimfy.

TA rana jest od minoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

czy ktoś może podrzucić jaka woda w Lesku bo chciałbym się jutro wybrać ale nie wiadomo jak sytuacja bo dzisiejszych burzach.

W Lesku pod wieczór woda niska i na całym odcinku była mętna więc jutro może być różnie choć rybą to nie przeszkadzało chętnie zgryzały nawet suchary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo ciężko ocenić jaka woda będzie na drugi dzień.

Prawie codziennie są lokalne burze, np wczoraj byłem na przejażdżce rowerowej i dopadło mnie takie oberwanie chmury - w ciągu kilkunastu minut wody na drodze było po kostki, a dwa kilometry dalej ledwo pokropiło ;)

Reasumując - trzeba zaryzykować i jechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak mówi kolega. Niestety w tym okresie nie idzie przewidzieć wody na kolejny dzień. Ba, nawet w ten sam dzień. W czwartek byłem na Sanie i woda trącona (elegancka do łowienia), wczoraj około godziny 16 znajomy był i też woda fajna. Chwilę później przeszła burza nad Sanokiem i po burzy wybrałem się ze spinningiem nad San, niestety woda po godzinie 18 była już bardzo brudna i z łowienia nici. Także jak się trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również odwiedziłem San,jestem bardzo zadowolony z wypadu jak na pierwszy raz złowiłem masę pstrągów,nie wiem czy tak jest tam zawsze czy tylko ja tak trafiłem.Tylko pstrągi łowione nie przekraczały 35cm był jeden rodzynek na 39 no i ryba życia ale nie do końca zobaczyłem co to było.Podejrzewam że głowa albo bardzo duży kropek zrobił mi pod nogami młynek i cześć.Były tez w planie Rajskie i Solinka ale burze zrobiły kakao i lipa z łowienia.Mam nadzieję że jeszcze tam zaglądnę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema byłem dziś na Sanie i złapałem o takiego klenia chorowitka czy ktoś wie co to za choroba?

Ja podejrzewam ze to pasozyt.Wiosną karpie mialy takie rany na bokach,w których wiły się białe pasożyty.Widać było coś podobnego w tej ranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam ze to pasozyt.Wiosną karpie mialy takie rany na bokach,w których wiły się białe pasożyty.Widać było coś podobnego w tej ranie?

nie było widać żadnych robaków czy pasożytów jak go doholowałem pod nogi widziałem ze lekko krwawi rana zrobiłem zdjęcie i do wody strasznie słaby był ten kleń ledwo co odpłyną;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w sierpniu u babci mieszka w Warze gdy jadę nad San w tej okolicy jest tam Ława po 2 stronie jakieś stawy czy żwir tam pobierają nw bo jest zakaz wstępu jest sens tam łowić próbowałem na spinning ale nic sensownego nie było po za 1 braniem którego nie zaciąłem łowił ktoś w tamtych okolicach.Tam niedaleko jest rzeczka górska która wpada tam do Sanu jest jakaś sensowna miejscówka w przy ujściu ? A może duży ciężarek 60g albo większy i na rosówkę pod tą ławę co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.