Skocz do zawartości

Kupiłem dzisiaj - pochwal się wędkarskimi zakupami


krs

Rekomendowane odpowiedzi

Roczna licencja na odcinek specjalny Os San.

Jeśli o to chodzi...

IV. Składka na łowisko ochronne rzeki San Zwierzyń-Hoczewka wynosi:

  • roczna - 1600 zł,
  • jednodniowa - 80 zł.

to na prawdę dziwię się Wam, bo dla mnie jest to jedno wielkie nieporozumienie. Kasa się liczy. Dla przeciętnego zjadacza chleba nie ma tam miejsca, bo najzwyczajniej go nie stać.

No i jeszcze to całe "no kill". Hehe, dobre dobre. W zeszłym roku się trochę nasłuchałem jak to się tam łowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżcie sobie osobny temat ,proponuje .... hmmm , dlaczego kroku zakupił roczną licencje na Os San .

Niektórzy z forum też często jeżdżą na Os i wiedzą z jakim przeciwnikiem mogą się spotkać i wiem że też tracą

" trochę " kasy na takie wyjazdy , nie omieszkam napisać o otaczających nas widokach , spokoju i nie wydeptanych rybach. Dlatego ja odpadam ze zwykłego odcinka i wielką pogoń za rybką 45+ która coraz rzadziej się tam zdarza.Tak jak pisałem ,załóżcie sobie osobny temacik - ja poczytam .

Do zobaczenia niektórym nad OESEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dlaczego kroku zakupił roczną licencje na Os San ...

Ja również kupiłbym tą licencję, gdybym mieszkał nad Sanem. Myślę, że koszty byłby zbliżone do tych jaki ponoszę na dojazdy z Rz.

Zawsze część wędkarzy będzie traktowała OSy jako elitarne wody, prywatne interesy itp., z których zostali wykluczeni dlatego, że nie dość zarabiają, a mimo tego, że płacą składki. Zawsze trzeba jednak tłumaczyć, że nic nie ma w tym złego, że okręg ma możliwość zarabiania dodatkowych pieniędzy, a w dodatku ma skąd pozyskiwać własny materiał zarybieniowy dobrej jakości i w dużych ilościach (bo to jest właśnie moim zdaniem główna rola OSu).

Piszę to jako osoba, która OSu nie odwiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroku, szkoda się chwalić takimi rzeczami, bo zawsze się znajdą "zazdrośnicy", mieszkałbym bliżej to pewnie też bym miał licencję :)

Do Twojej wiadomości - stać mnie na opłacenie takiej składki i mieszkam stosunkowo niedaleko. Nikomu nie zazdroszczę, ale nie popieram takich rozwiązań jak OS'y. Wg. mnie takie odcinki powinny być wyłączone z wędkowania.

Nawet wody górskie przestałem opłacać. Szkoda moich pieniędzy na to, żeby ktoś inny (w tym przypadku PZW) nimi szastał na prawo i lewo a efekty i tak nie będą współmierne do wydanych przeze mnie pieniędzy.

"Zapraszam" na Os San http://www.fishing.org.pl/f4/os-san-zwierzyn-hoczewka-1849/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat brzmi inaczej.. Proponuję wyskoczyć na rybki, nieważne czy to na OS czy "zwykły" odcinek i tam zbić ciśnienie ;)

Co do tematu, ostatnio zaopatrzyłem się w wobki u @Dziencioła i to był dobry zakup :)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple proponował bym ( jeśli łowisz na muchę) opłacić dniówkę sobie na Os gwarantuje CI , że zmienisz zdanie bardzo szybko.Nie wiem dlaczego niektórzy podchodzą tak sceptycznie do Os ,dużo osób od nas z forum jeździ i nie narzeka.Ostatnio na zwykłym odcinku kilka rybek nie przekraczających 30 cm a dziś na OS kilkadziesiąt ryb ok 40-60 ryb do 35 cm , tak że różnica diametralna.

Tak jak pisałem proponuje spróbować a nie w ciemno pisać , bo zaczynają mnie takie śmieszne teksty irytować.

Triple jak dla mnie możesz w ogóle nie opłacać karty , dziwnie podchodzisz do tematu ,proponuje zobaczyć moją galerie na fejsbuku wtedy zobaczysz czy warto opłacać Oesa.

O wspomnieniach które będa gościć w moim sercu nawet nie wspominam.

Pozdrawiam

Edytowane przez kroku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz od dłuższego czasu wyszedłem ze sklepu wędkarskiego z uśmiechem od ucha do ucha :D

Dla siebie kupiłem wyczekany feeder Daiwa Windcast 3,6m 120g a dla swojej piękniejszej połówki Astore Alborella 450 od Trabucco. Niech się uczy wędkowania bo gotować już potrafi perfekcyjnie ;)

Witam

Gochu jeśli można wiedzieć ile zapłaciłeś za feeder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pobytu na wyspach postanowiłem wybrać się do lokalnego sklepu wędkarskiego, a że miałem ze sobą parę groszy, nie omieszkałem zakupić paru drobiazgów :) Jeszcze trochę zakupów przede mną, na wiosnę postaram się juz kupić namiot. W tym roku postanowiłem, ze wreszcie wezmę się za robienie swoich kulek. Oczytany jestem, a co z tego wyjdzie... to sie okaże :D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi się kupiło parę drobiazgów na nowy sezon , przynęt niestety nie mogę pokazać:rolleyes:

Spinfisher na cięższą orkę

Zapasowa szpula do Slammera

Okumy do feederów , dla mnie nowa metoda

No i feeder 3,60 m 120 g

2 pokrowce na kołowrotki

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Stanąłem przed możliwością zakupu kompletnego sprzętu muchowego, myślę że do nauki wystarczy :D

Do tego muszki, kilka wobków i błystek.

Problem w tym że nie mam pojęcia co to za sznur i które z muszek się nadadzą. Nawet nie wiem jak się zabrać za muchowanie i od czego zacząć :D

Jestem strasznie podekscytowany możliwością spróbowania nowej metody jednak nie znam nikogo kto mógłby mi pokazać z czym to się je :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Med weź muchówkę nad wodę, rozwiń nieco sznura i machnij :D jak pływa to sznur pływający, a jak tonie to tonący:D

A na poważnie to poszukaj na necie jak wyglądają muchy suche, mokre i nimfy i zidentyfikuj wśród swoich takowe ;) Naukę zacznij od poszukania odpowiedniej łączki do ćwiczenia rzutów;) Tylko wcześniej poczytaj o technice rzutów lub pooglądaj na youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czym pływać:Kolibri 280 ze sztywną podłogą:D-dzięki @rapala:beer:.I trochę drobiazgu;pokrowiec na zapasowe szpule,coś do kuchni karpiowej,do kręcenia przyponów oraz marker.Do tego 10 kg grubszego pelletu Red Krill i 5 kg drobnicy Betaina mix a także 5 kg mixu muszla&krab od Pelzera.Na wiosnę starczy:eek:

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie to poszukaj na necie jak wyglądają muchy suche, mokre i nimfy i zidentyfikuj wśród swoich takowe ;) Naukę zacznij od poszukania odpowiedniej łączki do ćwiczenia rzutów;) Tylko wcześniej poczytaj o technice rzutów lub pooglądaj na youtube.

Zaopatrzyłem się w książkę pana Adama Sikory, na youtube jak napisałeś jest sporo filmików instruktażowych jednak z tymi muchami mam problem :D Do tego dziesiątki pytań na które narazie nie znam odpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.