Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Mój zestaw castingowy to właśnie Jaxon,xtl z perseusem.Byłem z tym zestawem kilka razy nad wodą, nawet udało mi się złowić kilka rybek.Sprzęt narazie działa bez zarzutu, a łowiłem w sumie więcej niż 1,5h.Da się tym zestawem łowić, a jego główną zaletą jest cena, równe 0,35k.Myślę że na początek przygody z castingiem może być, gdy nie jesteśmy w stanie wyłożyć ok. 1,2k (curado+premier).Chociaż muszę przyznać że drugi zestaw jest zdecydowanie lepszym wyborem, napewno przeżyje mój zestaw, tylko ta cena.

Krzychu dlaczego nie wziąłeś jedno składu, takie są podobno lepsze i nie wiedziałem że kręcisz prawą ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu dlaczego nie wziąłeś jedno składu, takie są podobno lepsze i nie wiedziałem że kręcisz prawą ręką.

Wybrałem dwu-skład bo spokojnie zmieści mi się w szafie i bagażniku samochodu, z dwumetrowym kijem miałbym spore problemy. W przypadku złamania szczytówki nie traciłbym całego kija a jedynie część szczytową to tez zaleta.

Kręcę prawą bo tak się nauczyłem, pierwszy kołowrotek jaki miałem był na prawą rękę i tak mi zostało :)) Gorzej jest z dostępnością multiplikatorów RH, w stanach to standard, u nas niestety większość sklepów oferuje multiki LH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od wczoraj stałem sie szcześliwym posiadaczem fotela 'elektrostatyk F5R" zakupionego w Makarfish w Tarnobrzegu. Za jedyne 135 pln - dostawa gratis/ zaprzyjaźniony przedstawiciel handlowy branży spożywczej mi go zakupił i dostarczył/

I własnie siedząc w nim i popijając chłodne piwko pisze tę wiadomość.

Fotel I klasa. Solidny, stabilny, mam nadzieje że posłuży mi wiele lat - grillowo-towarzysko-wędkarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem kilka woblerów firmy GLOOG w dobrej cenie jak na sklep wędkarski.Mniejsze kleniowe,dwa HERMESY boleniowe i długi ołówek szczupakowo-sandaczowy.W Środe zostaną solidnie przetestowane na Wisłoku a w Niedziele na zawodach w Przecławiu:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamieniłem swoje buty do brodzenia Orvisy Henrys Fork I na najnowszy model River Guard™ Ultralight Men's Wading Boot. Na gumowej podeszwie robionej przez firmę Vibram, fabrycznie podkute 10 kolcami. Oj, będzie się biegało po Sanie jak w rakach po lodowcu.

Mam nadzieje że testy nastąpią już w najbliższy weekend.

PS. Henrys Forki + komplet kolców do wkręcenia są do sprzedania. Gdyby ktoś potrzebował rewelacyjnych butów do brodzenia w rozmiarze 11 – pisać śmiało na prv.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na próbę kilka gumek sandaczowo-szczupakowych firmowanych przez naszą rodzimą firmę Dragon. Są to Lunatic, po jednej Reno Killer Mamba i Phantom, a na dokładkę 10cm Relaxa oraz PROLOGIC SAVAGEAR, wszystko zapakowane w gustowne pudełeczko marki JAXON :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na próbę kilka gumek sandaczowo-szczupakowych firmowanych przez naszą rodzimą firmę Dragon. Są to Lunatic, po jednej Reno Killer Mamba i Phantom, a na dokładkę 10cm Relaxa oraz PROLOGIC SAVAGEAR, wszystko zapakowane w gustowne pudełeczko marki JAXON :D

Dobry zakup,łowię na Lunatica-super pracuje, rownież w opadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem wybrać się do sklepu Makarfish w Tarnobrzegu i zakupić ubranie całoroczne.Mój wybór padł na firmę Tandem Baits, model Phantom EX. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem nie źle, zobaczymy jak się będzie spisywał w terenie.:)

http://allegro.pl/spodnie-caloroczne-tandem-baits-rozm-xl-i1259947976.html

http://allegro.pl/kurtka-caloroczna-tandem-baits-ex-rozm-xl-i1259947983.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klonek robiliśmy zakupy równocześnie w Karinie:)Procastera mam takiego samego i stosuje go do cięższego łowienia sprawuje się ok.Polecam co mniej więcej pół roku dać do przesmarowania i wykasowania luzów.Także ja dziś zakupiłem spina CORMORANA TR4 240CM,7-30CW z myślą o łowieniu nie tylko z pontonu ale i brzegu.Nie jest to co prawda wklejka ale jest na pewno czulsza od niejednej wklejanki.W ręku leży znakomicie jutro przejdzie test bojowy na Wilczej Woli:D.Ps,cena sklepowa w Karinie to 310zł,po rabacie wziąłem ją za 260zł:P także polecam Karinke!:Do tego dokupiłem pare gumek Dragona (reno killer,lunatic,phantom)i oczywiście od naszego kolegi zacnego z forum,Rapali koguty:D:D:D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, odwiedziłem sklep wędkarski Karina i zakupiłem trochę akcesoriów do swojego, pierwszego zestawu karpiowego.Kołowrotek Okuma Cassien CS-55, żyłka 0,34mm firmy Daiwa, Fluorocarbon na przypony, haczyki i kilka ciężarków.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klonek robiliśmy zakupy równocześnie w Karinie:)Procastera mam takiego samego i stosuje go do cięższego łowienia sprawuje się ok.Polecam co mniej więcej pół roku dać do przesmarowania i wykasowania luzów.Także ja dziś zakupiłem spina CORMORANA TR4 240CM,7-30CW z myślą o łowieniu nie tylko z pontonu ale i brzegu.Nie jest to co prawda wklejka ale jest na pewno czulsza od niejednej wklejanki.W ręku leży znakomicie jutro przejdzie test bojowy na Wilczej Woli:D.Ps,cena sklepowa w Karinie to 310zł,po rabacie wziąłem ją za 260zł:P także polecam Karinke!:Do tego dokupiłem pare gumek Dragona (reno killer,lunatic,phantom)i oczywiście od naszego kolegi zacnego z forum,Rapali koguty:D:D:D

Napisz jak testy tego patyka wypadły. Bardzo się napaliłem na niego robiłem już 2 podejścia pod niego ale zawsze coś stało na przeszkodzie i wciąż nie mam kija na łódkę/ponton. Myślałem o tym do 45 gramów wrzutu ale o mały włos nie kupiłem lżejszej opcji. Skłaniałbym się raczej do kija 210 - 215 cm dlatego też szukałem innego patyka. Teraz żałuję, bo kasa się skończyła a nowy gadżet przydałby się bardzo bardzo.

Moje sandaczowanie na Wilczej to gumki 8-9 cm na główkach max 20 gr, ale myślę też o kogutach i tu nasuwa się pytanie... czy taki patyk będzie w stanie agresywnie poderwać cięższy drób??? Fajnie byłoby żeby radził sobie też z 10 cm szczupakowym wobkiem. Jeśli nie to będę zmuszony zakupić coś dodatkowego pod większe przynęty na zęba. To dopiero już na wiosnę ale sandacza chce złowić jeszcze w tym roku na nowa wędke ;) Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko

Dzisiaj, odwiedziłem sklep wędkarski Karina i zakupiłem trochę akcesoriów do swojego, pierwszego zestawu karpiowego.Kołowrotek Okuma Cassien CS-55, żyłka 0,34mm firmy Daiwa, Fluorocarbon na przypony, haczyki i kilka ciężarków.

Mam tę żyłkę tylko że mniejsza średnicę, 9kg wytrzymałości - rewelacyjna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.