Skocz do zawartości

Przynęty boleniowe.


biedula

Rekomendowane odpowiedzi

Oktawian nie robi plasterków, ale dostęp do nich ma:) Hermesy mam od dobrych kilku lat, mimo usilnych starań brania się nie doczekałem. Miałem takie sytuacje, że żerujący boleń omijał tą przynętę, a po zmianie na inną, już w pierwszym rzucie zdejmowałem gagatka. Są osoby, które łowią na Hermesy i mają dobre wyniki, tylko dlatego nie pozbyłem się tych przynęt. W Sigę śmiało możesz zainwestować, ale w tonącą. Z seryjnych przynęt możesz jeszcze zainwestować w rippery mansa 5cm czy knighty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plastry takie jak kolega Oktawian nie miałem jeszcze żadnych efektów. Wolę łowić na woblery bo według mnie jest większe prawdopodobieństwo że coś weźmie. Np. na boleniowego wobka złapałem ładną brzanę . Na zwykłego wobka własnej roboty pod szczupaka złapałem z opadu bolenia a czymś takim z opadu ciężko coś wyciągnąć (chyba że ryba dostanie tym w głowę) :). Ale 5 zł to nie dużo więc spróbuj.Sorki za przejęzyczenie :)

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moim zdaniem Spirit firmy Hunter to mistrzostwo świata.Owszem zdarza się że trochę farby zejdzie, ale boleniom jakoś to nie przeszkadza.Zawsze miałem kłopot ze złapaniem rap które mimo agresywnego żeru nie interesowały się moją przynętą po zmianie na Spirit'a zdarzało się że już w pierwszym rzucie uderzył w niego boleń, lecz czasem bywa tak że i nawet najlepsza przynęta zawiedzie.Moim zdaniem warto jest zapłacić te pieniądze za ten wobler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem łowca boleni i brakuje mi dużo do łowienia ich świadomie a i przynęt boleniowych nie przerobiłem dużo,ale za ta kasę to wobek powinien być wykonany lepiej,w tym roku zakupiłem wobki boleniowe od kol @kokosa i powiem że na Wisłoce się sprawdzają,a i cena dobra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja bolki łowię na wobki Gusmany, Karola Chmielewskiego, Spirity, Tomm-ego, i Tarnusy.

Więcej mi nie trzeba a sprawdziłem już chyba wszystkie wobki znane na rynku :)

Bliżej jesieni woblerki wsadzam do szafy i zabieram tylko gumki w tym roku będę testował uklejki RH.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Odświeżę temat, bo sezon się zbliża :) Pytanie czy ktoś z was używał gumek na bolenie np. Lit'l Fishie firmy Cream - znanych też jako knighty (tu i tam się słyszy o ich skuteczności). Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami. Chodzi mi o te gumki: http://www.cremelure.com/store/store_product_detail.cfm?Product_ID=52&Category_ID=24  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 23.04.2018 o 20:39, Suwek napisał:

Odświeżę temat, bo sezon się zbliża :) Pytanie czy ktoś z was używał gumek na bolenie np. Lit'l Fishie firmy Cream - znanych też jako knighty (tu i tam się słyszy o ich skuteczności). Będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniami. Chodzi mi o te gumki: http://www.cremelure.com/store/store_product_detail.cfm?Product_ID=52&Category_ID=24  

Skuteczne szczegolnie ten z niebieskim grzbietem dobrze jest skrocic te faldki ktore odpawiadaja za prace aby byla drobniejsza wada gum jest głowka jigowa i nie wszystkie bolki atakajuce od dolu sie zapinaja .

Z killerow moge polecic dorado tender kolor bp oraz fantomy i fanatici huntera oraz wslasnie siek-m siga te mniejsze u mnie sa bardziej skuteczne i cena super 13 zł w jednym z Mieleckich sklepow wedkraskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.