Skocz do zawartości

Rzeka San


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek zaznaczę, że expertem w łowieniu boleni nie jestem, ale klika wskazówek mogę przekazać.Boleni szukam w tzw.bełtach(na granicy szybkiego i wolnego nurtu). W tej okolicy mam najwiecej brań.Łowienie tych ryb ułatwia mi widok ich charakterystycznego żerowania. Gdy coś takiego zaobserwujesz to znaczy, ze bolki gryzą. Wtedy tylko trzeba trochę wytrwałości i sukces prawie pewny. Choć były sytuacje, że i w tych okolicznościach nie złowiłem nic. Co do wody, to wg mnie bolenie lepiej żerują przy podniesionym jej stanie i lekko trąconej wodzie(taka była wczoraj na Sanie). Życzę powodzenia i dużo wytrwałośći.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie łowiłem w takim deszczu jak dziś, ale opłaciło się. Co prawdz bolenie nie wariowały zbyt mocno, ale nie było źle. Byłoby lepiej, ale niezbyt fachowo podebrałem mojemu koledze baaaardzo grubego bolenia, a podczas kolejnej próby nie wytrzymała agrafka Spinwala. Szkoda, bo odpłyną z woblerem. Oczywiście szkoda ryby, a nie kawałka tworzywa, mam nadzieję, że ryba przeżyje:(. Na zdjęciu 60-tak.:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy dzień zapamiętam bardzo długo , po bardzo wyczerpującym holu i lataniem za pstrągiem w dół rzeki ok 300 m i kilku nie udanym próbom wjazdu ryby do podbieraka ,udało się podebrać ręką pstrąga na 66 cm ,wędka w klasie 4 ,żyłka 0.12.Chciałbym podziękować dolkowi93 za wspólne wędkowanie jak i dla użytkownika naszego forum ,który się przyglądał całemu zajściu dla Ciebie pawel-cie należy się browar :beer: Reszta rybek to różnej wielkości pstrągi.

Ryba po dosyć długiej reanimacji , spokojnie wróciła do wody .

Fotka robiona komórką .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite przeżycie, nigdy nie miałem i pewnie długo już nie będę miał okazji oglądać takiego pstrąga. Dla mnie samą przyjemnością było podbierać taką rybę, na szczęście udało się ją uratować po tak długim holu. Jeszcze raz wielkie gratulacje! Oprócz wędkarskiego szczęścia pokazałeś prawdziwą klasę. Ja też dziękuje za wspólne wędkowanie i za to jak wiele mogę się przy tobie nauczyć. Oby jak najwięcej takich spotkań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ,w sobotę ryba dużo lepiej brała niż dziś ,praktycznie nic nie oczkowało ,jednego miałem na 40 ale spadł ,dolek93 też słabo za to w sobotę było dużo miarowych u dolka jak i u mnie .Teraz czas powrócić na ziemie ,przeżyć ten tydzień i myśleć coś na łikend.Jeszcze muszę dorwać jednego 50-taka co spadł mi już dwa razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie gratulacje Kroku. Piękna ryba:)

Mi również udało się połowić w sobotę tylko że na spina, ok. 10 rybek w 1,5 godziny w tym trzy 40+. Mogę wiec potwierdzić to co koledzy wyżej napisali że potrągi ładnie żerowały. Za to wczoraj nie miałem ani jednego puknięcia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pierwszy w tym roku wypad w okolice Leska woda jedna turbina lekko trącona. Na wodzie praktycznie brak oznak żerowania łowienie na nimfetki, mokre muszki i dla spokoju ducha sucharki przynosi tylko maluszki. Około południa zjeżdżamy poniżej Łukawicy. Tam udaje się złowić trzy pstrągi takie około 33 cm, 37 cm , 41 cm (mierzone do kija) i świnkę ponad 40 cm.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.