Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzielni melioranci zabrali się za "konserwację" Tuszymki.

Przetarg

W skrócie planują(w zależności od odcinka):

Cytuj

- wykoszenie skarp wraz z wygrabieniem

- wykoszenie dna z wygrabieniem

- wycinanie zakrzaczeń z wywozem

- usuwanie zatorów z gałęzi, śmieci z wywozem

- ścinanie drzew z wyciąganiem na brzeg

- remont jazu

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po cichu liczę na unieważnienie przetargu ze względu na brak chętnych albo zbyt wysokie ceny ofert.

Pod względem wędkarskim nie jest to jakaś olbrzymia strata, ale daj meliorantom palec a za kilka lat zjedzą całą rękę. Najbardziej szkoda mi tego odcinka 27+056 do 32+435(odcinek w  lesie bratkowskim). Ryb tam zbyt wiele nie ma, ale kilka lat temu widziałem raka. Pewnie można by próbować zatrzymać "konserwacje", ale musiałbym jakoś udokumentować ich obecność a złapanie raka nie jest takie proste- chyba, że ktoś zna jakąś skuteczną i legalna metodę?

Z drugiej strony gdyby prace ograniczały się do usuwania śmieci z zatorów to nie miałbym nic przeciwko bo ich ilość w tym roku rekordowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie rozumiem tego jaki ma sens robienie takich "kanałów" z pięknych rzek w okolicach gdzie nie żadnego uzasadnienia. Po wykonaniu tego typu prac z pięknej dzikiej rzeki powstaje coś co przypomina kanał burzowy... . Czy to ma jakieś uzasadnienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek85 napisał:

Związek PZW RZESZÓW trzeba ,,nękać" oni są umocowani w naszym imieniu aby takie ,,inwestycje" blokować...... Dzwonić, odwiedzać, manifestować!!!!!!

 

Każdego dnia na stronie Podkarpackiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych pojawiają się nowe przetargi na "konserwacje" rzek w województwie podkarpackim. Wiele z nich należy do PZW a mimo to nie kiwnęli nigdy palcem. W tym wypadku będzie podobnie.

Byłem w tym roku dwukrotnie nad Tuszymką. Chciałem złowić pierwszego w życiu  pstrąga na muchę. Przed sezonem byłem pewien sukcesu a tymczasem zasypało piachem niemal wszystkie moje miejscówki. Tam gdzie była woda do pasa teraz jest kilkadziesiąt centymetrów mniej i można liczyć co najwyżej na klenika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2017 o 09:35, bosy napisał:

Podobny zakres prac był na tej rzeczce, także można się spodziewać najgorszego!:(

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

 

Gdzie masz taką tuszymkę ?  Nie było nic takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Wczorajszy grudniowy dzień na Tuszymce mile zaskoczył :)Rybki aktywne jak na ta porę roku.Dużo wyjść powierzchniowych.

Łowiłem muchami na spining parę kleni i okoni udało się wydłubać.Do tego ładne okoliczności przyrody wiewiórki jastrzębie.Jeszcze ładnie jest nad tą rzeczką.Oby tego nie zmieniono w jakiś sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Taką wątpliwość mam (może za bardzo się wczytuję w dokumenty PZW :) ), ale w wykazie wód Okręgu Rz Tuszymka jest udostępniona do wędkowania:


"Tuszymka powyżej zb. Cierpisz  wraz z dopływami, Tuszymka poniżej mostu drogowego 50 m w m. Kamionka do progu przy młynie w m. Ocieka."

 

Dalej od progu Ocieka do ujścia jest górska - to wiem, ale co między zbiornikami Kamionka i Cierpisz? Według opisu ten odcinek nie jest udostępniony, chyba że ja to źle rozumiem :unsure: w każdym razie, dzięki z góry za wyjaśnienie.

 

P.S. Zdaje się, że kiedyś Tuszymka była górska od Kamionki, teraz jest od młyna do ujścia, ale to tak na marginesie.

Edytowane przez Suwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.