Skocz do zawartości

Zalew Czyste - Grodzisko Dolne


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dziś rano wybrałem sie nad Czyste aby zapolować na drapieżnika. Efektem prawie 4h machania wędka było kilkanaście snadałkow 30-40 cm . Jeden szczupak i okoń .

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj razem z kolegą odwiedziłem Zalew Czyste. Brań bardzo duuuużo ! Złapałem jednego szczupaka ok. 45 cm .. Również trafił się sandacz na ok. 50 cm .. Niestety spią się przy samym brzegu :( Fotka szczupłego poniżej :

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum . Czy wie ktoś czy są sumy nad czystym?

Jeżeli są to pojedyncze sztuki, nie słyszałem aby ktoś na tym bajorku regularnie łowił te ryby. W ubiegłym roku holowałem na spinning coś większego, mógł być to sum, niestety kilka metrów od brzegu rybka się odczepiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was koledzy złowił coś większego w tym roku na tym zbiorniku,w szczególności chodzi mi o karpia i amura?

W tym roku połapałem kilka karpi nie większe niż 50 cm , trafił się jeden amur na 72 cm .. Niestety nie mam fotki żeby pokazać. Ale w tym roku z Czystym jest cieńko nie będę tego ukrywał chyba większość wędkujących tam wie .. Ale po za karpiami i amurami to szczupak i sandacz dobrze bierze na spining.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z ojcem zrezygnowaliśmy z poniewierania się nad zabłoconym Sanem i pojechaliśmy nad Czyste.Pogoda kiepska ,woda też dosyć brudna.Ja spiningowałem a ojciec próbował swoich sił z dopiero co z kompletowanym zestawem castingowym.Udało nam się złowić kilka niewielkich szczupaków i okoni.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Wybrałem się wczoraj na czyste z batsonowym hotszotem w celu zlokalizowania sandałków. Nic z tego, sandacze popłynęły chyba wraz z ostatnią powodzią ;) Ale nie był to wielki problem bo ustrzeliłem dokładnie dwucyfrową ilość szczupaczków - dokładnie 10 sztuk :D Nie były to jakieś kolosy - 60cm, 54, 50 , 45 i reszta ~40cm.

Już z w pierwszym rzucie na 2,5" gumkę relaxa trafił się ładny 60tak, potem dwa mniejsze i pech, szczupaczki pogryzły ostatnią gumeczkę marki relax :( Założyłem Dragona Lunatic - i tu strzał w 10 :) Kolejne 7 sztuk w przeciągu godzinki. Rybki waliły jak głupie, jeden nawet niefortunnie zaczepił sobie lunatica za kapotę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dzisiaj odwiedziłem to łowisko. Nie było najgorzej ale już nie tak dobrze jak wczoraj, pechowo skończyła mi się plecionka w kołowrotku i musiałem jigować kijkiem castingowym, mimo to padły 4 szczupaczki z czego największy około 50cm do tego ze 3 spady. Dzisiaj przebojem na łowisku były większe kopyta - 10cm Dragon Reno Kiler oraz 10cm Mamba.

Cieszy fakt że na rynku pojawiły się bardzo dobre i w miarę tanie gumki marki Dragon. Obok Relaxa, Lunker City i YUMa myślę że będą to moje ulubione gumeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie i panie

wczoraj bylem nad czym zbiornikiem i powiem ze chyba cos się ruszyło bo w godzinkę udało się złowić 5 szczupaczkow 52, 2x50 i 2x40 i jeszcze dwa spadły. tak jak kolega wyżej wspomniał o lunaticu to i mi na niego brało, ale szczupaki biły tez w berkley-a.

wczoraj tez można powiedzieć ze uratowałem żywot szczupaczkowi który miał coś ponad 40cm którego złapał jakiś koleś i już się miał zama****ąc jakimś kijem aby po prostu utłuc tego szczupaczka, ale w porę zwróciłem mu uwagę ze chyba zapomniał o wymiarze. po krótkiej rozmowie z żalem wypościł tego szczupaczka, i w tym monecie chciałem was prosić aby zwracać uwagę na podobne przypadki bo szkoda tych małych szczupaczków.

łamcie kijki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie i panie

wczoraj bylem nad czym zbiornikiem i powiem ze chyba cos się ruszyło bo w godzinkę udało się złowić 5 szczupaczkow 52, 2x50 i 2x40 i jeszcze dwa spadły. tak jak kolega wyżej wspomniał o lunaticu to i mi na niego brało, ale szczupaki biły tez w berkley-a.

wczoraj tez można powiedzieć ze uratowałem żywot szczupaczkowi który miał coś ponad 40cm którego złapał jakiś koleś i już się miał zama****ąc jakimś kijem aby po prostu utłuc tego szczupaczka, ale w porę zwróciłem mu uwagę ze chyba zapomniał o wymiarze. po krótkiej rozmowie z żalem wypościł tego szczupaczka, i w tym monecie chciałem was prosić aby zwracać uwagę na podobne przypadki bo szkoda tych małych szczupaczków.

łamcie kijki ;)

Brawo za odwagę,tak trzymać!!!!!.Gdyby każdy reagował w ten sposób na podobne zachowania to w naszych wodach byłoby więcej pięknych dużych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do kolegów zorientowanych w sprawie legalności połowów na "Czystym". Mianowicie ostatnio rozmawiałem z przypadkowo spotkanymi wędkarzami z Tryńczy, którzy mówili mi o tym ze płacąc składkę w okręgu przemyskim mogę wędkować na w/w zbiorniku. Czy tak jest rzeczywiście? Czy nie ma dodatkowych opłat? Co tam teraz pływa? Dzięki za kompetentne odpowiedzi- pozdrowienia dla wędkarzy leżajskich- Jarek- cif :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam teraz pływa?

Ciężko powiedzieć co tam jeszcze pływa. Z drapieżników na pewno jest szczupaczek w dużej ilości ale taki 40-45 cm. Sandacze już chyba wszystkie wyzdychały, jeszcze rok-dwa lata temu można było dorwać 3kg sztukę, a teraz z tą rybką jest kiepsko. Generalnie mocno przełowiony zbiornik, ale nie ma się co dziwić, jest tam b. duża presja wędkarzy szczególnie z powiatu przeworskiego, na jakich zasadach łowią na Czystym tego nie wiem, jeżeli na zasadach jakiegoś porozumienia to by było przegięcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.