Skocz do zawartości

Moje "tajne" łowisko


Leszek

Rekomendowane odpowiedzi

50cm szczęścia:)na trotting.

Najważniejsze że rybka nadal pływa.

Gratuluję pięknej ryby! Możesz zdradzić jakich przynęt używasz podczas łowienia na wypuszczankę? (zdecydowanie wolę to polskie określenie, ale nie wiem czy uprawnione, może przepływanka?)

Nie, żebym się czepiał ale czy trotting nie jest zakazany na wodach PiL?

Na wodach pstrąga i lipienia, górskich (zwał jak zwał) trotting i jakiekolwiek inne metody spławikowe, gruntowe są zakazane. Bywa, że są wyznaczone odcinki na których dopuszcza się stosowanie tych metod i przynęt roślinnych.

Oczywisty jest fakt, że pstrągi występują nie tylko tam gdzie ktoś ustanowi sobie na rzece status wody górskiej. Jeżeli pstrąg, lipień, troć itd. weźmie na robaka to zgodnie z regulaminem trzeba go wypuścić

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na tej rzece nie było troci i też zarybień tego gatunku.

Nie to żebym się czepiał, ale troć i pstrąg to ten sam gatunek (salmo trutta). Różnica jest na poziomie przystosowania do środowiska

(chociaż troszkę się różnią wyglądem). W stosunku do kilku swoich pstrągów (tych powyżej 50 cm) też miałem podobne wątpliwości.

Gratuluję pięknej rybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumyczków ciąg dalszy, mimo niezbyt sprzyjających warunków (topniejący śnieg i podnosząca się szybko woda):

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez marekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek kwietnia okazał się dla mnie bardzo łaskawy. Głównie za sprawą delikatnego spinningowania które wymusiły na mnie grymaszące ryby. Poza całą masą okoni (w tym kilka bardzo ładnych grubasków) i wieloma kleniami (dwa poza 40cm) malutkie gumki skusiły dużo... płoci i karasi! :D Były także szczupaczki jako przyłów i kilka obcinek. Zdziwiło mnie z jak dużym impetem potrafi przyładować w przynętę karaś. Mimo, że spinningowo "niekoszerne", piękną walką karasie dały mi wiele radości. Wszystko nadal pływa i będzie mam nadzieje brało.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się rybki już gubią jak widać

Nie jest to żadna anomalia ani dezorientacja ryb. Malutka gumeczka jak perłowy twisterek z ogonkiem lub bez niego przypomina np. larwę chruścika albo białego robaczka - wiedzą o tym ci, którzy łowią na spinning wzdręgi. W rzece rybki nie mają czasu smakować przynęty, bo z pewnością wyczułyby podstęp. A tak to odruchowo zasysają i można skutecznie zaciąć. Że żerujący szczupak nie pogardzi "deserkiem" który mu koło pyska przemyka to wiadomo nie od dziś.

Dodam, że przynęty prowadziłem normalnie - "spinningowo" na malutkich główkach jigowych z opadu, wlokąc po dnie z zatrzymaniami lub wachlarzem. Żadnych bocznych troków itp.

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nieumyślnie przyłowiłem kilka szczupaków (które natychmiast bezpiecznie wypuściłem, żadnych zdjęć, oglądania itp.) i napisałem o tym na forum w ramach informacji a nie przechwałek to grzech? Pewnie lżejszy jednak od złowienia białorybu. Kogoś coś wyraźnie boli. Czyżby rybki nie brały?

Aha, zdarza mi się podobna sytuacja już któryś raz na forum więc sugeruję:

to że ktoś pisze w poście więcej niż równoważnik zdania, że ktoś pisze pełnymi zdaniami, czasami złożonymi nie świadczy o jego nieczystym sumieniu wędkarskim, chęci tłumaczenia się :rolleyes:

Edytowane przez Piotr Madura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.