Skocz do zawartości

Opłaty 2012


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram kolegę, tych kół powinno być znacznie mniej. A ta składka jest np w jednym kole 2zl a w drugim 20. Może w naszym kole mają większe potrzeby? Większe biura?

"...na organizację różnego rodzaju imprez towarzyskich jak i "sportowych" w których mogli brać udział WSZYSCY członkowie koła. Ktoś napisze, że jest odpis ze składki członkowskiej, zgadza się ale nie zawsze starczy na wszystko stąd te FUNDUSZE KÓŁ, a bym je nazwał EKWIWALENT ZA PRACĘ (lub coś podobnego) na rzecz koła i pobierał je tylko od osób które nie pracują przy organizacji imprez kołowych..."

Jeżeli ja nie korzystam z imprez sportowych, towarzyskich czy łowisk specjalnych to dlaczego mam dopłacać? Mam upychać kieszenie tych którym i tak się z nich wysypuje? Jeśli chodzi o organizatorów to tak niech nie płacą, ci co mają mniej mogą ich opłacić przecież.

Zawsze było tak, że Ci co maja większe wpływy i są wyżej ustawieni maja większe ulgi i przywileje, jakieś odznaki... nie rozumiem tego wszystkiego. Ciekawy jestem czy np. władze płacą dobrowolne 20 zł na fundusz Koła? Czy w ogóle cokolwiek płacą?

Jestem w stanie dopłacić nawet 50 zł, ale żeby zostały wydane na szczytne cele i udokumentowane.

Edytowane przez lisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pierwsza rozsądna alternatywa dla skostniałych struktur PZW i jako jeden z pierwszych zmieniam barwy. Ale puki co rzeczywistość jest taka jaka jest i dlatego ... najlepiej płakać, biadolić i dalej nic nie robić, wielu już na tym forum napisało "chcecie zmian to weźcie się do roboty, weźcie sprawy w swoje ręce, a jeśli nie to płaćcie i dalej płaczcie".

... Zawsze było tak, że Ci co maja większe wpływy i są wyżej ustawieni maja większe ulgi i przywileje ...
Czyli tak jest na całym świecie, kto ma pilota ten ma władzę. :D A ja zaproponuję po raz enty stwórzmy swoją alternatywę dla PZW, stwórzmy KLUB i zacznijmy powoli przejmować wody. O czym ja plotę popłakać tak robić nie. PŁACZCIE dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj opłaciłem kartę wędkarska w Dynowie. Dzisiaj przeglądałem zezwolenie w którym są zasady, połowu ryb w Okręgu przemyskim w roku 2012. Doczytałem się jednej zmiany, a mianowicie: "Na zbiorniku w Pawłokomej, znosi się wymiar i okres ochronny suma w 2012". Wiecie może w jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sam znam koło, w którym prezes i załoga chce wprowadzić bezwzględny zakaz wypuszczania złowionych ryb, wszystko ma się wyjaśnić podczas walnego zebrania pod koniec miesiąca. To dopiero są jaja. Dodam tylko, że Prezes jest Prezesem już od kilkudziesięciu lat, a na przykład Gospodarz łowiska potrafi wykazać się zabraniem ponad setki karpi w ciągu roku. Jak więc zmienić myślenie panów z PZW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Odkąd pamiętam to zawsze było odwrotnie czyli dany okręg mógł jedynie zaostrzyć zapisy RAPR ...
Nie w odniesieniu do RAPR tylko w odniesieniu do ustawy, a o ile się nie mylę to ustawa o Rybactwie .... tej kwestii nie reguluje (może się mylę co do ustawy ale nigdzie nie znalazłem wymiarów). Co do Pawłokomy to pytanie KTO POZWOLIŁ do tak małego zbiornika wpuścić suma? PARANOJA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak pierwsza rozsądna alternatywa dla skostniałych struktur PZW i jako jeden z pierwszych zmieniam barwy.

... PŁACZCIE dalej.

A ja będę jako jede z drugich:D:beer: Odnośnie płaczu, to nie płaczę ale chciał bym po prostu wiedzieć na co wydaję jakieś dodatkowe pieniążki i dlaczego akurat taka kwota. Chyba nie jest to przestępstwem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak logicznym jest to, że koła ... popierać jawą rzeźnię.
Ja pisałem o Okręgach które mogą. Powtórzę co do Pawłokomy to jest malutki zbiorniczek coś około 1 ha powinien być tam sum, którego tam nie było? Sum ma swoje miejsce w dużych rzekach czy jeziorach, tam nie pozwolił bym na jego odłów bez ograniczeń, ale w sadzawkach dwa razy dłuższych od niego ...
... chciał bym po prostu wiedzieć na co wydaję jakieś dodatkowe pieniążki i dlaczego akurat taka kwota. Chyba nie jest to przestępstwem

Oczywiście, że mnie przestępstwo tylko na forum nikt Ci nie udzieli odpowiedzi, musisz podejść do koła i konkretnie zapytać lub udać się na "walne" zebranie koła i na forum zadać to pytanie skarbnikowi, prezesowi, sekretarzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak logicznym jest to, że koła, jako niższe trybiki systemu, nie powinny, a nawet nie mogą, łagodzić RAPR i popierać jawą rzeźnię.

@marekn,znając mentalność Polaków to rzeźnia będzie na bank!Śmiem twierdzić że nawet sporo "obcych" zjedzie na gościnne występy.Odnośnie wszelkiej maści "prezesów" to odkąd ustawa dała możliwość aby Okręgi stały się odrębnymi podmiotami gospodarczymi

to właśnie tacy ludzie,traktują je jako swoje,prywatne małe folwarki! I nie ma tu znaczenia czy dotyczy to wysokości opłat,czy przestrzegania prawa.Ale to już temat tak oklepany że aż...nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem przed chwilą do ZO w Rzeszowie i z informacji jaką uzyskałem od pani sprzedającej znaczki dowiedziałem się, że osoba która KOŃCZY 24 lata w trakcie danego roku kalendarzowego (1.01 lub 31.12), a jest osobą uczącą się (może to udokumentować) to powinna opłacać składkę ULGOWĄ. Tak więc skarbnik okroił Cię. Zadzwoń sobie do ZO Rzeszów i zweryfikuj moją informację u źródła, a następnie z......b skarbnika. .

Panowie a jaki jest tam numer telefonu. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... muszę przeprosić i zwrócić honor naszej organizacji:). W tym roku bacznie będę się przyglądał jakie cyferki będą wpisywane w listę.
Obawiam się, że większość z tych Panów ma tyle z honorem wspólnego co kot napłakał. Wracając do DOBROWOLNEJ PRZYMUSOWEJ opłaty to dodam, że musi być KSIĘGOWANA albo jak pisałem na liści wpłat, albo na KP. KP musi być drukiem ścisłego zarachowania (mieć numerację porządkowa na wszystkich stronach i wyraźną pieczątkę plus nazwisko pobierającego) sam druk powinien być wypełniony czytelnie dotyczy to również kopi którą otrzymuje wędkarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej przynajmniej ja staram się postępować według określonych zasad:D.

Faktycznie,teraz sobie przypominam że jak ostatnio opłacałem składkę okręgowa ,starszy ,miły pan, notował jakieś cyferki w strasznie dużej liście.Niestety,nie poinformował mnie że opłacam również "nieobowiązkową" składkę ani ile wynosi jej kwota.Pewnie zapomniał;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sewer34

ad.1 kompletnie nie mam pojęcia:D

ad.2 Np.tutaj [url=http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/48649/60/wyniki_rejestracji_polowow_ryb_w_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2009_r]http://www.pzw.org.pl/rzeszow/wiadomosci/48649/60/wyniki_rejestracji_polowow_ryb_w_okregu_pzw_w_rzeszowie_w_2009_r[/

Jakieś konkrety, liczby,zestawienia czy wiara na słowo?Faktycznie ,lepiej trzymajmy się wiary na słowo :).

Witaj rapala. Winien ci jestem dane odnośnie przyrostu liczby członków w naszym kole na przestrzeni ostatnich lat. Dopiero dzisiaj, bo jestem świeżo po zebraniu koła, gdzie uzyskałem te informacje. Rok 2009-203, 2010-258, 2011-302 osoby. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję:) i gratuluję przynależności do prężnie działającego koła.Tylko sedno całej tej naszej dyskusji nadal tkwi we wierzeniu sobie na słowo a dokładniej na to co się napisze.Ale ja Ci wierzę.Niestety jak na razie nie będę mógł się zrewanżować ,ponieważ od dwóch lat jestem w innym Okręgu co sobie ze wszech miar chwalę.Dzięki tej decyzji kilka złotych pozostaje co roku w kieszeni a ja mam dostęp do większości wód w naszym województwie.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz a mianowicie, skoro jest tak dobrze to dla czego tylu moich znajomych i kolegów w ciągu ostatnich kilku lat zmieniło członkostwo okręgowe?

P.S..Jestem ciekawy ilu członków opuściło nasz okręg z tego tylko powodu że zbiornik Wilcza Wola przeszedł pod o.tarnobrzeski?Zasada jest prosta: "Czyja woda, tego członkowie".

Skoro jest tak dobrze to dla czego jest tak źle?:D Aż mi się nasuwa cytat piosenki znanego zespołu:

"Chorowali na robotę

Jeden sierpem ,drugi młotem

Majstrowali przez pół wieku no i co?

Wciąż dobrobyt budowali

Ciągle normy przekraczali

Ale łajba szła na dno.;)

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wiarę. Przytaczając te dane miałem tylko na celu pokazanie, że ludzie chcą wędkować i i garną się do tej formy relaksu i odpoczynku , natomiast jeśli idzie o kwestię przynależności do okręgu takiego czy innego to dla mnie drugorzędne znaczenie w obliczu tej patologii jaka zżera cały związek. I w zasadzie podzielam wszystkie przytoczone przez ciebie argumenty w dyskusjach na tematy związkowe. Jak do tej pory to w mojej ocenie są najbardziej rzeczowe i racjonalne. Niestety ludzi o podobnym sposobie myślenia nasz związek marginalizuje (z lekka rzecz ujmując). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku mam zamiar sprzeciwić się tej składce, chyba że skarbnik rozjaśni i udowodni mi na co idą te dobrowolne składki. Jeśli cel jest szczytny i są na to dowody to jestem jak najbardziej za. W poniedziałek mam zamiar opłacić składki bo luty już blisko to napiszę co posłyszę:D

No i co tam posłyszałeś? :D

btw. nie wiesz czy są już "kwity" na Blizne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.