Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Zawiązałem tylko jedną główkę jigową i próbowałem zerwać linkę, bez efektu, plecionka wydaje się mocna nie zauważyłem rozwarstwiania, ale to żaden test. Jak się sprawdzi nad wodą tego nie wiem, mam nadzieję że linka zagości dłużej na szpuli, na razie zapowiadają mrozy i nie będzie okazji przetestowania jej dokładniej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem sie nad plecionką mistrall shiro kolor zieleń 0.18mm

z tego co słyszałem jest niedroga i całkiem dobra w porównaniu do innych, dużym plusem jest cena 36zł za 135 m lub na allegro 15zł 100m,

czy ktoś używa tej plecionki??? Przeznaczenie szczupaki,bolenie,sandacze na rzeke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tej plecionki cały sezon 2012. Zdecydowanie polecam.

Stosowałem wariant fluo 0,15mm, głównie do spiningowania gumami z opadu. Plecionka poradziła sobie z holem suma 120 cm. Wytrzymałość na węźle jest słabsza względem deklarowanej ale to cecha wspólna dla większości plecionek, nawet tych "topowych". Mały minus za kolor - po kilku wypadach plecionka ma kolor biały.

Dla porównania - w sezonie 2011 używałem PowerPro, czyli plecionki droższej o 100%. Nie zauważyłem praktycznie żadnych różnic w użytkowaniu. Wydaje mi się, że PowerPro 0,15mm jest nieco cieńsza ale w miejscach, w których wędkuje (głębokość do max 6m) nie ma to najmniejszego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Po dobrych doświadczeniach z plecionką Jaxon NCL Premium (ciemnoszara ),kupiłem fluo 0,12 kolor żółty. Przetestujemy i zobaczymy czy tańsze to znaczy gorsze,czy nie?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdań na temat tel linki (0,10) mogę już napisać, używałem jej góra 5 razy nawinięta była na multik, bardzo szybko straciła podstawowy kolor, farba z plecionki zanieczyściła mi trochę młynek ale w granicach dopuszczalnych :D Dość szybko się strzępi a używałem jej tylko do lekkiego łowienia 5g + gumka, "dzięki" czemu traci moc. Do lekkiego okoniowanie 0,10 nadaje się dość dobrze, do cięższej roboty chyba nie za bardzo, fajnie układa się na multiku, jest też dość miękką i przyjemna w dotyku. Linka idzie na zapas, teraz używam PP 3lb ale wrócę do Jaxona jak tylko zużyję PP :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "okoniowych" plecionek używałem PP 3,4,5lb i wszystkie mi się podobały choć mam złe doświadczenia z PP a dokładniej z 10lb nawiniętą na kołowrotek spinningowy, robiły się masakryczne brody, nie wiem dlaczego :) Wadą cienkich PP jest tasiemkowatość, mi to przestało przeszkadzać, rybkom najwyraźniej też, dlatego od roku używam praktycznie tylko PP i nie narzekam, co ważne są mocne, na 4lb wyciągałem spore krzaki z wody, z przyłowem szczupakowym też sobie poradzi. Podobno Kamatsu Techron to dobra linka na okonie, może następna biedzie właśnie ta, na razie wystarcza mi PP nie mam zbyt dużych wymagań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli ma to być PP to zdecydowanie weź tą grubszą. Ta 0,13 z polskiej dystrybucji to tasiemka, miałem ją i nie polecam no chyba że do lekkiego łowienia, poszukaj 0,15 ta jest najbardziej uniwersalna i w miarę okrągła w przekroju.

[Tapatalk]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem do czynienia z ta plecionką ale podobno ma dobrą opinię. Nie kupuję linek na metry, raz się porządnie przejechałem na Fireline i więcej nie eksperymentuje :D Kupuję zawsze w szpulkach ostatnio tylko max 100-135m, mniejsza strata na wypadek trafienia na jakiś odrzut produkcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zakupu plecionki do łowienia głównie niewielkich szczupaków (50-60cm) w zbiornikach. Łowie z brzegu. Sprzęt jakim dysponuje to Dragon 2.70m millenium HD Super Fast 5-25g oraz Konger IRI Lucky 3.05m 3-10g (tej głównie używałem do połowy kleni w rzekach). Kołowrotek Spro Red Arc 10400.

Jaką plecionkę polecacie, osobiście myśle nad Ultracast Carrier Ultimate Braid Lo-Vis Green 110m 0.14mm.

Zależy mi na długich rzutach i na dobrym czuciu przynęty :) Łowię głównie na obrotówki, rozm.2 i 3, kopyta 6-10g i czasem na wahadła alga 1, gnom 1. Czasem też chciałbym połowić z opadu (mniejsze sandacze).

Jaką plecionkę i jej grubość polecacie? (długie rzuty, niska szkodliwość dla przelotek, dosyć wytrzymała itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką plecionkę polecacie, osobiście myśle nad UltracastCarrier Ultimate Braid Lo-Vis Green 110m 0.14mm.

Używałem 0,17 Ultracast i byłem zadowolony, tej nowej nie widziałem ale powinna być równie dobra. Z innych godnych polecania Stren Sonic Braid 10lb (0,13mm) ale ta ciężko dostać u nas, z popularnych Power Pro 10lb (0,15) cieńszych PP nie polecam bo to tasiemki, chyba że na okonia ;) Mój typ to Stren, cienki i okrągły w przekroju, do podanych zastosowań będzie dobry i nie kosztuje dużo, za około 65zł z wysyłką można go dostać na ebayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam na zbyciu prawie 50m plecionki Jaxona 0,10, odcinek mało śmigany, linka zaczęła się wczoraj plątać podczas deszczowej pogody i ze 100m zostało niecałe 50 :D Jak ma ktoś ochotę potestować to oddam ją gratis, na dnie szpuli jeszcze kawałek jakiejś żyłeczki się znajdzie. Przesyłka listem zwykłym również free.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci pytaniem ,dlaczego tylko 0,10mm i dlaczego nie fluo ? Jeśli chodzi o opad to w tej metodzie ,jedną z ważniejszych rzeczy jest widzieć plecionkę .Niejednokrotnie branie z opadu widoczne jest tylko na plecionce.Nie znam łowiska na ,którym wędkujesz i ryb jakie masz zamiar łowić, bo to też ma wpływ na wybór plecionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grubsza niż 0.10 dlatego że używam lekkich przynęt, chodzi o daleki rzut i żeby w wodzie nie robił się balon oraz żeby szybko tonęła. Nie chce fluo ponieważ nie tylko będę łowił z opadu a jakoś mi sie nie widzą jaskrawe kolory pletki przy połowie np. bolenia. Używam kija z rezonansem i czuje nawet najdrobniejsze puknięcie którego nie widać na szczytówce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.