Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym szukał linek w przedziale 8-10lb, cieńszych nawet szkoda zakładać chyba że na okonie. Gumka na 15g głowce swoje waży, mocniejszy wyrzut i odstrzał na cienkiej lince murowany ;) Jest kilka dobrych plecionek w tym przedziale, PP 10lb (0,15), Stren SB 10lb (0,13mm) i 8lb czy nawet Power Strike 7lb. Wszystkie wymienione dostępne są w kolorach moss green (zielony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie używam 0,12 firmy Zhibo i nie ma mowy o zerwaniu jej na zaczepie a co dopiero przy rzucie, wygina haki mustada i dragona. Jeszcze nigdy mi się broda nie zrobiła przez okres ponad roku. Cena to 40 zł za 100 m tylko nie moge nigdzie znaleźć cieńszej :( Dlatego szukam jakiegoś zamiennika godnego uwagi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Czy ktoś zna plecionkę Berkley whiplash crystal? Powiem szczerze że posiadam ją od około roku, nawinięta na multik i użyta max 3 razy. Wczoraj będąc nad wodą po prostu strzeliła- 0,12 przy rzucie sliderem salmo 10S. Nie była nigdzie zawinięta, uszkodzona. Czy ktoś się już z czymś takim spotkał na tej pletce? Chodzi mi głownie o jej pękanie i "małą" wytrzymałość?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetestowałem ,zakupioną przed tygodniem plecionkę DUEL X-WIRE w dwóch rozmiarach: 22lb oraz 27lb i powiem ,że od czasu używania PP ,po raz pierwszy nie miałem kłopotu z rozgięciem haka kotwicy przy kogucie ,który "ugrzązł" w karczu.Plecionka przy swojej średnicy ,odpowiednio 2,0 i 2,5 jest naprawdę mocna.Po kilkugodzinnym machaniu ciężkimi kogutami nie zauważyłem jakiejkolwiek utraty barwy ale pewnie z czasem to nastąpi.Plecionka pomimo wyczuwalnego splotu ,okazała się być dość cicha ,prawdę mówiąc myślałem że będzie głośniejsza.Jeszcze tylko wymiana łożyska rolki ,które już sie powoli odzywa przy jednym z kręciołków i myślę ,że na ten sezon sprawę plecionek ma załatwioną...Czas pokaże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Polecam Plecionke Power Pro ale nie polecam tej nowej PowerPro Super 8 Slick bo kupiłem ją na dwa kołowrotki z różnych źródeł i jest po prostu słaba (rozrywa się, pęka, przeciera) od swojego poprzednika PowerPro jest po prostu dużo gorsza - ja mam takie wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie nawinąć podkład z żyłki, po pierwsze wpłynie to na odległości rzutowe oraz zniknie problem ślizgania się plecionki po szpulce - sam doświadczyłem tego "problemu", nie założyłem podkładu ani nawet nie przykleiłem plastrem plecionki do szpuli, masakra, linka namokła i po robocie, trzeba było wracać do domu bo zapasowej szpuli nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą plecionkę 0,15 ale mam mały problem. Na szpule mieści mi się 150 metrów żyłki 0,25. Mam 57 metrów podkładu 0,25 i 135m plecionki ale weszło mi na oko jakieś 70-90 metrów... teraz nie wiem czy zwijać to i ciąć podkład, czy zostawić tyle plecionki ile włazi? Tylko co ja później zrobię z 50m plecionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka zupełnie inaczej układa się na szpuli niż żyłka. Ja na jesienne cięższe wędkowanie błystkami nawinąłem na szpulę Okumy V30a - 150m. plecionki 0,15mm. Wypełniła mi całą szpulę, a zgodnie z tym co podają to szpula mieści żyłki 0.30mm. równą stówę. Więc zgodnie z wyliczeniami powinno mi wejść 200m. plecionki. Tak to jest z plecionkami, zajmują zawsze więcej miejsca na szpulkach mimo, że są cieńsze od żyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Testowałem dziś plecionkę PP 3lb w kolorze żółtym. Pracowała z wklejanką Kongera do 10g. Na końcu zestawu zawiązałem ok 1m przypon z żyłeczki 0,14. Całość bardzo fajnie współpracowała, rzuty 2,5g główką + twisterek 4cm dalekie, nawet bardzo. Śmiało mogłem przerzucać Wisłok;) Co do samej plecionki duże wrażenie zrobiła na mnie jej wytrzymałość, jest bardzo mocna. Miałem dziś na kiju ładnego szczupaczka, plecionka z przyponem radziły sobie rewelacyjnie (dzięki @rapala za pokazanie mi węzła do łączenia pletki i żyłki, jest meeega mocny!!!) Zębów szczupaka nie wytrzymała żyłka..

Zobaczymy jak plecionka będzie się sprawować po kilku wypadach, póki co jestem z niej więcej niż bardzo zadowolony :beer:

PS Nie zaliczyłem ani jednej brody :D

Edytowane przez ryba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie do łowienia w rzekach górskich lepiej używać plecionki czy żyłki??

Jeżeli pletki to jaką polecacie, jaką średnice wybrać??

I jeszcze jedno- czy to prawda że łowiąć na pletke i używając krętlika, plecionka się skręca??

Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie do łowienia w rzekach górskich lepiej używać plecionki czy żyłki??

Jeżeli masz zamiar łowić w miesiącach zimowych w temperaturze w okolicach zera i ujemnych to plecionkę sobie daruj, linka bardzo szybko namaka i zamarza, przez co staje się praktycznie bezużyteczna, choć są wynalazki które lepiej sprawują się w temp. ujemnych ale szkoda zdrowia na poszukiwania, lepiej zainwestować w dobrej jakości żyłkę. Jest jeszcze nanofil który podobno dobrze sprawdza się na mrozach ale to nie do końca plecionka, piszę "podobno" bo osobiście nie używałem tego przy temp <0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.