Skocz do zawartości

OS San Zwierzyń - Hoczewka


Oktawian

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej po dupie dostaną roczniaki. CI co jeżdżą często ponieważ jest limit 40 wejść przez cały rok.

Tak że dla mnie kiszka totalna ...

Kroku ale to już któryś rok z kolei, i chyba wszyscy się przyzwyczaili, aczkolwiek mogli by sprzedawać C&R z większa ilością wejść, albo jak na OS bez ograniczeń.

A Ty i tak na normalnej rzadko łowisz, a na OS śmigasz ile chcesz...

W pierwszej chwili pomyślałem ze wprowadzili ilość wejść na OS w ramach rocznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie doszły słuchy, że PZW dzierżawi San do 2016r, potem ma prawo na przedłużenie dzierżawy na kolejne 2 lata, a w następnym przetargu może nie być już tak kolorowo, gdyż rzeką zainteresował się pan M. Wilk i myśli na poważnie o utworzeniu łowiska specjalnego na wzór Małej Wisły: http://www.malawisla1.pl/O_nas.htm. Wiadomo,że San ma potencjał i jest "smacznym kąskiem", więc PZW może najzwyczajniej przegrać. Być może "obroni" obecny OS, ze względu na kwoty wpompowane w ten odcinek, tego nie wiemy, ale w niedługim czasie może być tak, że żeby łowić od Hoczewki w dół, będzie trzeba dodatkowo zapłacić, podobno słono, nie wiem, bo nawet nie sprawdzałem, jak wygląda cennik łowiska Mała Wisła. Jeżeli ten biznesmen miałby rzeczywiście inwestować w naszą rzekę, to myślę, że wydzierżawiłby spory kawałek, żeby się opłacało, przynajmniej od Hoczewki do Sanoka, ale to tylko domniemania. Nie wiem czy to tylko plotki, ale wolałbym już chyba, żeby było tak jak jest, z tym, że widziałbym odcinek przynajmniej od ujścia Hoczewki do ujścia Osławy jako strefę no kill.

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i weszło choć licząc dniówki to i tak jest roczna połowę - dokładnie- taniej. Co by było jasne byłem i będę przeciw takiej tzw. regulacji presji. Dla mnie regulacja presji to jest zakaz zabijania ryb, limit miesięczny / po jakiego ... było go podnosić..., a nie ograniczanie wyjść nad wodę. Tak na marginesie to od września obowiązuje zakaz zabijania, bo przecie pstrąg ochrona ustawowa, lipień ochrona i bardzo dobrze, i co by nie zabijać głowatek koło Zagórz proponowało na początek jedną w roku do zabrania... nic z tego, to jest właśnie demokracja...Jeszcze jeden aspekt tej sprawy, dokładna dyskryminacja muchy i spinningu - przykład - odcinki górskie z dozwoloną przynętą roślinną - łowiący na spławik , grunt, feeder etc. etc. bez limitu wejść wpisuje do nizinnego rejestru, haki z zadziorem, i nie chcę pisać co więcej... muszkarz i spinningista na cenzurowanym. To tak w woli wyjaśnienia 40 wejść nie obowiązuje tylko na Sanie lecz na wszystkich wodach górskich okręgu Krosno. Wracając do specjalu nie byłem za wprowadzeniem limitu, ale przecie to nie OS, tylko obręb ochronny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielacie Panowie ploty wyssane z palca. :eek:

Umowy na dzierżawę podpisuje się na 10 lat i rok 2015 jest pierwszym rokiem nowo podpisanego operatu.

A już opowieści o Panu Wilku bardzo mnie rozbawiły bo znam kilku Panów z niewyobrażalną kasą którzy chcieliby przytulić San i mogą sobie pomarzyć co najmniej do 2025 roku. :D

W temacie głowatek to jestem za całkowitym zakazem zabijania tej ryby i za wprowadzeniem wzorem innych krajów specjalnych opłat za próbę ich złowienia. Dzisiaj można za 300 złotych rocznie łowić ją przez 9 miesięcy czyli około 40 tygodni. Zakładając że trafi się menda co zabija te ryby i jest skuteczny to teoretycznie może zabić 40 ryb. Rachunek jest prosty że jedna taka ryba będzie go kosztowała 7,50 PLN. Zabicie okazu z Czerwonej Księgi za 7,5 PLN to tylko w Polsce jest możliwe. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie . W okręgu N. Sącz wprowadzają 1 głowatkę miesięcznie. Wiem ,że to jeszcze za dużo ale ktoś w końcu problem dostrzegł i zrobiono krok do przodu. Może za rok wprowadzą jedną na rok a pózniej ...... Tego im życzę.

p.s Ważne aby w tym temacie nie stac w miejscu ani się nie cofac. Tak jak pisał J.Krawczyk jesienią można polowac już tylko na nią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powielacie Panowie ploty wyssane z palca. :eek:

Umowy na dzierżawę podpisuje się na 10 lat i rok 2015 jest pierwszym rokiem nowo podpisanego operatu.

A już opowieści o Panu Wilku bardzo mnie rozbawiły bo znam kilku Panów z niewyobrażalną kasą którzy chcieliby przytulić San i mogą sobie pomarzyć co najmniej do 2025 roku. :D

Dlatego też napisałem, że "doszły mnie słuchy" i że być może to plotki. Skoro tak, to cieszy mnie to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej po dupie dostaną roczniaki. CI co jeżdżą często ponieważ jest limit 40 wejść przez cały rok.

Tak że dla mnie kiszka totalna ...

Faktycznie .. pkt 2.II. ..

Jak dla mnie dziwna polityka ... zważywszy ze im ktoś jest więcej razy na wodzie to nie tylko więcej ryb przerzuci ale i też wody pilnuje .. czy to przed kłusownikami, czy kormoranami czy innymi muszkarzami ...

Czyżby w O/ Krosno było aż tak dobrze .... Zna ktoś uzasadnienie tej decyzji ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabryś Nikt nie zna tej decyzji , tak miało być i już .

Zawiedziony jestem no ale cóż nic nie zrobisz...

Swoje wychodziłem...

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Otwarcie sezonu lipieniowego :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.