Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Moje sandaczowanie na Wilczej to gumki 8-9 cm na główkach max 20 gr, ale myślę też o kogutach i tu nasuwa się pytanie... czy taki patyk będzie w stanie agresywnie poderwać cięższy drób??? Fajnie byłoby żeby radził sobie też z 10 cm szczupakowym wobkiem. Jeśli nie to będę zmuszony zakupić coś dodatkowego pod większe przynęty na zęba. To dopiero już na wiosnę ale sandacza chce złowić jeszcze w tym roku na nowa wędke Dzięki za info.

Ciężko Ci będzie znaleźć kij ,który będzie odpowiedni do łowienia gumkami i kogutami.Osobiście,do łowienia sandaczy na średniej wielkości gumy,preferuję kije o akcji X/fast i mocy Med/Light.Do łowienia na koguty używam kija o akcji Fast i mocy Heavy.Taki kij dobrze obsłuży duże woblery i 15 cm gumy ale łowienie na mniejsze gumy jest już mało komfortowe.Kij,którym łowię na średnie gumy ma cw.do 21g ,czasami łowię nim także na koguty ale max.15g,powyżej już nie da rady odpowiednio poprowadzić koguta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, nie da się pogodzić niektórych rzeczy, ale staram się wyszukać jakieś kompromisowe rozwiązanie. Kijaszek ma być przede wszystkim pod gumy i to w 90%, fajnie byłoby gdyby nie najgorzej radził sobie z innymi przynętami. Nie stać mnie na to aby mieć 3 różne patyki pod: gumę, wobka i koguta, dlatego też szukam jakiegoś co spróbuje choć trochę to pogodzić. Guma priorytet reszta to bonusy... Znajomi zawodnicy spiningowi chwalą sobie wędki uniwersalne.Takie żeby na zawodach dało się i za okoniem, klenio-jaziem, szczupakiem i bolkiem. tzn kijaszek ok 18 gramów wyrzutu. Wiadomo można wyjąć każda rybę takim sprzętem ale nie o to tu chodzi. Nie wyobrażam sobie łowienia szczupca bez plecionki i na małe przynęty. Dla mnie mija się to z celem ale co innego zawody a normalne łowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupiś 2 kołowrotki z wolnym biegiem typowo karpiowe

zastanawiam się nad produktami firm

Okuma

Daiwa

Sheimano

co mogli byście mi doradzić

cena maksymalna za jeden to 300zl tyle moge wydać

następne pytanie mam takie czy warto wydac ponad 20zl za woblera firmy Rapala

obecnie jestem za granicą a te woblerko chodzą od 5-10 funtów

Edytowane przez Pittspeed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pittspeed,ciężko Ci będzie coś znaleźć w tym przedziale cenowym.Shimano i Daiwa to już całkiem odpada,ponieważ co do kołowrotków z dolnej pułki tych firm ma mieszane odczucia.Gruntowe tak ale karpiowe to sam nie wiem:rolleyes:.Pozostaje Ci Okuma ale trudno mi coś doradzić ponieważ nie miałem z nimi styczności.Moja rada jest taka,sezon już się kończy,dozbieraj trochę grosza przez zimę i kup kołowrotki dobrej klasy,które posłużą wiele lat.Kup raz a dobrze.Z Shimano mogę polecić te

http://allegro.pl/shimano-super-baitrunner-10000xte-nowy-okazja-i1272790741.html

używałem ich przez dwa lata,wyholowałem na nie kilka ładnych amurów i karpi;),później odsprzedałem je kumplowi i chodzą do dzisiaj jak burza:D albo te

http://allegro.pl/shimano-baitrunner-6500b-i1273694818.html

sprawdzony i pewny model.Jeżeli masz kogoś w stanach,mógłby Ci je tam kupić.Cena o wiele niższa niż u nas. Ideałem były by Shimano BBLC ale to już inny przedział cenowy.

następne pytanie mam takie czy warto wydac ponad 20zl za woblera firmy Rapala

obecnie jestem za granicą a te woblerko chodzą od 5-10 funtów

Dziwne pytanie:confused:To tak jak zapytać,czy warto jeździć na ryby:D

Moim zdaniem to przy obecnym kursie funta,ceny porównywalne jak u nas;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,60 to faktycznie cit za długo jak na łódeczkę ale łowić się da całkiem przyjemnie ze środka pływającego co miałem okazję sprawdzić.

Kilka tyg. temu stałem się posiadaczem kijka o podobnej długości na blanku Batsona HS1021F. Jest to typowy sandaczowy Hot Shot, kijek bardzo mi się podoba, do gumek na główkach 10-25g wędeczka idealna. Nie lubiłem tej marki ale po ostatnim zlocie i pomacaniu ;) Batsona kolegi @rapala zdecydowałem że wymienię awaryjnego CD na ten właśnie kijek i nie żałuję, więcej o nim na http://www.jerkbait.pl/?p=230

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tyg. temu stałem się posiadaczem kijka o podobnej długości na blanku Batsona HS1021F

Od ponad roku chodzi mi po głowie ten kij oraz Phenix PST 894-2 :confused: ,mały dylemat jest,tylko cena Phenixa:( ale myślę że w zimie podejmę już konkretną decyzję.

@krs,gdybyś się kiedyś wybierał na jakieś spotkanie to weź ten kijek ,chętnie go oglądnę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z podprowadzeniem ryby do podbieraka. Może łatwo dojść do złamania szczytówki, zwłaszcza jeśli przyjdzie Ci samemu podbierać rybę ręką. Ja na łódkę używam kija o dł. nieprzekraczającej 2,4m. Najlepiej mi się sprawdził 2,25m, podczas holu szczupaka 97cm, który skapitulował w ciągu kilku minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z podprowadzeniem ryby do podbieraka. Może łatwo dojść do złamania szczytówki, zwłaszcza jeśli przyjdzie Ci samemu podbierać rybę ręką. Ja na łódkę używam kija o dł. nieprzekraczającej 2,4m. Najlepiej mi się sprawdził 2,25m, podczas holu szczupaka 97cm, który skapitulował w ciągu kilku minut.

Rzeczywiscie, o tym nie pomyslalem. Dzieki za rozjasnienie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć problemy z podprowadzeniem ryby do podbieraka. Może łatwo dojść do złamania szczytówki, zwłaszcza jeśli przyjdzie Ci samemu podbierać rybę ręką. Ja na łódkę używam kija o dł. nieprzekraczającej 2,4m. Najlepiej mi się sprawdził 2,25m, podczas holu szczupaka 97cm, który skapitulował w ciągu kilku minut.

Dodałbym do tego jeszcze, że krótka wędka wolniej męczy rękę co ma duże znaczenie przy łowieniu ciężkimi przynętami. Krótszą wędką szybciej się zacina i szybciej podrywa się przynętę co przy łowieniu zanderków ma duże znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie dotarła do mnie przesyłka a mianowicie kurtka Tandem Baits Phantom EX .Poprzednia,podobna niestety nie wytrzymała konfrontacji z wystającym gwoździem i byłem zmuszony zakupić nową.Powinna być ciepła i wygodna :) i bolące korzonki nie powinny zagrażać:D.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kurteczka, z pewnością będzie w niej ciepło , ale czy nie będzie za bardzo krepować ruchów np. przy spinningowaniu ;) ? Ja w wietrzne i zimne dni zakładam Windstoppera a pod spód grubą bluzę z Polartecu + koszulkę z Power Stertchu i jest w miarę komfortowo, problemem jest brak kaptura i większych kieszeni. Napisz coś więcej jak się kurteczka sprawowała, chodzi mi o przepuszczalność powietrza, oddychalność i wytrzymałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kurteczka, z pewnością będzie w niej ciepło , ale czy nie będzie za bardzo krepować ruchów np. przy spinningowaniu

@krs,właśnie o taką mi chodziło,nie typowo spiningową ale właśnie 3/4:).Kupiłem ją z myślą o zasiadkach karpiowych i gruntowych ale i do spiningowania powinna być dobra.Do tego jeszcze spodnie ocieplane też TB na szelkach i powinno być miodzio:D.Na weryfikację kurteczki trzeba będzie poczekać aż temperatura trochę spadnie;).Taki sam komplet kupił @Miko i z tego co wiem już go używał tak że na dzień dzisiejszy powinien mieć sprawdzone informacje;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna przesyłka dotarła do moich rąk:).Tym razem woblery Rapala i kilka cykad.

RAPALA HUSKY JERK 12cm /13g HJ12

RAPALA ORIGINAL 11cm/6g/FL

CYKADA POKUTYCKIEGO 15g/5,5cm

CYKADY INVANDER 13g/6cm

Szczególnie cieszę się z RAPALA ORIGINAL 11cm/6g/FL,sprawdził mi się na późnowieczorne i nocne sandacze;) na Wisłoku ale kilka szczupłych też nim nie pogardziło.Testowanie cykad pewno w piątek na Wilczej;).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.