Skocz do zawartości

Zalew Rzeszowski


Dzienciol

Rekomendowane odpowiedzi

Dodać jeszcze można B-) :kajaki- jak można pływać po zamulonym bajorze i mieć z tego przyjemność??Zalew Rzeszowski lata świetności ma dawno za sobą.Altanki na wyspach po co nocni łowcy robili by sie opalać?? Jasne że nie,by wyłowić te karpie,amury,szczupaki,sandacze największe bo wtedy jeszcze były.A teraz z przystani kajaków to można zlowić okonia na boczny trok.Pare ryb przyzwoitych jeszcze pływa np.sum jeden pod urwiskiem na 4metrowym dole i więcej tam nima nic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może wyjaśnie co popycha mnie na to miejsce: wszystkie miejsca na które lubiłem jeździć zostały zniszczone. W Boguchwale z tego co wiem leszcze niegdyś rosłe i liczne zostały wybite do nogi, w Zaczerniu gdzie też mam swoje ulubione feederkowe miejscówki z kolejii mleczarnia wybiła ryby. Więc gdzie mam jechać jeśli nie na ten zalew by zaspokoić bula na nocną zabawę z leszczami. :( Sory za poprzedni najazd ale krew mi się wzburzyła jak przeczytałem chasło mięsiarz m.in. pod moim adresem. Przyznaje że no-kill'owcem nie jestem bo zdarza mi się zabrać 3-4 ryby w roku, ale dajże spokój i nie atakuj kogoś kto za cenę wmiarę licznych brań jest w stanie znieść nawet takie niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @blestemat czytaj ze zrozumieniem ;-) to co napisałem było na temat ,,akwenu"rzeszowskiego i ani słowa nie było tam o Tobie :-) ps.nie masz gdzie łowić?lubisz pofeederować?jedź na Lipie 2 lub 3(o którym mało osób jeszcze wie)a tam odpoczniesz w spokoju nad nie zasyfioną wodą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalew uratował wolny dzień z kijaszkami nad wodą.

Dwa karpie, leszcz i dwa ładne klenie ok. 40-43cm. I wszystko na pellet halibutowy.

Choć mam wrażenie, że karpiszony dzisiaj łakomiłyby się na wszystko.

A mozna wiedziec jak lowiles na ten pellet i jakich rozmiarow byl. Ja siadlem z pelletem na zwyklej gruntowce i zupelnie nic. Donecalem z procy. Lowiem na wysokosci Boguchwaly. Czy ryba w Wisloku jest dobrze zaznajomiona z pelletem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie kolega pojechał po osobach łowiących na zalewie. To nie jest moje łowisko marzeń ale po całym dniu pracy czasem tam wyskocze z wędkami i dziewczyną która mi towarzyszy z książką. Nie chce mi się jechać za rzeszów i przedzierać przez korki popołudniu bo zazwyczaj wtedy łowię. Ryb również nie zabieram bo nawet bałbym się jeść je z zalewu co oczywiście było zaskoczeniem dla dziadków łowiących obok. :D Ale leszcze ładnie biorą i można się pobawić w holowanie, aczkolwiek hałas mi przeszkadza od rowerów, dzieci itp, wolę ustronniejsze miejsca. A co do zarośniętego bajorka obok zalewu to jest tam pełno ładnych wzdręg. Biorą jak szalone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony zachodniej zaraz kilkadziesiat metrow za znakiem obrebu ochronnego ryb czyli ponad 200m od zapory przy barze marina. Idealny dostęp do starego koryta. Nawet ten kawalek przy brzegu jest bez eiekszych zarosli.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem. To jeśli miałbyś własny staw nieogrodzony, a twój kolega będzie tam wędkował bez twojej obecności i karty wędkarskiej to PSR ma prawo wejść na posesję skontrolować wędkującego i wlepić mandat. Ja już miałem z czymś takim do czynienia.

Łowienie ryb to nie hobby, to oderwanie się od rzeczywistości i ... ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalej mam dylemat czy można autem podjechać pod tafle wody jadac od ul. Kwiatkowskiego czy tez nie? Spotkałem tam ludzi którzy spokojnie wjeżdżają pod samą wodę. Czy to nie jest tak, że jeżeli mamy karty wędkarskie to możemy podjechać pod łowisko przez tą ścieżkę rowerową czy jednak nie możemy? Zdania są podzielone. Macie jakieś konkretne info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

mam zamiar wyruszyć na szczupaka z łódki (same wiosła bez silnika) i mam pytanie w której części zalewu najlepiej szukać zębatego na spinning? (mógłby ktoś zaznaczyć na poniższej mapce? )

I czy w ogóle zalew rzeszowski to obecnie dobry pomysł na połów z łódki szczupaka a jeśli nie to gdzie warto pojechać z łódką w promieniu tak do 70 km od Łańcuta ?

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam zamiar wyruszyć na szczupaka z łódki (same wiosła bez silnika) i mam pytanie w której części zalewu najlepiej szukać zębatego na spinning? (mógłby ktoś zaznaczyć na poniższej mapce? )

I czy w ogóle zalew rzeszowski to obecnie dobry pomysł na połów z łódki szczupaka a jeśli nie to gdzie warto pojechać z łódką w promieniu tak do 70 km od Łańcuta ?

[ATTACH=CONFIG]28587[/ATTACH]

Witam lepiej odpuść sobie zalew do jesieni bo to niema sensu nie ten czas ,,,,:) Ps ALE zawsze znajdzie się jakiś znawca który chciał by DOJE ....BAĆ :):):) ale to tutaj jest już TRADYCJA :beer::beer: powodzenia ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szczupaków na zalewie to chyba nie zostało dużo, jestem nieraz codziennie nad wodą i tam naprawdę nic się nie dzieje. Ile razy jak ktoś siedzi to nic nie łowi. Powoli zaczynam myśleć, że łażenie nad zalew to bezsens. Osobiście jak łowię to zawsze się uda ładnego leszcza złowić i nic więcej. Oczywiście pełno jest tłukących się boleni które i tak mają gdzieś wszystkie przynęty. Na kilkanaście wypadów ze spinningiem to naprawdę nie złowiłem nic, aż wstyd się przyznać.

Jesień się zbliża a tu nie ma gdzie na szczupaka pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.