Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Miałem okazję chwilkę połowić Diaflex-em 5-20 g, bardzo ciekawy szybki kijek -napewno będziesz zadowolony :)

Powiem szczerze że albo jestem tak zżyty z Diplomatem albo Diaflex nie zrobił na mnie takiego wrażenia jakie powinien. Wędeczka świetnie pracuje, jest czuła i świetnie się nią macha ale czegoś mi brakuje w porównaniu z jej tańszym braciszkiem. Może długość robi aż taką różnicę? (tamta wędka to 290cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że albo jestem tak zżyty z Diplomatem albo Diaflex nie zrobił na mnie takiego wrażenia jakie powinien. Wędeczka świetnie pracuje, jest czuła i świetnie się nią macha ale czegoś mi brakuje w porównaniu z jej tańszym braciszkiem. Może długość robi aż taką różnicę? (tamta wędka to 290cm).

Łukasz ja tak zawsze mam z nowym patykiem( niezbyt często zmieniam a jak już zmienię to średnio w 2 tyg. jestem już przekonany :D, nie wiem być może z konieczności heheheh) Przekonasz się, że się przekonasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało się kilka nowych boleniówek. Najbardziej cieszą nie produkowane już woblery P.G. Na szczęście producent zdecydował się zrobić dla mnie 6 sztuk. No i oczywiście łamaniec Roberta. To przynętę ma tylko kilkanaście może kilkadziesiąt osób w kraju.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj w końcu napisałem ostatnią maturę, w końcu odebrałem koszulki PSW TEAM i w końcu opłaciłem składki. W ramach uzupełniania sprzętu wpadłem jeszcze po drodze do To-Tu i zakupiłem kilka dziwaków(właśnie za to lubię ten sklep, można tu natrafić na nietypowe, dziwne i (stosunkowo) rzadkie przynęty):

-Abu Hi-Lo: Pan Kosiorowski twierdził, że oryginalny ja na początku też tak myślałem, ale teraz zaczynam wątpić. Czy te woblery były produkowane w Japoni, bo mój jest "Made in Japan"?

Jednak nawet jeżeli to podróba to i tak jestem bardzo zadowolony z tego zakupu, zawsze chciałem mieć taki wobler, słyszałem o nim sporo dobrego.

- Wirujące ogonki Spinmada, jeszcze czegoś takiego nie próbowałem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

http://www.spinmad.pl/index.php?m=3&idp=1&nazwa=owirujacychogonkach

- Jakaś dziwna obrotówka z paletką na ramieniu, kolejna niewiadoma.

- Paletki do systemików, szkoda że nie było większych rozmiarów, ale te też wypróbuję, może na okoniach...?

- Dodatkowo przy opłacaniu składek skusiłem się na mapkę, całkiem niezła chociaż znalazłem jakiś odcinek rzeki kolo Kolbuszowej, którego w wykazie nie ma, ale na mapce jest(chyba ta rzeczka to Przyrwa).

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak widać pogoda fatalna,łowienie na rzekach odpada i to na dłuższy okres.Od jakiegoś już czasu miałem w planie kupno sprzętu na cięższe łowienie(szczupak,sandacz) w zbiornikach takich jak Czarna Sędziszowska czy Grabiny.Dziś doszło wreszcie do odwlekanego zakupu tym bardziej okazało sie że znajomek z pracy ma ponton z echosondą i wolne miejsce:DTak więc zakupiłem ;Dragona Millenium 270cm 10-35cw i dokupiłem kilka woblerków,obrotówek i gum.Fotki z dzisiejszymi zakupami:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszło wreszcie do odwlekanego zakupu tym bardziej okazało sie że znajomek z pracy ma ponton z echosondą i wolne miejsceTak więc zakupiłem ;Dragona Millenium 270cm 10-35cw i dokupiłem kilka woblerków,obrotówek i gum.Fotki z dzisiejszymi zakupami

Marcin, 270cm na ponton,czy nie za długi?Dla mnie 220-230cm to max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, 270cm na ponton,czy nie za długi?Dla mnie 220-230cm to max.

Kija kupiłem z myślą o łowieniu z brzegu na zbiornikach i rzekach,a chyba sie ze mną zgodzisz ze łowienie z brzegu np.na zbiorniku kijkiem o długości 220 to profanacja:)Z pontonu już łowiłem 270cm i nic złego w tym nie widziałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kija kupiłem z myślą o łowieniu z brzegu na zbiornikach i rzekach,a chyba sie ze mną zgodzisz ze łowienie z brzegu np.na zbiorniku kijkiem o długości 220 to profanacja:)Z pontonu już łowiłem 270cm i nic złego w tym nie widziałem:)

Jak dla mnie 270m wielkość minimalna do łowienia w większych rzekach, natomiast w zbiornikach z brzegu lubię używać St.Croixa 2,10m ale tylko do ciężkich blach i jerków bo do jigowania gumami taka "krótkość" się kompletnie nie nadaje. Na ponton również zabieram 2,10 bo dłuższą wędką po prostu źle się manewruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

NoWe boleniówki. Pierwszy rząd to prywatna produkcja @wujka z jerkbaita, prawdziwy rarytas. Drugi rząd to Spirit firmy Hunter. Wobler jest w fazie testów i nie trafił jeszcze do sprzedaży a powstał przy udziale A. Lipińskiego. Na Odrze już nie jeden boleń źle go wspomina. Poniżej ukleja JAZa.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio nabyłem kilka Sliderów, oraz nieco hand made`ów czyli 3xPokrywka, Stepanow,Pawlos, 2x Lipiński, Dylewski oraz Storki. Większość z małych wobków już rybki poznały.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.