Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

jak inne plecionki z tej serii? Łowi ktoś na nie? Jakie pochwały dla producenta

Używałem dość długo INVISIBLE BRAID II (Crystal Clear) tegoż producenta. Opinia przerosła wyrób. Dość dobra, ale żadnych rewelacji. Obecnie znalazłem inną i na razie jestem zadowolony. Nie znaczy to żebym zaprzestał poszukiwań czegoś rewelacyjnego. Czekam aż producenci wynajdą znowu jakieś CUDO.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha:)

Koledzy po kiju,czy łowicie na wklejanke(2-12g) na plecionkę powiedzmy 0,08?

Czy przy zacięciu kij nie strzeli?Bo wiem jak się łowi na żyłkę 0,16(jest rozciągliwa) a pletka nie rozciągliwa.

Będę czuł najmniejsze puknięcia(plecionka). Bo waham się z wyborem.

Wypowiedzcie się ;)

PS.Jeżeli zły dział :o to proszę o przeniesienie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do okoniowki (konger tango) mam Berkley NanoFil 0,06 gumki na 2 gramowych główkach pięknie śmigają, ładnie przenosi co się dzieje na dnie ale wystarczy mały zaczep i przynęta na nim zostaje. Jak będę ją wymieniał to wezmę tą grubszą 0,08 albo nawet 0,10.

Pozdrawiam

Post z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie plecionkę na okonia?

Kup Power Pro 3lb (0,06mm),

Plecionka Power Pro 3lb/0.06mm/135m zielona USA (2858623082) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Używam grubszej 4lb na okonia i zbytnio nie narzekam, poza tym że robi się tasiemkowata jest wytrzymała jak cholera, poradzi siebie ze szczupakowym przyłowem. Za te pieniądze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plecionkę nanofila 0,06mm którą dostałem od @krs (Jeszcze raz wielkie dzięki ) I powiem że na okonie mi się sprawuje bardzo dobrze . Na początku miałem problemy z zawiązaniem ale teraz jest wszystko ok i śmigam nią aż miło :) Ja polecam tą plecionkę na okonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krs

Miałem techrona ale do połowu szczupaków(chyba 22kg,wiem przesadzona :D ) i ta pletka nie nadaje się do spinningu(nie wiem jak te na okonia ale ja się przejechałem na tej plecionce).Motała się i wogóle do kitu. Na żywca może byłaby lepsza ale spinning stanowczo nie!

Ja nie polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plątanie,brody to nie tylko wina samej plecionki.Posiadam kołowrotek stary model Team Dragon 640i,którego nie mogłem zmusić do współpracy z plecionkami różnych firm.Plecionka była źle nawijana i przy wyrzutach często robiły się brody.Te same plecionki nawinięte na inne kołowrotki(Shimano Super X,TD.FD930iz)schodzą wyśmienicie. Chciałbym również przekazać kilka uwag na temat plecionki Jaxon New Concept Line.Kupiłem ją po niemiłej przygodzie z plecionką DAIWY.Jak zauważył krs we wcześniejszym poście "w sieci jest sporo pozytywnych opini",zachęcony kupiłem Jaxon NCL Premium 0.18mm.kolor ciemnoszary cena to około 60zł.Porównując ja do innych plecionek (Daiwa Tournament,PP,Dragon HM8X),których grubość wynosi 0.15-0.16mm to Jaxon 0.18mm jest tej samej grubości albo nawet cieńsza.Testowałem ją przez 6-miesięcy,do końca sezonu 2012.Używałem ją do ciężkiego spiningu i do kogutów.Po tym okresie nie widać większych zmian,lekko jaśniejsza na początkowym odcinku,lecz nie postrzępiona.Nie póchnie w wodzi i jest bardzo mocna.Powoli dochodzę do wniosku,że nie warto wydawać 100-150 złoty za markowe plecionki za, którymi niekoniecznie idzie jakość.Na sezon 2013 zakupię plecionkę Jaxon NCL Fluo,zobaczymy czy się spisze tak jak Premium.

Edytowane przez zben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym również przekazać kilka uwag na temat plecionki Jaxon New Concept Line.Kupiłem ją po niemiłej przygodzie z plecionką DAIWY.

Dzięki za opinie na temat linki Jaxona. Zamówię sobie 0,10mm do okoniówki, jeżeli się sprawdzi to zamówię 0,18 do cięższej roboty. Jaxon pomimo że jest marką niezbyt lubianą szczególnie w portalach gdzie promuje się sprzęt Hi-Tech ;) to posiada sporo ciekawych produktów w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa sezony używałem PP 5lb a przez ostatnie miesiące PP 4lb i byłem bardziej niż zadowolony, linki mocne ale z tendencją do spłaszczania. Zero splątań czy przypadkowych odstrzałów przy bardzo dalekich rzutach. Okonie lubią tą linkę, złowiłem na nie spooro pasiaków :) Jakbym miał teraz kupować PP to pewnie zamówił bym najcieńszą z PP - 3lb (0,06mm). Zamawiam teraz Jaxona NCL 0,10mm, postaram się nią trochę połowić i napiszę parę zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiera to znaczenia kiedy stosujemy lekkie przynęty(kilka gram) i prowadzimy ją w opadzie.Podczas opadu w wodzie tworzy się łuk,tym większy im grubsza plecionka,a mniejsza waga przynęty.A także wiatr ma wpływ na plecionkę.Przy takich wybrzuszeniach nie zawsze zdążymy zaciąć, a nawet wyczuć branie.Oczywiście są to moje doświadczenia z plecionką i okoniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie, jak na końcu i tak trzeba dowiązać metrowy odcinek żyłki:)

Ja tam nie dowiązuje żyłki, za dużo zabawy. Zakładam na koniec plecionki 2kg agrafkę spinwala, ewentualnie 2kg przyponik i jest gitara, tyle że ja nie łowię na paprochy, min to 5g. Próbowałem wiązać żyłkę i miałem podobne efekty. Może na zawodach gdzie liczą się drobiazgi cienka żyłeczka np 0,10 sprawdzi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecioneczka Jaxona jest już u mnie. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, w dotyku wydaje się okrągłą, czuć zdecydowanie splot, linka z pewnością będzie piłować po przelotkach o czym pisał wcześniej @zben, ale mi to nie przeszkadza wręcz uwielbiam jak sznurek "haruje" przelotki :D Nie jest to plecionka w stylu śliskiej Daiwy Tournament, bliżej jej w dotyku do Strena Sonic. 0,10 powędruje na okoniówkę a jak się sprawdzi to kupimy 0,18 do cięższej roboty. Zapłaciłem za nią 48zł razem z wysyłką, cena bardzo przystępna jak za linkę Made in Japan.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.