Skocz do zawartości

Opłaty 2012


redfer

Rekomendowane odpowiedzi

Ta decyzja to dobicie "wód górskich".Ciekawe ile pstrągów przeżyje tą wiosne:mad:

Ciekawe czy Krosno będzie miało nadal porozumienie z Rzeszowem. Jeśli tak, to może warto tam (Rzeszów) się przenieść na następny rok, bo jakoś nie uśmiecha mi się płacić 180zł za "górski pustostan".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o całokształt, to Krosno miało porozumienie z Przemyślem, nie z Rzeszowem. Z Rzeszowem Krosno "dogadało" się w tym roku tylko w sprawie granicznych ( granica między okręgami ) odcinków Wisłoka i Wisłoki.

Panowie proponuję następującą zabawę :D

Prosze o doskoczenie zdania : Porozumienia pomiędzy okręgami są........................

Już nie mogę się doczekać Waszych opinii:beer:

A może założymy nowy wątek - może być ciekawie:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma przymusu aby wszystko opłacać. Jak dla kogoś za drogo 200zł za rok, to niech nie łowi. Wędkarstwo nie jest przymusem, tylko przyjemnością, a za przyjemność trzeba płacić. Jak kogoś stać wozić się na San, Soline etc. to niech kupi roczną za 180 zł,

to koszt dwóch wyjazdów samochodem.

Porozumienia, raczej nieporozumienia. Wystarczy popatrzeć na Zamość albo Lublin, brak porozumień - chcesz łowić płacisz, dzięki temu przybywa środków z opłat dziennych. Swoją droga z cenami dniówek to lekka przesada, 30-40 zł za dzień, to licencja na os San kosztuje 75zł.

Wszyscy chcieli by łowić, ale najlepiej za darmo. To już minęło i nie wróci.

Za łowienie na dobrych łowiskach trzeba płacić i łowić dla przyjemności, bo w większości obowiązuje c&r

Bośnia 1 dzień 30euro , Słowenia 1dzień 40eu, i kilka ciekawostek

Alaska szczupaki na Jukon river 7 dni z przewodnikiem 3600$ i trzeba tam dolecieć,

Seszele, Wyspy wielkanocne 7 dni od 5-7000$

i najlepsze :) Płw.Kolski rzeki Rynda, Litza i Karlowka w okresie najlepszego ciągu łososia 20-22 tyś$ za tydzień - wylot ze Sztokholmu. A u nas 65$ za rok, ale na pustych wodach. Wszystkiego dobrego z okazji Świąt.

Pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma przymusu aby wszystko opłacać. Jak dla kogoś za drogo 200zł za rok, to niech nie łowi.

Artur

Nie tyle o pieniądze chodzi, co o ich wykorzystanie. Mogę płacić nawet 300 i więcej, ale chce mieć świadomość tego, że te pieniążki poszły przynajmniej w 2/3 na zarybienie łowisk, z których korzystam. No tak, pomarzyć zawsze można :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej paki, można być członkiem dwóch okręgów naraz, znaczy płacić składkę członkowską w rzeszowskim i krośnieńskim?

Jesteś członkiem PZW ( stąd "członkowskie" ), a jak opłacisz, to możesz wędkować w każdym okręgu w Polsce :D. Składka na nasze PZW jest, na szczęście, jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Połóż lagę na nasz okręg,zapłać członkowskie w Przemyślu albo Krośnie (proponuję ten pierwszy,dopłacisz 30zł i masz wszystkie wody płynące w Tarnobrzegu) a u nas zrób dopłatę na nizinno-górskie (146 zł.).Za ok.400zł będziesz miał wszystkie wody 3-ech okręgów:).Porozumienie Przemyśl-Krosno moim zdaniem będzie nadal utrzymane.Jakoś tym okręgom ,udaje się wspólnie dogadać.Co do o.rzeszowskiego to szkoda gadać.Najpierw tracą członków chorymi opłatami (bajora,rzeki,górskie) a potem widząc że kupa członków ucieka ,obniżają opłaty:D.Co oni myślą że ludzie to barany i liczyć nie potrafią:mad:.Tak to jest jak zamiast mózgów w głowie można znaleźć ...sianko wigilijne a o wszystkim decyduje lobby geriatryczne!A niech tam idą Święta-Dopellhertz dla wszystkich:beer:.Dobrze że człowiek ma jeszcze jakiś wybór;).

P.S.Czy porozumienia są potrzebne?Dla tych ,którzy nie wystawiają swoich "oszronionych" głów poza własne podwórko na pewno nie.Tym ,którym chce się w życiu coś więcej zobaczyć na pewno bardzo pomocne.Pomijając całą tą biurokrację ,dochodzą jeszcze względy ekonomiczne.Kolego @pyo77,tak ganisz wszystkich,którzy łowią w Twoim okręgu ale to przecież oni zostawiają u was kupę pieniędzy.To że są one źle wydawane to już nie moja wina.Mamy takich gospodarzy jakich sobie wybieramy!Ale to jest problem każdego okręgu:D.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porozumienia się nie zmienią w 2012 to opłacając standardowo Rzeszów 146zł+członkowska(czyli jakieś 210zł) mam też wody ogólnodostępne (czyli jak rozumiem Rzeki)okręgu Tarnobrzeg, do tego inne porozumienia okręgu Rzeszów na których mi zależy.

Do tego możliwe, że będę opłacał wody górskie Krosna, jeśli bym do tego dorzucił wpisowe i członkowską na Krosno zyskałbym też Przemyśl (180+64+wpisowe=zł?).

Wariant A-przenoszę się do Krosna

180+64+wpisowe Krosno(nie wiem ile)+30zł(rzeki Tarnobrzeg)+146(wody Rzeszów)=jakieś 445 przy założeniu wpisowe na Krosno 25zł

Wariant B-zostaję w Rzeszowie, ale też wstępuję do okręgu Krosno

180(wody Krosno)+64(członkowska Krosno)+wpisowe Krosno+146(wody Rzeszów)+64(członkowska Rzeszów=jakieś 479 przy założeniu wpisowego na krosno 25zł

Wariant C-olewam wszytko i opłacam tylko Rzeszów :P

Wariant D-porozumienia na 2012 ulegną zmianie i moje plany nic nie są warte.

Pozdro!:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisowe płacisz tylko wtedy, gdy opłacasz składki po raz pierwszy albo, gdy nie masz ciągłości w ich opłacaniu (rok przerwy). Przy przenosinach do innego koła/okręgu nie płacisz wpisowego.

Aha i jeszcze jedno porozumienia międzyokręgowe są honorowane tylko dla okręgu w którym opłacasz składkę członkowską.

Edytowane przez tpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant A-przenoszę się do Krosna

180+64+wpisowe Krosno(nie wiem ile)+30zł(rzeki Tarnobrzeg)+146(wody Rzeszów)=jakieś 445 przy założeniu wpisowe na Krosno 25zł

Okręg przemyski;).O.krośnieński nie miał porozumienia z O.tarnobrzeskim.Tak czy siak ,trzeba będzie poczekać aż ukarzą się wykazy wód i mapa porozumień.Czyli jak co roku.Wielki młyn i trzeba czekać aż wszystko się wyjaśni.A sezon rozpoczyna się 1 stycznia:D.

Członkowską płacisz tylko w jednym okręgu.

Tak zgadza się,tylko koledze @apioo chodzi o to czy może "członkowskie" opłacić w dwóch okręgach i móc korzystać z ewentualnych porozumień jakie okręgi zawierają między sobą.Nie mylić ze składką okręgową na zagospodarowanie wód!Trzeba by było ,wgłębić się w Statut naszej "kochanej" organizacji.

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisowe płacisz tylko wtedy, gdy opłacasz składki po raz pierwszy albo, gdy nie masz ciągłości w ich opłacaniu (rok przerwy). Przy przenosinach do innego koła/okręgu nie płacisz wpisowego.

To jeszcze lepiej:)

Aha i jeszcze jedno porozumienia międzyokręgowe są honorowane tylko dla okręgu w którym opłacasz składkę członkowską.

Ja to cały czas rozumiem, ale pytanie czy ktoś próbował kiedykolwiek opłacić członkowską w 2 okręgach naraz?:)

Pozdro!

Edit:

Tak zgadza się,tylko koledze @apioo chodzi o to ...

Uffff, dokładnie o to!:beer:

Edit 2:

Rapala w wariancie "A" chodzi o to, że Rzeszów ma to porozumienie z Tarnobrzegiem-a przynajmniej miał :)

Edytowane przez apioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apioo,przejrzałem sobie na szybko Statut PZW i według mnie to niestety nie możesz opłacać składki członkowskiej w dwóch okręgach.

STATUT

POLSKIEGO ZWIĄZKU

WĘDKARSKIEGO

TEKST JEDNOLITY

§ 14

...

6) należeć tylko do jednego koła PZW

Jesteś członkiem określonego koła a nie Okręgu i niestety jesteś w pewnym sensie "niewolnikiem" tego koła w jednym okręgu:cool:.Oczywiście ,bez przeszkód możesz zmienić przynależność do określonego koła a tym samym ,interesującego Cię okręgu ale w dwóch na raz to nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Z Rzeszowem Krosno "dogadało" się w tym roku tylko w sprawie granicznych ( granica między okręgami ) odcinków Wisłoka i Wisłoki.

Nie tylko w tym roku, a od KILKU lat. Samo porozumienie dotyczy dokładnie obwodów rybackich przez które przechodzi granica okręgów - "Dla wędkarzy z Okręgu Krosno i Rzeszów: na wody obwodów rybackich: Wisłok 2, Wisłoka 2 (użytkownik rybacki PZW Okręg Krosno), Stobnica 1 (użytkownik rybacki PZW Okręg w Rzeszowie). Wymienione powyżej wody udostępnione do wędkowania na zasadach wzajemności dla Członków umawiających się okręgów na podstawie wniesionych w macierzystym okręgu składek na ochronę i zagospodarowanie wód z uwzględnieniem ich charakteru ( wody nizinne lub górskie). Wędkarzy umawiających się okręgów obowiązuje zezwolenie wydane przez uprawnionego do rybactwa." Od siebie dodam, że porozumienie to dotyczy również dopływów i zbiorników znajdujących się na tych rzekach czy dopływach (np. zalew w Bliznem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę się upewnić jeżeli chcę skorzystać z porozumienia Krosno - Przemyśl składkę członkowską muszę uiścić w którymś z wymienionych okręgów? (oczywiście wykupując wody) Bo jeżeli składkę członkowska wykupił bym na Rzeszów i wody krośnieńskie to z porozumienia bym nie mógł skorzystać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, jestem czarny

Ja,Ty ten Pan i ta Pani:D.Statut naszej "kochanej " organizacji opiera się na założeniach minionego systemu i został tak napisany aby jakiekolwiek zmiany były bardzo trudne do przeprowadzenia.Dotyczy to zapisów statutowych ,mechanizmów organizacyjnych jak i samych zmian w piastowanych stanowiskach.Dla tego tak trudno ruszyć ten "beton".Poczytasz a sam dojdziesz do takiego wniosku;).

Jeszcze muszę się upewnić jeżeli chcę skorzystać z porozumienia Krosno - Przemyśl ...

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dwie wersje dotyczące wędkowania na Sanie w 2012r ( obie z "pewnych" źródeł ) :rolleyes: :

1. Powrót do przeszłości, czyli bierzemy lipienia tak, jak to było dawniej.

2. Całkowity zakaz zabierania lipienia i pstrąga.

Zobaczymy, co z tego wyniknie (oczywiście chodzi o San między ujściem Hoczewki, a ujściem Osławy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.