Skocz do zawartości

Namiot jaki wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Popek sam mam ten namiot i powiem Ci ze miałem dylemat miedzy własnie Trakkerem a FishPointem a wiesz dlaczego? Dlatego ze one mają jedyne takie lepsze materiały od pozostałych namiotów. I nawet bez narzuty o takich porach jak teraz się nie skraplają się aż tak jak te inne SB, Anacondy czy JRC czy nawet Prologica. Lepiej zapłacić więcej i mieć na lata. Wiem ze JRC Cocoon ma bardzo fajne wymiary ale materiał nie jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co ci mogę kolego doradzić to wstrzymaj się z kupnem namiotu do poniedziałku. Posiedzę w namiocie przez weekend na zasiadce to ci powiem co i jak z trakkerem. Porobię jakieś zdjęcia rozwiązań trakkera i zamieszczę na forum. Wiadomo że 2200 zł to kupa kasy więc pasuje kupić z głową namiot, a nie na pałę. Teraz przez te ostatnie 5 lat wiem już na pewno że „ co tanie, to drogie”. Według mnie lepiej dać te 2200 i mieć namiot naprawdę na lata niż oszczędzić kilka setek a w konsekwencji stracić na zakupie. Co prawda wypowiedzieć się o namiocie będę mógł za 5 lat, ale już teraz mogę powiedzieć że robi bardzo dobre wrażenie i na jakim forum nie czytałem o nim to wszędzie byli bardzo zadowoleni. Co do tkaniny to od środka wydaje się być pokryta jakąś cieniuteńką warstwą gumy czy sylikonu. Jeden minus jaki już zauważyłem to to że nie ma tego pasa łączącego dwa przeciwległe boki namiotu. Co prawda można sobie samemu wymierzyć i zrobić ale za taką cenę powinien na pewno być w ofercie. Albo tak jak ci pisałem na PW wpadnij sam sobie obejrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popek sam mam ten namiot i powiem Ci ze miałem dylemat miedzy własnie Trakkerem a FishPointem a wiesz dlaczego? Dlatego ze one mają jedyne takie lepsze materiały od pozostałych namiotów. I nawet bez narzuty o takich porach jak teraz się nie skraplają się aż tak jak te inne SB, Anacondy czy JRC czy nawet Prologica. Lepiej zapłacić więcej i mieć na lata. Wiem ze JRC Cocoon ma bardzo fajne wymiary ale materiał nie jest najlepszy.

Trakker posiada materiał z Aquatexxu, który jest uznawany za najlepszy materiał do produkcji namiotów. Wiąże się z tym nie niska cena. Co do fishpointa to nie pisze dokładnie z jakiego materiału jest wykonany pisze jedynie, że jest oddychalny, wątpię, żeby był z Aquatexxu. Widzę, że to czysta kopia namiotu MKII, modelu na którego negatywnej opinii w internecie nie spotkałem. Wszędzie chwalony na potęgę za solidność i funkcjonalność.

Fishpoint też nie jest tani, i myślę, że jak już mnie stać na fishpoint to i stać mnie na kilka stówek droższego popularnego Trakkera. Myślę jednak że teraz na jesień, zimę znajdę ten popularny namiot dużo taniej, chociażby używany, przecież te namioty są nie do zajechania - więc ? ;) Póki co szukam Trakker MKII lub Armo Bivy V3, który podobno niczym nie różni się od MKII. Jak bym znalazł w dobrej cenie używanego tego twojego fishpointa lub jrc cocoon to też bym się poważnie zastanowił nad jego zakupem. Chcę poprostu wykorzystać porę roku i kupić coś dobrego "za mniej". :)

Dominik, czekam z niecierpliwością na recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar zakupić taką Brollkę Trapera Magic budżet mam ograniczony tak do 600zł,potrzebuję namiotu na szybkie 1-2 nocki zazwyczaj tyle siedzę na rybach,nie raz jeżdżę z dziećmi tak na kilka godzin na rybki ,więc potrzebuje coś szybkiego do rozłożenia w razie deszczu :D

Potrzebuję fachowych porad ,czy Brollka warta jest tych pieniędzy. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat czy brolly czy bivy, wybrałem bivy z JRC, moge kilka słów o nim napisać bo byłem z nim już na kilkunastu zasiadkach.

Chodzi o ten namiot: Bait Box - sprzęt wędkarski- Solar, JRC, Glup Carp - Namioty - JRC - Namiot Contact 1 Man - JRC

Namiot dość solidnie wykonany, wymiary większe od tej brolki co chcesz kupić.Jakiś czas temu chciałem go sprzedać bo teraz bym wziął wersje 2 osobową - taka większa jedynka.

Do namiotu wchodzi mi dmuchany materac 120cm x 200cm i spokojnie wysypiają się w nim dwie osoby lub jak sam spałem fotel elektrostatyk f5r plus podnóżek oraz większość gratów - przy dwóch osobach i materacu niestety miejsca jest na dwie torby plus ewentualnie mniejsze rzeczy.

Szybko się go rozkłada co widać na filmiku. Sam jestem w stanie ten namiot rozbić w ciągu 5 minut i w tyle samo go rozłożyć. Namiot nie przecieka, kilka dość konkretnych ulew w nim przeżyłem i ani kropla nie spadła mi na nos(podklejane szwy od wewnątrz). Wiatr też przeżył może nie nawałnice ale powiedzmy dość konkretny wiatr i nic mu się nie stało.

Zamki też konkretnie nie ma mowy by coś się urywało. W przednich "drzwiach" moskitiera na ciepłe nocki, możliwość założenia silikonowego okna lub okna materiałowego "drzwi" otwierane od dołu i góry. Możliwość zdjęcie przedniego panela i mamy brolly na ciepłe noce. Namiot rozstawia się za pomocą taśmy napinającej co bardzo ułatwia rozkładanie, dopinana podłoga(rzepy) - mogła by być lepsza, ale na mojej nie widać śladów zużycia. W zestawie również trzynaście dobrej jakości śledzi pozwalają na sztywne przytwierdzenie namiotu do podłoża.

Wadą namiotu jest skraplanie - ale nic na głowę nie cieknie - myślę że to wada większości namiotów gdy nie stosuje się narzuty. W dzień lekka wentylacja i wilgoci w namiocie nie ma.

Teraz planuję dokupić do niego narzutę aby było cieplej i żeby nie było procesu skraplania, jak dokupię na pewno napiszę jak się sprawuje i czy skraplanie występuje.

Plusem tego namiotu jest zapewne cena, bo za niecałe 600zł mamy naprawdę dobry jakościowo produkt który w zupełności wystarczy jednej osobie plus bagaże na kilkudniowe zasiadki lub nocleg dla dwóch osób pod warunkiem snu na materacu.

Ufff ale się opisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriko czytam i czytam, i rzeczywiście fishpoint posiada bardzo dobre opinie jak i cenę. Jednak jest ich dużo mniej jeżeli o Armo MKII.

Mam teraz dylemat Trakker Armo MKII lub Fishpoint Super Iowa 2 man.

Fishpointa nówkę znalazłem za 1520zł czyli z 500-700zł tańszy od Trakerra. Do tego oszczędność na narzucie daje około 1000zł... Myślisz, że odbija się to na jakości ? Widziałeś i porównałeś może te dwa namioty? Wiadomo, większość chwali swoje.

Jakie znasz różnice poza ceną ? Doczytałem się, że w narzucie fishpointa nie ma w standardzie "śledzi" oraz okien z tyłu. Czy poza tym myślisz, że jest to kopia MKII ? Więcej różnic się nie doczytałem, z braku informacji w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriko czytam i czytam, i rzeczywiście fishpoint posiada bardzo dobre opinie jak i cenę. Jednak jest ich dużo mniej jeżeli o Armo MKII.

Mam teraz dylemat Trakker Armo MKII lub Fishpoint Super Iowa 2 man.

Fishpointa nówkę znalazłem za 1520zł czyli z 500-700zł tańszy od Trakerra. Do tego oszczędność na narzucie daje około 1000zł... Myślisz, że odbija się to na jakości ? Widziałeś i porównałeś może te dwa namioty? Wiadomo, większość chwali swoje.

Jakie znasz różnice poza ceną ? Doczytałem się, że w narzucie fishpointa nie ma w standardzie "śledzi" oraz okien z tyłu. Czy poza tym myślisz, że jest to kopia MKII ? Więcej różnic się nie doczytałem, z braku informacji w sieci.

Widzisz kolego jednak teraz dylemat jest ;) Powiem tak widziałem i tego Trakkera bo mój kolega ma. Niczym się nie różnią od siebie, co do materiału. To sa dwa namioty dość powszechne na naszym rynku o takim samym materiale jakim jest aquatex. Trakker jest dość mały co do swojej ceny. Czasem lepiej mieć większy namiot jak potem narzekać ze miejsca brakuje. Nawet FP Super Iowa 1 ma wieksze wymiary od Trakkera i jest tańczy od 2 o parę stówek.

Zapomniałbym dodać, FP ma jeden mankament dużo miejsca zajmuje w samochodzie w pokrowcu i do lekkich nie należy. Ale wiadomo stabilność to podstawa namiotu.

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trakker Armo MKII 1 MAN

-szerokość 280

-głębokość 230

-wysokość 140

Cena : Około 1900zł

Trakker Armo MKII 2 MAN

-szerokość 305

-głębokość 250

-wysokość 150

Cena : Około 2200PLN

Fish Point Super Iowa 2Man

-szerokość 305 cm

-głębokość 305 cm

-wysokość 150 cm

Cena : 1520zł

Koszt narzuty do Fish Pointa Iowa 2 Man to 740zł a do MKII ponad 1000zł

Czyli na samym namiocie mam około 700zł do przodu + narzuta daje 1 tysiąc z hakiem i mam większy namiot o 50cm... Nie lubię płacić za firmę, przez to dzięki Tobie zdecydowałem się na fishpointa, teraz dylemat czy 1 czy 2 osobowy. 305x305 to naprawdę bardzo dużo, i myślę, że może być problem w niektórych miejscach z rozbiciem tak dużego namiotu. Porozglądam się jeszcze za Fish Point Super Iowa 1Man, na chwile dzisiejszą nie widzę jej nigdzie takiej wersji. Jak znajdę porównam, prześpię się i zamówię.

Co do wymiarów transportowych to wcale nie jest tak źle 115 x 32 x 20 cm 17KG, do tego mam kombi więc.. :)

Dostałem też takiego e-maila

"Oba namioty są produkowane w tej samej fabryce z tych samych materiałów, a różnica w cenie wynika z tego iż sprzedajemy je bez żadnych pośredników ( e-mail od fishpoint.pl ) "

Zastanowię się jeszcze poważnie nad Fishpoint LE Creek 1 Man Bivvy, który jest teraz na promocji za 899zł a jest niedużo mniejszy

szerokość - 275cm,

długość - 245cm,

wysokość - 135cm,

waga kompletu - 12kg

Minusem jest to, że nie ma do niego narzuty. Wyprodukowany jest również z qortexu.

Kriko masz u mnie duże piwo! :beer::beer::beer: Dzięki wielkie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) Jak sie spotkamy nad woda to sie napijemy piwa ;) a co do namiotu FP Super Iowa 1 man oto link :

Namioty 1 osobowe - - Fish Point to najlepsze produkty w swojej kategorii

Tylko ze brak na stanie.

Ale skoro masz kombi to na spokojnie włożysz i "dwójkę" do bagażnika. A co do śledzi jak w wcześniejszych postach wymieniłes przy narzucie ich nie ma bo nie ma najmniejszego sensu z tego względu ze jak mocujesz nimi namiot to przy narzucie są gumki ktore sie już zakłada na te śledzie, one są odpowiednio ustawione z namiotem. Będziesz zadowolony z tego namiotu na 200% :) Niech Ci służy jak najdłużej :)

Edytowane przez kriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, namiotu jeszcze nie kupiłem, ponieważ idzie jesień i jest duża szansa, że uda mi się trafić na używkę w tanich pieniądzach.

Nadal cały czas czytam, spędziłem już kilkadziesiąt godzin na forach internetowych i chciałbym, aby kiedyś forumowiczom PSW było łatwiej więc podam kilka propozycji, które są uznawane za najlepsze namioty i chwalone wszędzie gdzie jest tylko o nich mowa.

1. Trakker Armo MKII - bardzo popularny namiot, niestety cena też nie jest niska.

2. FishPoint super iowa 2 man bivvy - Kopia ehmann's więcej o tym namiocie możecie przeczytać na poprzedniej stronie

3. Ehmanns hot spot si 2 man bivvy - jest to namiot taki sam jak fishpoint, z tego co mi wiadomo , różni się jedynie gabatytami.

4. Nash Double Top Extreme 2 Man - również bardzo chwalony namiot, większy daszek od wyżej wymienionych, na youtube znajdziecie film w których ten namiot jest porównywany do Trakker Armo MKII ( wszystkie namioty wyżej wymienione mają bardzo podobną konstrukcję )

5. JRC - również bardzo dobra stajnia namiotów. Za najchodliwsze uznawane są Quad 2 Man Bivvy.

Wybór należy do Was.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Za tydzień 27-29. 09 będę w Rzemieniu na zasiadce. Zapraszam do obejrzenia namiotu Trakker armo bivy V3 ( to samo co mk2). Namiot był na razie na jednej zasiadce 3 dniowej w Starym Sączu i spisał się świetnie. Brak tylko czegoś do powieszenia lampki w środku. Taki detal.

Edytowane przez Dominik18king
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ten cały sezon używałem jrc 1man i w sumie nie ma się do czego doczepić oprócz małej ilości miejsca w środku. Namiot nie cieknie nawet podczas dużych opadów. Śledzie w porządku, zamki również. Podłoga trochę taka cerata ale sezon wytrzymała i nie widać zużycia. Pod koniec sezonu kupiłem jeszcze narzute ale nie używałem. Na twoim miejscu bym brał 2man. To taka większa jedynka a cenowo wcale dużej różnicy nie ma. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz tutaj lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kupno namiotu jest teraz najlepszy czas, ponieważ można kupić w dobrych pieniądzach używany namiot, który zwykle nie ma śladów użytkowania, ponieważ są to namioty bardzo trwałe.

Przykładowo obecnie na alledrogo jest JRC STI 1man za 900 zł uwaga z narzutą!

Co kilka dni dochodzą nowe atrakcyjne aukcje.

Przeczytaj też kilka poprzednich stron tego tematu, ostatnio miałem ten sam dylemat i dyskutowałem o tym wcześniej. Kupiłem używany i zaoszczędziłem około +30% przy zerowych śladach użytkowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.