Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

Na ikrę już na pewno wpłynęło gdyż pstrągi normalnie gniazdo co jakiś czas odmulają i natleniają ogonem,w tym przypadku nie wiem czy drapieżnik który głownie egzystuje dzięki oczom dał rade znaleźć gniazdo.Widywałem tę rzeczkę brudna,kilka dni np po obfitych opadach deszczu,w przypadku długotrwałej zawiesiny piasku,mułu itp w wodzie podejrzewam że dla takich ryb jak pstrąg lipień będzie za mało tlenu:eek:Ryby łososiowate zazwyczaj za każdą potrzebą idą w górę nurtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wpłynie na życie biologiczne w rzece. Podobna sytuacja jest w Czarnej (Mrowli) z tym, że pstrągów nie było, ale innych ryb też juz nie ma, roślin też nie ma, pustynia, a kiedyś (15lat temu) w tej rzece były raki.

Rośliny bez dostępu do światła zginą, rybie skrzela też nie sa podatne na bagno w wodzie, szczególnie bardziej delikatne gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie płynie taka jak w 1 dzień ale dalej jest masakra :( Zawsze jak dawałem rybą chleb to wyskakiwały, a teraz to nic szkoda tej rzeki :( No ale co zrobimy jak ludzie to świnie bez obrazy. Teraz praktycznie jest co dzień straż.

Edytowane przez emil
Złe słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest straż i co robią? Jaka reakcja dzieje się coś w tym temacie? jakieś konsekwencje zostały wyciągnięte. gdzie można znajść? jakieś informacje aktualne o tym co się dzieje z Tuszymką wie ktoś?

Edit: Usunięto zbędny cytat!

Edytowane przez rapala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już jest w miarę,ale jeszcze nie łowiłem bo nie mam karty zapłaconej.W Czwartek jadę,zapłacę i będę w sobotę buszował:)

Edytowane przez emil
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym walnym zebraniu byłem zniesmaczony,od nośnie problemu z Tuszymką.Prezes Zarządu pan Depowski na pytania odnośnie rzeki,odpowiadał bardzo lakonicznie.Z tego co dowiedziałem się , to rzeka zamulana jest z dwóch żródeł.Pierwsze znajduje się w rezerwacie Zabłocie,a drugie w Ociece.Zostały pobrane próbki do analizy i rzeka nie jest niczym skażona,jest zamulana.I w zasadzie to tyle:confused:Aha prezes obiecał,że będą jakieś roszczenia...mnie to rozśmieszyło.A tak ode mnie;myślałem,że rezerwat jest nietykalny,ale w Polsce jest po prostu...fajnie.:mad:Jak będę coś więcej wiedział to na pewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to cała Polska!!!!!!!!!! Najlepiej chować głowę w piach i dopóki dupą się nikt nie zajmie to nie jest jeszcze źle..... Jak to się nie da! Wszystko się da! Tylko po co sobie kłopotów narobić, krzesełko można czasami stracić. Więc po co robić coś przeciwko sobie...:o Takie firmy jak te co autostradę robią to nie przejmują się środowiskiem idą po trupach...Terminy pilne kasa czeka, więc robią to tak aby robota szła i kasa płynęła na konto, a co tam rzeczka!!!!!!!!! Budowa musi być rentowna...

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również byłem na tym zebraniu, tragedia. Pismo pismem pogania od jednego do drugie i nic z tego nie wynika, odnoszę wrażenie że w tej sprawie się kompletnie nic nie robi a czas ucieka, bo tu nie chodzi o budowlę która niczemu nie szkodzi a o brudną wodę która nie dość, że w tarle pstrąga już płynęła to nadal płynie i kolejne ryby będą ginęły :/ katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.