Skocz do zawartości

Wybór plecionki do spinningu.


apioo

Rekomendowane odpowiedzi

Co do rybek to przede wszystkim kleń i pstrąg, natomiast przynęty to obrotóweczki(max.nr 3) i woblery (3-6cm)

Mam nadzieje że do tego masz, kija "kluche" bo plecionka błędów nie wybacza , szczególnie przy pstrągach, ale i kleń potrafi pokazać na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj nie szalał z grubością, PP 3 - 5lb powinna spokojnie wystarczyć, jest tania i mocna. Nie ma sensu zbroić się w grube sznury, szczególnie pod małe woblerki. Ja na PP3lb wyciągam przyłowione szczupaczki 50-65cm bez najmniejszego problemu wcale się przy tym nie bawiąc w specjalnie finezyjne hole ;) Na minus to robi się z niej tasiemka po pewnym czasie. Z innych ciekawych linek Xzoga Taka PE 6lb, ta jest nieco grubsza ale równie wytrzymała, jeżeli spodziewasz się przyłowu pstrąga 60+ ;) to będzie ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używał ktoś plecionki Dragona - Jiggin Braid ? Interesuje mnie 0,06m do lekkiego okoniowania. Już miałem zakupić Kamatsu Techrona 0,03m ale przypadkowo natrafiłem na dobre opinie tego Dragona i może w tym sezonie zaryzykuje zmianę. Mam jeszcze z poprzedniego PP 3lb ale ta wylądowała na multiku i sprawuje się bardzo dobrze, szukam teraz zamiennika na młynek spinningowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Momoi i pewnie nie poznam, zapewne to dobra linka problemem jest koszt zakupu, najcieńsza kosztuje około 250-300 zł za 150m a z tego co pamiętam w początkowym okresie sprzedaży kosztowała powyżej 300zł :eek: Ciekawy jestem kto to kupuje i jakie ryby tym łowi :rolleyes: jak dla mnie cena jest nie do przyjęcia, w końcu to tylko plecionka wędkarska. Zainteresowałem się Dragonem bo cena nie jest wygórowana ok 80zł za szpulkę. Linek Sunline tez nie znam ale słyszałem o nich dobre opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Momoi i pewnie nie poznam, zapewne to dobra linka problemem jest koszt zakupu, najcieńsza kosztuje około 250-300 zł za 150m a z tego co pamiętam w początkowym okresie sprzedaży kosztowała powyżej 300zł :eek: Ciekawy jestem kto to kupuje i jakie ryby tym łowi :rolleyes: jak dla mnie cena jest nie do przyjęcia, w końcu to tylko plecionka wędkarska. Zainteresowałem się Dragonem bo cena nie jest wygórowana ok 80zł za szpulkę. Linek Sunline tez nie znam ale słyszałem o nich dobre opinie :)

Ja mam Mamoi i 2 roznych Sunline. Mamoi stosuję do pstrągów i okonie. Sunline do okonie klenie szczupaki. =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S nie wiem jak w Polsce ale na Ukrainie okolo 50-70zl =)

50-70zł to jak najbardziej odpowiednia cena za wędkarski sznurek :) Dla mnie max to 100-120zł za szpulę 135m, drożej to już lekka przesada. Jeżeli chodzi o linki od 10lb w górę to jest tego sporo, problem zaczyna się z plecionkami "pod okonia" ok 3-5lb, tutaj im cieniej tym drożej :( Kilka ciekawych linek można kupić w kwocie 50-70zł: Kamatsu Techron , PP 3lb, Jaxon NCL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Polecam DRAGON C-THRU rozmiar 0.08 sprawdzona nie strzępi się widoczna nad woda dzięki białej barwie ma okrągły kształt.Dodam jeszcze, że podobno narodowa kadra spiningistów nią łowi.

Witam,

Ma ktoś może sprawdzone źródło tej plecionki? Jest okrągła w przekroju i stosunkowo nie droga - taka by mi się przydała do drugiej wędki.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mamy na forum wątek poświęcony tej lince:

Używałem cienkich 0,04, 0,06, 008 i bywało różnie, jednak za dużo niespodzianek i straconych przynęt mnie ten eksperyment kosztował, dlatego podziękowałem, linka ma swoje zalety ale i wady, osobiście wolę plecionki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza plecionka na jaką łowiłem to cormoran corastrong 8 braid ja mam 0.10. Rzuty oddaje się daleko nie robi się tasiemka jest cicha w przelotkach czego chcieć więcej w sumie mogli by zrobić  trochę cieńszą tą plecionkę.bo najmniejszy rozmiar to 0.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.04.2016 at 22:30, bartek33 napisał:

Witam.panowie doradzicie jaka plecionke kupić na spinning.(wisła)


Post przeniosłem do właściwego wątku. Napisz konkretniej jakie ryby i jakimi przynętami zamierzasz łowić..

 

8 godzin temu, zgredzik86 napisał:

Panowie jaką polecacie plecionkę na szczupaka - w miarę w przystępnej cenie?

 

Proszę o podanie konkretów, jakie przynęty i ile ta przystępność ma wynosić 50zł, 100zł czy może więcej ;) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.