Skocz do zawartości

Zalew Rzeszowski


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

dzisiaj, rano byłem nad zalewem w okolicy przystani kajakowej. Feederowałem i wagglerowałem, ale na spławik nic nie złowiłem. Płynęły krzaki i jakieś liście co utrudniało łowienie. Na feederka złowiłem cztery karpiki od 35- 40 cm, wszystkie w dobrej kondycji wróciły do wody.

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Zastosowałem koszyczek zanętowy na koraliku, przelotowo na żyłce, jednak aby ryby się same zacinały, użyłem stopera gumowego, tak, że koszyk mógł się przesuwać około 10 cm po żyłce. Brania atomowe, jak na methodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Popołudnie z feederami nad zalewem, kilka ładnych leszczy kilówek i ogromny krąp. Do tego jedno branie gwałtowne, wędka z podpórki poleciała do wody, rybka na oko ładne kilka kg niestety spięła się po minucie holu. Kilka razy byłem tak popołudniu w ostatnich tygodniach i zawsze ładne leszcze, krąpie, pojedyncze karpie i jazie. Czy ktoś chodzi na nocki z zamiarem złowienia suma, węgorza czy sandacza tam o ile coś takiego pływa w tym bajorku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nad zalew jeżdżę w zasadniczo 2 miejsca. Na pierwsze dojedziesz ul. Żeglarską, po wjechaniu w rezerwat Lisia Góra skręcasz w lewo na pierwszym skrzyżwaniu, kawałeczek dalej jedziesz na lewo zgodnie z tabliczką wskazującą kajaki. Miejsce dobre i full wypas wygoda bo zaparkować możesz nad samą wodą ale... tuż obok jest przystań i szczególnie w weekendy wszelakie jednostki pływające skutecznie utrudniają życie.

Drugie przyzwoite miejsce znajduje się na przeciwległym brzegu. Z ulicy Kwiatkowskiego skręcasz w prawo za stokrotką?(w każdym razie jest tam jakiś sklep) w Grabowskiego. Czyli jak na żwirownie, tam na parkingu zostawiasz samochód i ze sprzętem śmigasz jakieś 100-200m. wzdłuż grabowskiego do końca zchodzisz ze skarpy i jesteś w domu, tzn na rybach.

Jak z ztamtąd wrócisz to poproszę o raport, w tym roku tam jeszcze nie byłem a korci mnie nocka nad tą wodą.

Połamania!

Edytowane przez blestemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często widzę auta zaparkowane nad samą wodą i nikt się tam nikogo nie czepia, dużo jest tam stałych bywalców co przyjeżdżają na nocki. Sam ostatnio byłem od 20 do 2 w nocy z feederami na leszcza i sandacza.

Leszcze oczywiście brały, a na trupka miałem jedno branie niezacięte. Rybka trochę była udziubana więc pewnie jakiś maluch się nią interesował. Widziałem około północy gości na pontonie z latarkami co pływali w rożnych miejscach i było to dośc podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 21 do 1.30 jakieś 4 sztuki, wszystkie kilogram w górę, na jedną wędke. Szczerze to lepiej biorą popołudniu, tylko dziwne, że wszystkie są od 1-1,5 kg, mniejsze rzadko biorą. Tych leszczy na zalewie jech chyba od groma. Szkoda, że nie ma tyle innej ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen podziwu jestem dla tych co łowią na tym co nazywają,zalew" przecież żadnej przyjemności z łowienia na zamulonym syfie nie ma.Woda wiecznie koloru kakała,mały stawik od Kwiatkowskiego przedzielony opaską-zakwitnięty,żwirownia -olana,osrana przez tłumy.Fakt na zalewie jeszcze są ładne ryby ale jak to sie ma do spędzania miło czasu nad czystą wodą bez tłumu,syfu??ano ma sie bo mięsko musi być ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.