Skocz do zawartości

Żyłki spinningowe.


beret

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu obejrzałem program w,którym przeprowadzono test 9-ciu żyłek.Wyniki były powalajace,żyłki były przegrubione, a wytrzymałość zawyżona np.żyłka 0,20mm -bo na takiej był robiony test miały wymiar od 0,214 do 0,24mm,a wtrzymałość zawyżona od 0,5kg do2,6kg. Nie podano ani marki ani producentów tych bubli,a szkoda bo my wedkarze jesteśmy przez nich oszukiwani i za to jeszcze płacimy.Wniosek jaki nasunoł mi się po obejżeniu tego testu to, że przy kupowaniu żyłek bez wagi i mikrometra nie podchodź.

Edytowane przez zben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś dotarła do mnie dragon hm 69 o grubości 0,183 mm i wytrzymałości 4,15 kg. O ile te cztery kilo może i wytrzymuje to średnicy za nic nie trzyma. Jest zdecydowanie grubsza od dwudziestki Trabucco (która i tak z pewnością jest przegrubiona). Kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj ostatecznie przesiadłem się z żyłeczki stroft na Dragona HM80 zakupiłem sobie dwie szpulki 0,16 oraz 0,18 pierwsze wrażenia na zerwanie w rekach zaskakujące 0,16 bardzo mocna jak na swoją średnicę.Zobaczymy jak przejdą test nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak przejdą test nad wodą.

Stroft też nie jest najgorszy, kwestia żeby był nowy tak zresztą jak każda inna zyłka. Będziesz zadowolony z Dragona, robią dobre żyłki już od lat, ja przez ostatnie 2 sezony używałem HM69 MONO i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic dobrego o HM69 powiedzieć nie mogę, niedawno kupiłem 0,18 i z tego co zauważyłem jest przegrubiona i sztywna, żadna rewelacja, moim zdaniem jest przereklamowana.

Nie mówię, że Dragon robi kiepskie żyłki, bo w ubiegłym sezonie do odległościówki kupiłem coś takiego:

ŻYŁKA DRAGON MAXIMA MATCH&FEEDER 0,14mm/300m (3023659427) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i jestem naprawdę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W poprzednim sezonie używałem żyłek Trabucco T-Force Spinning oraz Dragon HM80, pierwsza to szmelc, dragon przegrubiony ale na pewno lepszy od trabucco, w tym sezonie zastanawiam się nad żyłkami p-line: P-Line CXX X-Tra Strong Crystal Clear lub P-Line Floroclear, ktoś miał z nimi doczynienia?? Opinie na FT bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zdecydowanie wolę łowić plecionkami ale z czystym sumieniem mogę polecić Owner Broad, nie jest przegrubiona jak inne "wiodące" żyłki na naszym rynku, innej już nie potrzebuję, kupuję tylko Ownera. Z niedostępnych Mustad Ayaka Spinncast, szkoda że nie jest już produkowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z żyłką Dragona HM 80 Mono 0,16 po kilkunastu wypadach zauważam problem.Przy wiązaniu agrafki i zaciskaniu węzła rozciąga się i urywa,stała się bardzo słaba na zerwanie nawet po wyrzuceniu ok 20m jest dalej to samo.Nie wiem czy tylko mi się trafiła taka szpulka czy ktoś miał już taki problem,dodam ze z 0,18 takiego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja podobną przygodę z tą żyłką,mój kumpel również, ciekawa sprawa... .Rzeczywiście 0,18 jest o.k. .Kupiłem 0,16 HM 69 i ta jest o wiele lepsza. Katuję ją drugi sezon ,pomimo to zachowała swoją jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem podobny problem z 0.16 HM80, kupiłem ją gdzieś w marcu i nawet za często nie łowiłem a tu żyłka zaczęła wykazywać oznaki zużycia: jast poskręcana, jej wytrzymałość tak spadła że odstrzeliłem smużaka, wcześniej użýwałem trabucco do spiningu i takie problemy mi się nie zdarzały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie na temat żyłek żyłek Trabucco T-Force Spinning oraz Dragon HM.Pierwszą założyłem 4 dni temu i kicha słaba jak na 0,18mm rwie się w rekach bez użycia sily- a dragona dopiero założyłem , jak sprawdzę dam znać.

Edytowane przez mżawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Po ostatnim zakupie żyłki Robinson Primera wolę zapytać na forum o radę zanim kupię inną... Po 2 wypadach na wisłok tą żyłką nie da się już łowić, rozciaga się jak recepturka, brak pamięci? Dość gęsta sprężyna nie opuszcza kołowrotka praktycznie w ogóle... w dodatku już się rwie (0.18). Jaką żyłkę polecacie? Wpadły mi w oko Dragon Maxima lub Dragon Millenium Perch. Lepiej kupić jedną z tych (którą ?) czy szukać Strofta lub Sufixa bo 2 - 3 lata temu słyszałem, że żyłki extra. Chodzi tu o żyłki o średnicy 0.18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.