Skocz do zawartości

Namiot jaki wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Interesuje mnie jednoosobowe bivy, bardzo zależy mi na szybkości rozkładania, a nie chcę jednak brolly. Jak narazie mam cztery typy, mianowicie:

Raven Fishing - Karp ť Namioty ť Fox ť Fox Royale Classic Bivvy ť FOXCUM148

JRC Contact 1 Man Bivvy - Crazy Carp - sklep wędkarski

Chub S-Plus Bivvy > Chub - Namioty > CHUB > Sklep wędkarski FISHING-MART

Namiot Force 220x295x125cm - ZakupyWedkarskie.pl

Wszystkie można dostać w podobnych pieniążkach. Doradźcie Panowie na który się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jednoosobowe bivy, bardzo zależy mi na szybkości rozkładania, a nie chcę jednak brolly. Jak narazie mam cztery typy, mianowicie:

Raven Fishing - Karp ť Namioty ť Fox ť Fox Royale Classic Bivvy ť FOXCUM148

JRC Contact 1 Man Bivvy - Crazy Carp - sklep wędkarski

Chub S-Plus Bivvy > Chub - Namioty > CHUB > Sklep wędkarski FISHING-MART

Namiot Force 220x295x125cm - ZakupyWedkarskie.pl

Wszystkie można dostać w podobnych pieniążkach. Doradźcie Panowie na który się zdecydować?

Na alegro poszło przed chwilą JRC STI razem z narzutą za 680pln :)

Sorki przez pomyłkę sam sobie odpowiedziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używalem dwa sezony Jrc Sti 1men ,sprzedałem kumplowi za 500zł z narzutą w stanie bdb.Na duży plus-wykonanie,materiał,zamki,pałąki.Na minus-podłoga słabej jakości,brak okna z tyłu.Na krótkie zasiadki bdb,na dluższe zasiadki trochę brakuje miejsca na graty co jest odczuwalne przy długotrwałych opadach.Pomyśl o dwuosobowym.

Pozostałych nie znam.

http://mobile.idealo.co.uk/compare/1243437/jrc-sti-1-man-twin-skin.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej leży mi ten traper, ponieważ ma mały daszek, a zarazem tylko dwa pałąki, co powinno wpłynąć na szybkość rozkładania. Koszt narzuty to ok 260zł. No ale nie wiem jak z jakością trapera? Pozostałe trzy firmy raczej sprawdzone, a ten traper najwiekszy wynalazek.

Zastanawia mnie jeszcze jedno: wszystkie namioty są podobnej wielkości i konstrukcji, a traper waży 8,5kg, JRC chyba ok 6,5kg, a chub 4,8kg -skąd takie różnice? Czy czym cięższy namiot, to można liczyć, że solidniejszy?

Rapala link chyba nie ten :),

W 90% procentach moje zasiadki, to 12godz nocki. Sprzęt mam ograniczony do minimum (pokrowiec, torba, krzesełko i wsio). Namiot ma szybko się rozkładać i składać, być niezawodny, fajnie jakby miał daszek i cały wypinany przód. Dobrze by było, żeby nie był zbyt ciężki, ale wagę mogę już przeboleć gdyby było tak, że cięższy jest lepszy :)

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traper sobie odpuść. Ma go kolega i narzeka. Niski i bardzo nie solidny. Sam go nie widziałem więc to nie moja ocena. Zgadzam się z kolegą @rapala. Pomyśl nad 2 osobowym. Zawsze możesz kogoś zabrać na ryby, a poza tym masz miejsce na graty typu : stolik, torby czy co tam chcesz. Ja kupiłem 2 osobowy i na pewno na jedynką bym go nie zmienił, a co do szybkości rozkładania to czy rozłożysz go w 3 min czy taj jak ja w 4-5 na to jakieś większe znaczenie? To tak jak z komputerami. Ma znaczenie że jeden jest o kilka nanosekund szybszy od drugiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za opinie tego trapera, bardzo mi pomogłeś -tzn traper zatem odpada :) Zostało więc trzy typy. Co do szybkości składania i rozkładania. Przyjeżdzam na rybki rozkladam raz, wyjezdzam czesto wczesnie rano, skladam namiot jeszcze mokry po nocy (deszcz, rosa), a więc w domu znow trzeba rozlozyc z grupsza i złożyć. Podsumowując z 2-3min różnicy robi się trochę więcej, gdybym jeździł na dłuższe zasiadki napewno brałbym dwójkę.

Edytowane przez zibbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie czemu nie brolly? Jak na 12 godzinne wędkowanie w ciemno bym brał brolly.

u

Hmm.. Jakoś nie mogę się przekonać do brolly, wydaje mi się, że to jest mniej stabilne przy ekstremalnych warunkach pogodowych i mniej wygodne (mam uczucie, że będę ładował głową w ten stelarz ciągle :)

W zasadzie po przemyśleniu jakie stawiam warunki mojemu przyszłemu namiotowi od razu pomyślałem brolly. Później po obejrzeniu kilku filmików z rozkładania brolly i bivy na dwóch pałąkach doszedłem do wniosku, że większej różnicy w czasie rozkładania nie ma, ewentualnie przy składaniu napewno trochę szybciej, no a przy bivi komfort raczej wyższy, jak i poczucie bezpieczeństwa w ciężkich warunkach. Jeśli się mylę, to mogę przemyśleć jeszcze brolly :rolleyes:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stabilnością myślę że będzie podobnie, jednak w przypadku brolly i bivy używasz śledzi do mocowania namiotu do podłoża, wiec brollka będzie także stabilna. No i moim zdaniem brolly się szybciej jednak rozkłada, w końcu na bazie parasola. Miałem ten sam dylemat co Ty tylko że ja z góry wiedziałem że nad wodą będę spędzał 2-3 dni i wybór padł na bivy, początkowo wydawało się małe bo wchodzi jedno łóżko(ale w koncu to jedynka), ale że wygodniej mi było spać na materacu to teraz na spokojnie wchodzą do niego materac 110/200cm po bokach spokojnie torby z ciuchami, przynętami. Wiadomo że jakby było więcej miejsca nikt by nie narzekał. Lecz jak jadę sam to miejsce jest w sam raz i na spokojnie ze wszystkim się mieszczę. Wchodzi fotel elektrostatyka plus podnóżek pod to torby i inne graty i się na spokojnie mieszczę. Namiot sam rozkładam w max 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube jest pełno filmów z brolly. Mi osobiście bardzo podobają się filmy z typu „ video pamiętnik”. Świetne filmiki dla karpiarzy w zimowe wieczory. Na tych filmach gość stosuje właśnie brolly i powiem szczerze,że bardzo fajnie i profesjonalnie to wygląda, a zależy ci na szybkości rozkładania. Na jednym z filmów jest pokazane jak rozkłada. Ja jednak namawiam cię mimo wszystko na 2 osobowy namiot. Wstawiam zdjęcia z mojego. Jak mówiłem masz dużo miejsca, nawet jak byś chciał jechać z dzieckiem żoną czy kumplem na ryby. Wkładasz stolik turystyczny, butlę gazową i masz pokój z kuchnią.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik co to za łóżko i ten fajny stolik na akcesoria?? Ja też polecam namiot dwu osobowy, posiadam Mivardi New Dynasty i jeźdzę na zasiadki z dziewczyną i po bokach mam materace i w środku stolik. Mega wygoda tylko narzutę muszę dokupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łóżko to Elektrostatyk L8 zakupione tego roku za 399zł w Makarfish. Po kilku wyprawach i nockach polecam, chodź może jeszcze za wcześnie na jakieś opinie. Na pewno wygodne i póki co nic złego się nie dzieje w nim. Jedyny minus to brak torby do noszenia takiego łóżka. Jak kupuję namiot, śpiwór czy tri poda dostaję na to pokrowiec więc firmy produkujące łóżka też mogły by o tym pomyśleć. Co do stolika to zakupiony za około 230zł na allegro pod wpływem obejrzanego filmu „ Historia z haczykiem”. Tam pokazywali taki sam stolik tylko z Nasha i bardzo mi się to spodobało. Mój jest z MIKADO i po kilku wyjazdach bardzo polecam wszystkim karpiarzom. Świetna sprawa. Gdzieś już pisałem o tym w jakimś wątku więc przepraszam jeśli to dubel.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dowiedz się czy jest możliwość dokupienia narzuty,bez niej w chłodniejsze dni będziesz miał problem ze skraplającą się parą wodną.

Szkielet wykonany z bardzo wytrzymałego tworzywa, które zabezpiecza przed wyładowaniami atmosferycznymi, a jednocześnie sprawia, że namiot jest bardzo lekki...

Ciekawe z jakiego "tworzywa" wykonano w/w szkielet.Oby ta lekkość nie przekładała się na wytrzymałość.Zapytaj jakiej średnicy są pałąki i z jakiego materiału wykonane.

Za 7-9 stów idzie wyhaczyć używkę z narzutą .Swoją jedynke + narzuta ( JRC )w bardzo dobrym stanie sprzedałem za 4,5 stówki.

Ten wyglada mi na solidniejszy i ma okna ,nawet z Rzeszowa ;)http://olx.pl/oferta/namiot-karpiowy-wedkarski-2-man-fortress-bivvy-gratis-CID767-IDb2e3p.html#42db0b4ebe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.