Skocz do zawartości

Jezioro Solińskie


wifer

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.05.2017 o 21:34, papltr napisał:

Dzisiaj jest drugi dzień jak pytam okolicznych wędkarzy o ten przypadek i 2 osoby potwierdziły że ryba nie została złowiona tylko pływała półprzytomna przy brzegu i gość po prostu za nią wskoczył do wody i ją złapał.

Witaj,

Skoro są świadkowie skłusowania ryby to dlaczego sprawa nie została zgłoszona na PSR? Wtedy wobec gościa będzie toczyło się postępowanie. Wszyscy o tym piszą i rozgłaszają ale czy ktoś coś zrobił? Mam oczywiście na myśli osoby, które to widziały. Swoją drogą gość musiałby być skończonym idiotą żeby chwalić się rybą po którą wszedł z podbierakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawelgibadlo napisał:

Witaj,

Skoro są świadkowie skłusowania ryby to dlaczego sprawa nie została zgłoszona na PSR? Wtedy wobec gościa będzie toczyło się postępowanie. Wszyscy o tym piszą i rozgłaszają ale czy ktoś coś zrobił? Mam oczywiście na myśli osoby, które to widziały. Swoją drogą gość musiałby być skończonym idiotą żeby chwalić się rybą po którą wszedł z podbierakiem :)

Też słyszałem, że złowiona w dziwny sposób. Może to plotka, może prawda nigdy się nie dowiemy!  Z miny łowcy niewiele można wyczytać. Dla mnie publikacja zdjęć na facebooku z ryba to dziecinada. Złowiłem kilka dużych ryb w życiu na medal świnkę, sandacza, okonie i nie mam żadnego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pawelgibadlo napisał:

Wit aj,

Skoro są świadkowie skłusowania ryby to dlaczego sprawa nie została zgłoszona na PSR? Wtedy wobec gościa będzie toczyło się postępowanie. Wszyscy o tym piszą i rozgłaszają ale czy ktoś coś zrobił? Mam oczywiście na myśli osoby, które to widziały. Swoją drogą gość musiałby być skończonym idiotą żeby chwalić się rybą po którą wszedł z podbierakiem :)

Czy skłusowana to sprawa dyskusyjna, wyciągnął truchło z wody i tyle. Ale chwalić sie ze złowiona to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiście sam mam kilka zdjęć dużych ryb, które są dla mnie samego okazami. Po prostu będę miał pamiątkę więc tutaj nie będę dyskutował. Natomiast ryba wyciągnięta z wody za pomocą podbieraka i zabita to chyba kłusownictwo ? Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Tak czy inaczej cieszy fakt, że są takie duże ryby w Solinie. Zachowanie tego obcego dla mnie człowieka jest niezrozumiałe i tyle mam do napisania w tym temacie. 

 

Pozdrawiam. Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szczupak 130 cm to niekoniecznie jest stara ryba. W wodach słonawych (niesłonych) Bałtyku, dwa badane osobniki dokładnie tej samej długości 130 cm miały tylko 8 lat. To jest rekord związany z tym że jednak w południowym Bałtyku woda rzadko zamarza, a więc okres wegetacji jest dłuższy, a po drugie tam mają śledzie które są bardzo kalorycznym pokarmem. Szczupaki na Solinie nie mają tak dobrze, ale źle też na pewno nie, bo jest leszcz który dla dużych szczupaków jest bardzo ważnym pokarmem i też wysoko kalorycznym co powoduje że szczupaki na Solinie mogą mieć też niezłe przyrosty co potwierdza ten szczupak. Myślę realnie że w ciągu 8 lat szczupaki mogą osiągać rozmiar 1 metra długości na Solinie i to spokojnie. Ile ten miał lat nie mam pojęcia ale stary nie był bo widać że ryba zdrowa, nie widać żeby była blada, sina, żadnych uszkodzeń płetw, wyraziste kolory itp. Jakby była stara to ryby umierając idą na dno, a nie pływają po powierzchni, ew je na brzeg wyrzuci już martwe. Zastanawia mnie jeden fakt który trochę widać na zdjęciu. Mamy koniec maja, szczupaki są dawno po tarle, a ten szczupak jest baaardzo chudy, (wytarły się już leszcze i płocie wiec ofiar łatwych miał dużo), zwłaszcza widać to w tylnej części brzucha, tak jakby tam już w ogole pokarm sie nie dostawał i nic tam nie było. Trzymając rybe w ten sposób to właśnie cała zawartość brzucha powinna pójść w dół dzieki sile grawitacji (dlatego duże ryby powinno sie trzymać horyzontalnie = poziomo) Zastanawia mnie to czy ten szczupak po prostu nie odgryzł komus żyłki z przynetą i się nie zażarł. Niby jest w stanie swoimi kwasami żoładkowymi stopić nawet haczyk co widziałem osobiście, ale mimo wszystko jeżeli to była duża kotwica to może to spowodować śmierć nawet tak dużej ryby. widziałem jak szczupak potrafił tak zaatakować jerka że tylna kotwica była zacięta już za wejście przewodu pokarmowego. To by wyjaśniało czemu ta ryba prawdopodobnie pływała i dała się złowić na  podbierak, często tak się zdarza. Zdjęcie jest słabej jakości, widać tam jakies jakby szramy albo linki, może też była inna tego przyczyna, nieważne. Jeżeli ta ryba konała i dała się tak złapać to i tak by z niej nie było nic (marne pocieszenie) ew. mozna by było poszperać szukając haków i odczepic je ale jeżeli były już głęboko to bez szans operacja. Mamy przynajmniej wiadomość że szczupaki w Solinie dorastaja do wielkich rozmiarów co cieszy, a w co zawsze wierzyłem z racji dobrych ilości i jakości pokarmu dla niego. Takie ryby trzeba a nawet obowiązek jest wypuszczac i trzeba zmienić mentalnosc, a nie przepisy ktore nic nie zmienia jeżeli ludzi sie nie będzie uczyc że duża ryba to - większa ikra, więcej ikry, większa przeżywalność potomstwa itd. (kasa na zarybianie byłaby niepotrzebna albo mogloby jej byc mniej przeznaczane na to gdyby było duzo duzych chronionych samic) Ja w tym roku w chrewcie widziałem takich co chcieli brac 40 cm ryby chociaż mieli komplet w siatce (chyba zarybli Chrewt wtedy) i dopiero moja reakcja powodowała że te małe ryby wracały do wody. Ale zwracac ludziom uwage tez jest ryzykowne bo zalezy na kogo trafisz.... Co do kogoś wypowiedzi że dziecinadą jest się chwalić rybami to mam inne zdanie, chciałbym się chwalić złowionymi dużymi rybami  jednak tego nie robie bo mentalność ludzi na to nie pozwala niestety w chwili obecnej. Nie chodzi o zazdrość, a o to że nie miałbym nastepnego dnia gdzie przynęty rzucic. Czy było to kłusownictwo? Trudno powiedzieć bo znamy za mało faktów. Jeżeli miał kartę wędkarska, oplaconą, a ryby nie złowił na szarpaka tylko podbierakiem to CHYBA kłusownictwo nie było. Pozdrawiam

p.s. przepraszam ze tak się rozpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wybieram się do Werlasu za tydzień 

Jaki tam jest poziom wody 

Jaka głębokość ok. 30m od brzegu? 

Na jaką rybę warto się nastawić? 

Czy da się łowić na method feeder?  

I może ktoś ma jakieś foteczki ryb zlowionych w werlasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w miejscowości Wołkowyja i Podhalanczyk ze spinem ale 3 metry od brzegu rośliny w wodzie uniemożliwiające łowienie. Wie ktoś gdzie można porzucać ze spinem na zalewie z brzegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam zamiast Podhalanczyk to chodziło mi o Polańczyk. :-) Z jednej i drugiej strony około 3 metry od brzegu w wodzie bujna roślinność mocno utrudniająca wędkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsca wg mnie to okolice starej Cerkwi, . (google maps to opisuje jako "Kościół zniszczony,", Ruiny Cerkwi" ) Kapliczka na Hrabie i druga strona cypla .... od kapliczki w kierunku Olchowca.

Ryby to głownie karpie i leszcze. A z drapieżnika szczupak, sandacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana do wieczora w 3 osoby na lodce 2 brania sandacza za ogonek. Wcześniej schodziło 2 osoby na brzeg przed nami 4 dni za drapieżnikiem pływali i nic. Tyle co leszczy kilka złowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę gdzie na mapie gdzie to jest ale dojazd chyba kiepski. A jakie przynęty sie sprawdzają? My mamy zamiar podnecic zaneta z kukurydza melasa i wanilia i oczywiście biały robak i pinka czy to bedzie skuteczne na tej wodzie? Zgóry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.