Skocz do zawartości

Rakszawa Brzeźnik


20slumsattack07

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć, jestem nowy na forum, i po przerwie kilkuletniej od 2010 znów nad wodą, w 2010 byłem na Rakszawie to była niedziela byłem nad wodą ok. 5 rozłożyłem się na 1 stawie "na wysepce" na spławik. rzut, branie karpik jakieś 45 cm. za chwilę przychodzą wędkarze i mówią że są zawody ale można na 2 lub 3 stawie łowić więc przesiadłem się na 2 staw patrząc od wjazdu po lewej stronie jakoś w połowie długości jedna wędka na spławik druga na "grunt" rzut branie karpik, 45cm, rzut branie karpik i tak z 7 w sumie a nie zaciętych może z 5 na "ziemniaka" więcej tam nie byłem ale było fanie. Teraz rajszula i się powoli uczę metody włosowej pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Między 12-14 Maja gościłem u rodziny w Rakszawie, pobyt ten zaowocował trzema wizytami na stawach Brzeźnik pora wczesno ranna około 4.10 nad wodą do 8.00 i tak przez trzy dni pogoda kiepska poniedziałek deszczowy wtorek mieszany chłodna ale bez deszczu środa nie pamiętam ale chyba padało.

Siedziałem na pierwszym stawie (z wyspom) w poniedziałek na wyspie dwa brania na kukurydzę ale bez rezultatu,

za to zaobserwowałem ładną wypasioną wydrę która w odległości 20 metrów od mojego stanowiska zajadała się jakąś rybką

Wtorek przeniosłem się w okolice "zastawy" zmiana przynęty na czerwonego 6 brań 4 zacinane zaowocowały 20 cm karasiem i 15 cm okoniem i jedno spięte po ugięciu się kija można by powiedzieć że coś około 2-2.5 kg i jedno puste branie na koniec.

Środa nic cisza bez brań.

Dodam że we wtorek w zaroślach chlapał się prawdopodobnie duży amur lub karp uciekł mi z pod nóg.

Myślę że w tym roku odwiedzę jeszcze nie raz Brzeźnik. A ktoś z Was był w tym roku już ???

W niedziele miały się na tym stawie odbyć zawody spławikowe jestem ciekawy jaki był wynik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
13 godzin temu, Maffinka napisał:

Łowi ktoś na tym zbiorniczku jeszcze? :)

Ja tam czasami zaglądam, jak na razie bez większych sukcesów, ale dopiero drugi raz w tym sezonie tam byłem. Widać, że na drugim stawie jest ryba, ale nie udało mi się do niej dobrać. Kilka lat temu łowiłem tam ładne karpie i amury. Największy minus tego bajora, to że jest zakaz spiningu, szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Niemiec napisał:

Ja tam czasami zaglądam, jak na razie bez większych sukcesów, ale dopiero drugi raz w tym sezonie tam byłem. Widać, że na drugim stawie jest ryba, ale nie udało mi się do niej dobrać. Kilka lat temu łowiłem tam ładne karpie i amury. Największy minus tego bajora, to że jest zakaz spiningu, szkoda...

Wczoraj byłam po raz pierwszy, na drugim ani skubnięcia więc przeniosłam się na pierwszy, kilka niezaciętych brań i jedna płotka. Łowiłam na kukurydzę. Niestety na pierwszym stawie stanowiska może z 2, reszta to lilia wodna. Drugi staw zero roślinności :)  Na pewno jeszcze tam pojadę bo klimat mega odprężający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.