Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką polecacie plecionkę do łowienia powiedzmy klenio-jaziowego. Kolega kupił sobie Daiwe Tournament( http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/daiwa-tournament-8xbraid-g5-a78-p994-k7741.html ) 0,10mm jest miękka i ładnie układa się na szpuli, jednak cena mnie odstrasza.

Miał ktoś do czynienia z tą linką? http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spiderwire-stealth-camo-g5-a78-p1443-k8526.html

Lub ewentualnie co innego byście polecili?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od kilku lat wyłącznie produktów power pro.Do lekkiego spiningu używam PowerPro Moss Green 0,10.Nigdy nie miałem z nią kłopotu.jeżeli zaczynasz przygodę z cieńszymi pletkami to radziłbym zacząć od 0,10-0,13:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie myślałem o plecionce 0.1mm, cieńszej nie chcę, ale problem taki, że każdy radzi co innego, PP ponoć dużo podróbek i tego się trochę obawiam. Plecionkę najchętniej bym kupił na miejscu w Rzeszowie nie przez allegro.

tu masz rację jeśli chodzi o podróbkę.Ja zawsze wszystko kupuje w FISHING-MART:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @Dj.McG ma racje :-) Power Pro ale TYLKO na rynek USA. Na europę są bardzo do dupy!! :-/ Miałem i żałowałem kasy, rwała sie i mega strzępiła, i to co jest na nich napisane to totalna bzdura i nieporozumienie. Wytrzyamłość liniowa, a na węźle to dwie różne rzeczy, a na wszystkich plećkach na europie podana jest wytrzymałość liniowa, np power pro 0,13 ma 9 kg , a w rzeczywistoścci 4kg , czyli 8LB wytrzymałości na węźle. Oprócz power pro świene są streny, oczywiście również USA, p-line i power strike. Sam uzywam w tej chwili Power Strike i jestem baardzo zadowolony , a ceny bardzo OK. Jedenyny sklep w polsce który jesprzedaje to "żbik" z Łodzi ( http://zbik.fishing.pl ), Bardzo ważne jest aby cienka plecionka była okragła, a nie tasiemkowata, co pozwala na oddawanie dalekich rzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiderwire Ultracast lub Stealth za 135m ~60zł.

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/spiderwire-stealth-moss-green-g5-a78-p1443-k8390.html

Mam Ultracast 0,17, fajna uniwersalna plecionka, na szczupaka czy sandacza w sam raz i do tego niedroga. Kupiłem ostatnio Stealth 0,20, wygląda obiecująco, ale jeszcze jej nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie szukam jakiejś plecionki w miarę dobrej za ale nie za drogiej ( nie chce plecionki za 200zł bo mnie nie stać po prostu) takiej do 100zł na szczupaki bolenie i sandacze. Rzeka na której będę łowił to Wisłoka a kręcioł zauber 3000 .

Kumpel kupił ostatnio od aspisusa 270 metrów Power Pro i jak na razie wszystko hula jak powinno.

http://allegro.pl/plecionka-power-pro-8lb-0-13mm-270m-zolta-usa-i1515643973.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ŁukaszZ a ta twoja plećka to wchodzi cała na tego zauberka?? Wygląda fajnie :) i cena też zachęca. Kolego krs kijeczek Daiwa to by strzał w 10 :) . Kijek świetny. W zestawie z Zauberkiem Cudo. Tylko popełniłem szkolny błąd ale uczy się człowiek na błędach i dowaliłem na niego żyłkę 0.25 . To kolego krs polecasz tą swoją plecionkę?? Chce tylę plecionki by ładnie weszła na całą szpulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił ostatnio od aspisusa 270 metrów Power Pro i jak na razie wszystko hula jak powinno.

Kupowałem u tego allegrowicza tą najcieńszą PP 5lb. Dla mnie to sznurek, na okonia może być od biedy. Odstrzeliłem za jej pomocą około 5 przynęt na 7gramowej główce w ciągu 30 minut, ale to podobno przypadłość najcieńszej PP :rolleyes:

To kolego krs polecasz tą swoją plecionkę?? Chce tylę plecionki by ładnie weszła na całą szpulę.

Jeżeli ma być tania i dobra to wybrałbym Spiderwire Ultracast lub Stealth 0,17. Pomimo oznaczenia jest cienka w przekroju i jednolita. Osobiście PP nie kupię już więcej, ostatnia moja PP wyglądała tak w porównaniu do STRENA :

http://www.fishing.org.pl/forum/showthread.php?t=579

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba zdecyduje na

BERKLEY FireLine Crystal Competition 0,038/110m (podobno berkley przegróbia te średnicę wiec z rzeczywistości bedzie okolo 0,06 / chciałem whisplasha ale tam sie srednica zaczyna od 0,06 a tak naprawdę to to jest okolo 0,1-0,12 / w wytrzymałość ponad 10kg :eek: to musi byc moc :eek:) (znajomi w sklepie robili test wzieli wishplasha 0,12 i stalkę o wytrzymałości około 14kg i wiecie co strzeliło...:rolleyes: stalka :eek: )

ale pobobno ten BERKLEY Competition jest okej ( i wytrzymałość 3,5 kg na węźle to chyba okej :rolleyes:)

ps myślałem o wyborze który kolega siksa zaproponował ale nie mogę znaleźć tak cienkiej średnicy

Edytowane przez michal85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie chyba zdecyduje na

BERKLEY FireLine Crystal Competition 0,038/110m (podobno berkley przegróbia te średnicę wiec z rzeczywistości bedzie okolo 0,06

Używam sporadycznie Firelinie Crystal C. 0,052mm, zakładam ją tylko na okonia ale z 2kg szczupakiem sobie poradziła, mimo wszystko jest to plecionka do paproszków, małych przynęt. Szkoda kasy na 0,038mm no chyba że startujesz w zawodach i nastawiasz się okonki wielkości palca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stealth fajny :-) a Może Power strike 7LB. Kolega łowi jeden sezon okonie i bardzo zadowolony. Cena również niczego sobie. Jej przekrój jest idealnie okrągły. Warta polecenia. Cena również atrakcyjna. Sklep gdzie można ja kupić podałem we wcześniejszym poście. Pozdrawiam Wojtasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam sporadycznie Firelinie Crystal C. 0,052mm, zakładam ją tylko na okonia ale z 2kg szczupakiem sobie poradziła, mimo wszystko jest to plecionka do paproszków, małych przynęt. Szkoda kasy na 0,038mm no chyba że startujesz w zawodach i nastawiasz się okonki wielkości palca ;)

ale kolego krs mnie sie wydaje ze 0,038 będzie lepiej śmigać/ a ponad 3kg wytrzymałości powinno wystarczyć nawet na szczupaka (choć pletka ma być głównie pod okonki)

i ja chce zakupić Firelinie Crystal COMPETITION podobno jest bardziej okrągła od zwyklego Firelina.

kolego krs a powiedz mi jak ci sie ta pletka spisuje? warto ja wypróbować? nie pląta sie ? i czy naprawdę jest niewidoczna w wodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionkę kupiłem specjalnie na okonia, przy okazji udało mi się wyciągnąć kilka szczupaczków 1-2kg. Wytrzymałość jest niska, nie ma co się spodziewać cudów. Jakoś specjalnie się nie plącze, czy jest niewidoczna w wodzie tego nie sprawdzałem :D Dla mnie to bardzo delikatny sznureczek na paproszki, zdecydowanie nie nadaje się do holu szczupaka, pewnie że można rybę holować pół godziny i zajeździć na śmierć tylko czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.