Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Do 100zł można już fajną linkę dostać, z takich które używałem dobra będzie  Power Pro 10lb, można ją dostać na allegro w dobrych pieniądzach u sprawdzonego sprzedawcy:

http://allegro.pl/plecionka-power-pro-10lb-0-15mm-135m-usa-i5949600556.html

Z innych ciekawych Dragon Jiggin Braid, Stren Sonic Braid 10lb choć ta ciężka do dostania, Varivas Avani Sea Bass Premium PE #1.2, Power Strike 7lb lub 10lb.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Również i ja używam przez cały obecny sezon Nanofilu i nie mam problemów z obrotówkami (śmigałem głownie wielkościami 2, ale też 1 i 0) mimo że łowiłem w ostrym nurcie, w przyszłości na pewno zainwestuje w grubszy Nanofil z myślą o większych przynętach, a jednymi z moich ulubionych są obrotówki typu aglia wielkości 4. Żyłka skręca się niemiłosiernie przy obrotówkach, zwłaszcza w nurcie. Nanofil ma też tą przewagę na standardowymi pelcionkami, że można go używać w ujemnych temperaturach.

Aha, miałem wcześniej nawinięte zdaje się, że Power Pro, dość cienką i kilka rzutów obrotówką w nurt gwarantowało ptasie gniazdo na kołowrotku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kupiłem na próbę Savage Gear HD4 Adrenaline V2 120m w wersji 0,16mm do średniociężkiego spinningu.


Zalety: cienka, śliska, duże odległości rzutowe, cicha na przelotkach.
Wady: kolor, który szybka zanika, bardzo sztywna ze skłonnościami do bród.


Cena jest atrakcyjna bo zapłaciłem +/- 40 zł ale dwie ostatnie wady doskwierają podczas wędkowania więc zakupu nie powtórzę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cytat
W dniu 4.06.2018 o 10:07, pablo23004 napisał:

Kupiłem na próbę Savage Gear HD4 Adrenaline V2 120m w wersji 0,16mm do średniociężkiego spinningu.


Zalety: cienka, śliska, duże odległości rzutowe, cicha na przelotkach.
Wady: kolor, który szybka zanika, bardzo sztywna ze skłonnościami do bród.


Cena jest atrakcyjna bo zapłaciłem +/- 40 zł ale dwie ostatnie wady doskwierają podczas wędkowania więc zakupu nie powtórzę.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Ze względu, że jest sztywna to bym jej nie skreślał, generalnie na sztywnej plećce łatwiej się łowi i lepiej widać brania przy dużym wietrze, a przy tworzeniu się bród dużo zależy też od kołowrotka, od rolki i układania żyłki na szpuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wszystko co napisałeś to prawda.

Natomiast już trochę tych pletek przerobiłem. Od tanich Mistralli i Dragonów przez Power Pro do japońskich Sunline czy Varivas. Wiem jak zachowuje się dobrej jakości  plecionka na dobrym i serwisowanym młynku.

Ta pletka SG to "bubel" z jakim jeszcze nie miałem do czynienia. Czasem tak jest i absolutnie się z tym liczyłem kupując ich plecionkę za 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie co do plecionek spider wire. Czy one wszystkie sa sztywne? Nawinieta mam teraz 0.17, żółta fluo i bardzo często robia mi sie zmoty. Juz pewnie z 40m musialem odciąć. Wątpię aby to była wina kolowrotka (okuma pulzar pz-40a) bo wcześniejsza daiwa nie sprawiala mi problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich 

Panowie jaka plecionka na dzień dzisiejszy u was sprawdza się znakomicie 

Chce wymienić plecionki na moich kołowrotkach ,poszukuje sprawdzonej plecionki pod szczupaka oraz co mnie najbardziej interesuje w miarę cienka pajęczyna pod okonie, pod casting jak i pod mojego ulubionego tetona ,co polecacie na dzień dzisiejszy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...mam podobny problem jak Ty, ale musisz podać wiecej informacji cw-u kijów i gramatury przynent jakich uzywasz ,  gdzie łowisz rzeka woda stojaca, duzo zaczepów czy mało. Jezeli powiesz , ze szukasz uniwersalnej plecionki a sprawdzonej w miare taniej. To dostaniesz jedna odpowiedz. POWER PRO :)  pod okonia to brałbym 0,04 momoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posta pisałem rano i dlatego czlowiek taki nie ogarnięty

Pod szczupaka szukam czegoś w okolicach 0.15 -0.20mm

Pod okonia coś w granicach 0.04-0.08

Nanofila testowałem i to dosyć mocno 0.10 ,porażka i nic więcej , strzępi się tragicznie 

Myślę właśnie nad YGK Egi Metal #0.4 8lb ale nie wiem jak teraz te plecionki się spisują:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik jeżeli chcesz czuć sie pewnie na każdej wodzie to power pro 0,19mm. Jeżeli zależy Ci na bezszumowej pracy ładnym nawoju plecionki dalekich rzutach to sufix 823 advence gore line w rozmiarze 0,18mm 12kg  cena niestety oryginalny sufix to granica 90- 100 zł, ale sufix potrafi odstrzelić na zaczepie nie nadaje się do miejsc zaczepowych on ma moc, ale jak każda 8 splotówka parę zaczepów i na tym 5-6 z rzędu nie strzela na węźle tylko niestety dalej. Fajana też jest Daiwa Tournament 0,18mm ale ona ma tą przypadłość co suffix , tyle tylko , że rzadziej strzela na zaczepach ale raz na kilkanaście zaczepów strzeli niesty dużo wyżej węzła. Mocniejsza od suffix no ale niestety 8 splotów szybciej słabnie na zaczepach i przetarciach.

Do okonia ja łowie na momoi albo na żyłkę. Tutaj Ci nie pomogę.

Wszytskich plecionek wyżej urzywałem i wrociłem do Power Pro. Po prostu nie martwię sie gdzie łowię wiem, że da radę. Ale jak bmł łowił tylko na jeziorze , to daiwa tournament droga ,ale jest jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, VeJeK napisał:

Witam wszystkich 

Panowie jaka plecionka na dzień dzisiejszy u was sprawdza się znakomicie 

Chce wymienić plecionki na moich kołowrotkach ,poszukuje sprawdzonej plecionki pod szczupaka oraz co mnie najbardziej interesuje w miarę cienka pajęczyna pod okonie, pod casting jak i pod mojego ulubionego tetona ,co polecacie na dzień dzisiejszy ? 

 

Od kilku sezonów SUNLINE Super PE 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, VeJeK napisał:

Panowie jaka plecionka na dzień dzisiejszy u was sprawdza się znakomicie 

Chce wymienić plecionki na moich kołowrotkach ,poszukuje sprawdzonej plecionki pod szczupaka oraz co mnie najbardziej interesuje w miarę cienka pajęczyna pod okonie, pod casting jak i pod mojego ulubionego tetona ,co polecacie na dzień dzisiejszy ? 

 

Do spinningu szczupak-sandacz YGK G-Soul Upgrade x8 PE #1.2, mam też PE #1.0 i #0.8. Świetna 8 splotowa plecionka, mocna, nie traci szybko koloru, nie plącze się używam już chyba 3 sezon, nie jest przesadnie droga, mam tez nową wersję tej linki Super Jigman x8 ale to na przyszły sezon sobie zostawię. Na multiplikatorze  Stren Sonic Braid 10lb (nieprodukowana) w zamian Power Pro z rynku amerykańskiego też będzie dobra, na nasze ryby 10lb (0,15) wystarczy.

 

Na okonia jak najbardziej Sunline Super PE8 6lb tylko że jest  już nieprodukowana, z Sunline mam obecnie nawiniętą 4 splotową Siglon PE #0.3 ale za dużo nie mogę napisać poza tym że odstrzeliłem kilka przynęt na dzień dobry, polecić mogę Unitikę Shore Game x8 PE #0.6, równie dobra jak Sunline jak nie lepsza, cenowo podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krs napisał:

 

Do spinningu szczupak-sandacz YGK G-Soul Upgrade x8 PE #1.2, mam też PE #1.0 i #0.8.

 

Dałbyś linka gdzie ją kupujesz bo nie mogę znaleźć, chętnie bym przetestował. Szukam cały czas alternatywy dla PP. Da radę to YGK na Wisłoku, czasami Wisła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.