Skocz do zawartości

Staw Skrzynczyna w Sędziszowie Małopolskim


cbdragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co prawda na Skrzynczynie łowiłem już parę dobrych lat temu (około 8)

Dominował tam karaś i to czasami w naprawde pokaźnych rozmiarach. Z tego co pamiętam to dawniej można było również złowić tam karpia i amura.Głębokość zbiornika nie przekraczała 1.5 metra. Dobry dojazd, miejsce na samochód, ławki na których w dni szkolne jest bardzo dużo młodzieży z pobliskich 2 szkół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Ma może ktoś jakieś info na temat zbiornika "Skrzynczyna" w Sędziszowie Młp. łowiłem tam jakieś 6 lat temu i były tam ładne karpie i amury :) na chwilę obecną nie mam kontaktu z żadnym z członków z wspólnoty, a ponoć zbiornik jest zamknięty tylko dla członków, a dla innych nie mam możliwości łowienia. Jeżeli ktoś wie o co biega i dlaczego nie można tam łowić na licencję 1- dniową to proszę o jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma może ktoś jakieś info na temat zbiornika "Skrzynczyna" w Sędziszowie Młp. łowiłem tam jakieś 6 lat temu i były tam ładne karpie i amury :) na chwilę obecną nie mam kontaktu z żadnym z członków z wspólnoty, a ponoć zbiornik jest zamknięty tylko dla członków, a dla innych nie mam możliwości łowienia. Jeżeli ktoś wie o co biega i dlaczego nie można tam łowić na licencję 1- dniową to proszę o jakieś informacje.

Sprawa wygląda tak:

Do poprzedniego roku włącznie można było wykupić zezwolenie dzienne za 7/15zł bądź roczne za ~50zł. W tym roku zostało to uniemożliwione, bo nagle się okazało, iż związek nie ma osobowości prawnej do poboru opłat. Zdecydowano, iż w tym roku mogą wędkować wyłącznie osoby, które miały zezwolenie roczne wcześniej/w poprzednim roku. Także w tym roku dla osób 'z zewnątrz' staw jest całkowicie wyłączony z możliwości wędkowania na nim niestety. Sam rok temu stwierdziłem "w tym roku przeboleję, a opłacę sobie w następnym roku" i teraz pluję sobie w brodę.

Z tego co rozmawiałem z dwoma osobami z tego związku to raczej na pewno nic się w tym roku w tym temacie nie zmieni. Podobno były jakieś spotkania z burmistrzem w tej sprawie, ale znając jego chęci do zajęcia się takimi tematami (co sądzę nie wymagałoby wiele pracy, aby 'obejść' te przepisy) wynik tych spotkań był niemal z góry przesądzony i jest jak jest.

A co do ryb: mój wuj dwa lata temu w lecie złowił 3-4 amury 60-80cm (!) i wypuścił wg zaleceń związku. Niestety po zimie zakopano 90 sporych okazów. Rok temu zarybiono dość dużo karpiem. Jest dużo niemałych karasi, różnej wielkości karpików i zdarzają się ładne liny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś jakieś info na temat zbiornika "Skrzynczyna" w Sędziszowie Młp?

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Moje informacje okazują się być przestarzałe, bowiem dziś podjechałem na staw sprawdzić jak wygląda, bo po zimie jeszcze tam nie byłem i zostałem mile zaskoczony. Na tablicy wisi ogłoszenie, że z dniem 5.07 Związek wznawia działalność i przyjmuje chętnych do członkostwa na ten rok.

Jak dowiem się czegoś więcej oraz tego jak wysokie są w tym roku opłaty to tutaj napiszę.

Poza tym staw wygląda niestety na trochę mniej zadbany niż choćby rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem ostatnio na łowisku, staw jest zaniedbany, a co do opłat to rozmawiałem z Panem Bąkowskim i powiedział mi że dla nowych 60 zł za sezon, członkowie 50 zł i nie ma możliwości łowienia na licencje jednodniową :/ co mnie bardzo zaskoczyło, widocznie nadal są problemy w zarządzie tego łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Aktualnie nie wiem czy można czy nie, a jeżeli tak to łowisko i tak jest zamknięte chyba do kwietnia nie wiem dokładnie, szczupak podobno jest ładny, ale na licencji jednodniowej nie można spiningować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Wiem, że teraz to już za późno, ale może komuś się przyda na następny sezon.

W tym roku nie było zarybiane (tak jak i rok czy dwa temu). Dominuje mały karaś, którego jest mnóstwo. Jeśli ktoś potrzebuje na żywca to są do tego idealne a można ich nałowić w kilka minut.

Poza tym są też większe karasie (~0.5kg), jest oczywiście karp, ponoć lin. Są również szczupaki i amury bardzo ładne (jak się sam przekonałem). Są pod ochroną kolejny rok, więc jest szansa, że jeszcze ich tam przybędzie :)

Co do stawu to w tym roku jest bardziej zadbany niż rok temu i można było całkiem miło spędzić czasem czas.

Co do opłat, bez zmian - 50zł.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że teraz to już za późno, ale może komuś się przyda na następny sezon.

(...) Dominuje mały karaś, którego jest mnóstwo. Jeśli ktoś potrzebuje na żywca to są do tego idealne a można ich nałowić w kilka minut. (...)

Są również szczupaki i amury bardzo ładne (jak się sam przekonałem). Są pod ochroną kolejny rok, więc jest szansa, że jeszcze ich tam przybędzie :)

Po co komuś karaś jak szczupak jest tam pod ochroną.:confused:

Przecież nie można użyć jako przynęty ryby pochodzącej z innego łowiska, chyba że w grę wchodzi powszechnie stosowana "metoda kłusownicza" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.