Skocz do zawartości

Czarna Sędziszowska


stiff43

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Maffinka napisał:

Dość często odwiedzam ten zbiornik. Ostatnio nie połowiłam zbyt szałowo ale jakieś fajne okonie można trafić 35+ 

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Jak to nie jest "szałowo" to jakie Ty okonie chcesz łowić, morskie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Byłem dziś na Czarnej i najadłem się wstydu. Bynajmniej nie związanego z samym łowieniem, ale z tym co pozostawiają co niektórzy nad wodą. Otóż gdy sobie łowiłem przyszli do mnie poirtytowani właściciele działki na której się znajdowałem, by sprawdzić czy nie śmiecę. Mimo początkowej niechęci udało mi się z nimi spokojnie porozmawiać bo zobaczyli że akurat posprzątałem tam gdzie sam łowiłem. Byli tym bardziej wściekli bo przez rozrzucone w trawie  rupiecie rozleciała inm się kosiarka. Zakładam że wszyscy tu to kulturalni cywilizowani ludzie ale rogacizne należy tempić więc koledzy jeśli widzicie typa który robi chlew nad wodą to poprostu zgłaszajcie sprawę do PSR lub na Policję. Ci państwo nam nie chcą robić pod górkę i nawet nie przeszkadza im to że parkujące na ich działce samochody pozostawiają koliny. Ale jeżeli sytuacja będzie się powtarzać poprostu ogrodzą teren praktycznie rzecz biorąc odcinając dostęp do na oko 150m brzegu z bardzo ciekawymi miejscówkami. Chcemy tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, blestemat napisał:

Otóż gdy sobie łowiłem przyszli do mnie poirtytowani właściciele działki na której się znajdowałem, by sprawdzić czy nie śmiecę.

Niewątpliwie trzeba walczyć z brudasami. To też prawda, że opakowań po robakach i zanęcie nie zostawiają przypadkowi ludzie. Mam jednak pewne wątpliwości czy tam działki dochodzą do linii brzegowej? Nie żebym się czepiał. Chwała właścicielom, że dbają o czystość brzegu. Problemem ogólnopolskim jest jednak bezprawne zajmowanie i grodzenie linii brzegowej zbiorników wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to zakaz grodzenia nieruchomości do samej wody dotyczy jedynie wód publicznych ogólnodostępnych. Takimi z zasady są wszystkie wody płynące. Z wodami stojącymi sprawa nie jest już taka prosta. Wszystko zależy od tego kto jest właścicielem wody (nie dzierżawcą). Czy jest to Skarb Państwa (woda publiczna) czy jakiś inny podmiot czy to prawny czy prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No fakt. Mięsiarzy jak by więcej ostatnio widuje nad wodą. Kiedyś podobno były górne wymiary na zbironiku na właśnie sandacza czy szczupaka. Prawda to ?

W tym tygodniu może pojade popływać z echem i zobcze co tam jest. W zeszły weekend były pstryki, ale bardzo delikatne i chyba małe ryby bo ogonek gumy pocięty. 

Kontak ze szczupakiem też był ale fluocarbon 0,5 obciął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.