Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Plecionka do lekkiego spinningu? Zależy co kto rozumie pod pojęciem lekki spinning. Z mojego długoletniego doświadczenie wynika niezbicie że te dwie opcje wzajemnie się wykluczają. Dla sprawdzenia kupiłem 0,04. Widoczna z kilometra

Już oczami wyobraźni widziałem jak okonie chichocząc czmychają jak najdalej. Leży w szafie nówka i tak zostanie.

mylisz się ! łowie na zawodach na FireLine Crystal Competition 0,038 ma 3,5kg /najwieksza ryba szczupły 80cm :D /

w dotyku jak żyłeczka ! przynęty 0 i 00 lataja jak na żyłeczkach !

ciężko dostępna

teraz Berkley wydał podobno HIT'ciora Berkley NanoFil zgarnia wszystkie nagrody w 2011r.

hybryda zyłkii i plecionki

potestujemy zobaczymy :D

Proszę o przestrzeganie polskich zasad pisowni!Regulamin pkt.7.

Edytowane przez koyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnie kilka miesięcy katuję ostro Berkley Whiplash Crystal 0,06 w kolorze białym i złego słowa powiedzieć o niej nie mogę. Wytrzymała, dalekie rzuty, nie plącze się i nie strzępi a na rybki jeżdżę b. często. 0,06 to to jest tylko z nazwy bo faktycznie jest ciut grubsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P Pro z pewnego źródła, na PP (oryginalnej) nigdy się nie zawiodłem

Średnica od 0,15mm wzwyż bo poniżej się troszkę rozpłaszcza :P ,

uwaga na czerwony kolorek brudzi wszystko jak leci.

PS. Nie polecam kupować PP w Mielcu, jakieś chore marże narzucili 95 - 99 PLN za 135m

normalnie chodzi po 63 PLN + 7 PLN przesyłka

Pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem temat wątku na "Wybór plecionki do spinningu".

Obecnie mam nawiniętą linkę Sufix 832 10lb. Wrażenie dość pozytywne. Gładziutka, początkowo nieco sztywna, po kilku wyjazdach zrobiła się miękką przy okazji bardzo wyblakła co jest jej jedyną zauważoną wadą. Plecionka z gatunku nieplączących :). Zobaczę co z niej zostanie za miesiąc-dwa i napiszę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja z doświadczenia polecam P-line są żółte i zielone. Nie plącze się, ładnie śmiga i jest trwała. Mam już trzecią, tym razem dla odmiany zieloną, ale polecam zakup w sklepie aspius.pl - za pierwszym razem kupiłem tam, bo na forach polecali, że gościu ma oryginały z USA, a nie chińskie podróbki. Trochę z nim po emailowałem i pomógł mi w wyborze właśnie tej (polecał bardziej niż PP mimo że i ją posiadał). Za drugim razem kupiłem gdzieś na allegro - wytrzymałość mniejsza niż poprzedniczki i kolor szybciej traciła. Teraz wróciłem do aspiusa i polecam.

p.s.: nie mam nic wspólnego z tym sklepem, to moje doświadczenie, a nie próba reklamy:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych najtańszych podobno MISTRALL SHIRO jest całkiem niezła, co prawda przegrubiona, przeszacowana wagowo jak to na Polandię, lecz ładnie się układa na szpuli i jest podobno dość trwała, do tego cena jak za dobrą żyłeczkę - zaczerpnięte z opinii znajomków :)

ja tam do póki mnie stać - z PP nie zrezygnuję :P

Pm

PS: @plebsik reklamować solidnego sprzedawcę to nic złego :)

Edytowane przez Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Kolego!

Tego sezonu stałem się posiadaczem tej plecionki w kolorze czarnym z powodu dobrych opinii na necie.Jest dosyć wytrzymała, ale szczerze nie polecam tej pletki bardzo szybko traci kolor i już połowy nie mam na szpuli z powodu bród jakie się tworzą. Ale za tą cenę czego chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Używa ktoś do opadu plecionki w kolorze czerwonym ewentualnie pomarańczowym ? Jak jest z widocznością (dla wędkarza) w porównaniu do żółtej/fluo ? Szczególnie mile widziane opinie na temat Spiderwire Stealth Code Red i Power Pro Phantom Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory,używałem czterech kolorów plecionek: żółty,seledyn fluo , czerwony i zielony.

Żółty - kolor,który jest najlepiej widoczny wczesnym rankiem,w słoneczny czy to w pochmurny dzień a także po zmroku.

Seledyn- bardzo dobrze widoczny na tle tafli wody w dzień ,trochę gorzej po zmroku.

Czerwony i zielony - na równi, w dzień dość dobrze widoczne ale wraz z zapadaniem zmroku,widoczność plecionek w tym kolorze szybko spada.

Reasumując.Do opadu ,na pierwszym miejscu żółty i fluoseledyn ze wskazaniem na żółty a do technik innych niż opad (na wleczonego ,troling...) ,kolory czerwony i zielony.

Oczywiście od razu zaznaczam ,że jest to tylko moje ,osobiste zdanie i właśnie tymi założeniami kieruję się ,kupując plecionkę w określonym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przetestowałem sporo plecionek Dragona (byłem zadowolony) również sprawdziłem sporo plecionek Berkley'a. Ostatnio wędkuję na Nanofil 0.10mm. Zaskoczyła mnie pozytywnie i dokupiłem 0.12mm. z myślą o późnojesiennych połowach drapieżników. Kupuję zawsze w pewnym źrodle u renomowanego sprzedawcy, nigdy na rynku stare zleżałe, dobre bo tanie przeważnie podróby i inne dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.