Skocz do zawartości

Tuszymka


Bastuś z Bratko

Rekomendowane odpowiedzi

Ryba jakaś na pewno przeżyła, ale pstrąg albo cudownie da sobie radę albo do końca tej sprawy zostanie kilka sztuk :/ Jak na powagę sytuacji ta sprawa powinna być rozpatrzona w trybie pilnym, bo w trybie urzędowym to możemy się pożegnać z kolejnym pięknym łowiskiem :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Czarnej Sędziszowskiej przygodę z Tuszymą zacząłem 2 lata temu. Wtedy łowiłem tam jazie klenie ale w zeszłym sezonie łowiłem tam tylko na spławik. Znalazłem tam parę ładnych głębszych miejsc i odziwo złapałem kilka pstrągów, masę kleni i jazi. Jest to mała tajemnicza rzeczka, która skrywa przepiękne ryby.

Edytowane przez Siksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w którym miejscu łowiłeś na Tuszymce ale jest to rzeka górska i jest zakaz na wodach górskich łowienia na spławik:eek:. Jeżeli spotkałbym cie na odcinku górskim ze spławikiem i robakiem..... to z całym szacunkiem do ciebie kolego matuum ale najpierw wrzuciłbym ciebie do wody a późnej twoja spławikówkę a robakom darowałbym życie.

Kolego przeczytaj dokładnie Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb:mad::mad:,obyś go zrozumiał.

Kolego matuum2294 jakbyś miał problem ze znalezieniem podrzucam link

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/55863/pliki/rzeszow.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geo,w Kamionce jest przepławka,kraina pstrąga zaczyna się od tamy w dół rzeki.Pstrąg może spokojnie płynąć w górę i jedyną większą przeszkodą jest tama w Cierpiszu, z tego co dowiedziałem się od wędkarzy pstrąg trafia się w Czarnej Sędziszowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od źródeł do ujścia do Wisłoki z wyłączeniem

zbiorników Kamionka i Cierpisz.Dla mnie koledzy zapis jest jasny,i jeżeli zarzucam wędkę ze spławikiem i robakiem na wodzie płynącej górskiej,a takowa jest Tuszymka to niestety dla mnie jest to kłusownictwo przez duże K:mad:

Kolega matuum2294 napisał ze pochodzi z Czarnej S.a nie na niej łowi i tekst który zawarł w poście dla mnie jednoznacznie przedstawia człowieka który nie zna podstaw Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb.Celowo nie używam skrótu gdyż możliwe że kolega nie posiada karty.Jeżeli moje posty są w jakiś sposób naruszające przepisy forum lub oskarżenia są bezpodstawne z góry przepraszam kolegę matuum2294,a moderatorów o usuniecie postów.Na chwile obecną zostaje człowiekiem którego jasno określam KŁUSOWNIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od źródeł do ujścia do Wisłoki z wyłączeniem

zbiorników Kamionka i Cierpisz.(...).Na chwile obecną zostaje człowiekiem którego jasno określam KŁUSOWNIK.

Kolego @geo poczytaj a później określaj kogoś jak tam chcesz. Dopiero od roku 2012 wprowadzono górskie od źródeł. Do roku 2012 odcinek górski zaczynał się od mostu w Kamionce, także w Czarnej lub jej okolicy spławik jak najbardziej był dozwolony.

Geografia się kłania kolego i czytanie ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby kłótnia się nie wywiązała to i ja to potwierdzę. W roku 2011 nie miałem opłaconych górskich i ze spokojem łowiłem na Tuszymce od Kamionki do źródeł jako na wodzie nizinnej, a z racji tego że nie potrzeba mi problemów sprawdzałem nie raz odkąd obowiązywały górskie i było wyraźnie napisane od tamy w kamionce do ujścia.

Nawet w tym roku się delikatnie zdziwiłem gdy zobaczyłem, że Tuszymka cała jest górska z wyłączeniem Kamionki i Cierpisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Dopiero od roku 2012 wprowadzono górskie od źródeł. Do roku 2012 odcinek górski zaczynał się od mostu w Kamionce, także w Czarnej lub jej okolicy spławik jak najbardziej był dozwolony.

Nie mogę załadować starego RAPR,a o to czy było tak zapisane czy nie nie będę o to się kłócił.Jeżeli nawet tak było to całe szczęście już nie jest i bardzo możliwe a nawet pewne ze poprzez takie akcje wędkarzy wprowadzono górska wodę na całości,bo jak sam kolega piter zauważył pstrąg występuje na długości całej rzeczki. Niejednokrotnie widziałem łowiących na Tuszymce na spławik np w okolicach starego młyna gdzie woda jest stojąca by już za zapora płynęła,po okazaniu złości z mojej strony tłumaczenie było niemalże identyczne jak twoje kolego rrs1914.Często widywałem wędkarzy którzy łowili w dziwny sposób na spławik w okolicach np 5 m poniżej mostu w Kamionce czy to w na zbiorniku Cierpisz,i choć miejsce mało atrakcyjne to na pewno nie szukali tam karpi.Ktoś kto zna choć trochę biologie łososiowatych domyśli się iż w takich miejscach pstrągi zbierają się najczęściej gdyż nie sforsują tego marszu.To że w RAPR jest dużo nieścisłości wędkarze powinni nadrabiać moralnością.Bo to że nie ma w tym miejscu obrębu ochronnego to nie znaczy ze mamy w czasie tarła np pstrąga cały dzień łowić jednego po drugim i tłumaczyć że czekamy na płocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał,że łowił w tamtym roku,a jest luty 2012...zmiany są od tego roku.Może za pochopne określenie naszego kolegi:(

Trochę mnie poniosło gdyż nie mogę słuchać już o rzeczach które dzieją się na tej rzeczce,toteż kieruję przeprosiny i korektę kłusownika na spławikowca dla kolegi matuum2294.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli spotkałbym cie na odcinku górskim ze spławikiem i robakiem..... to z całym szacunkiem do ciebie kolego matuum ale najpierw wrzuciłbym ciebie do wody a późnej twoja spławikówkę a robakom darowałbym życie."

Geo ,popieram tylko przypakuj proszę {no chyba że nie musisz:)}bo w tym roku będziesz miał sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie nov jakbym cię złapał to bym .... ja łowię w Czarnej w rezerwacie i tam niema wody górskiej bo tamtejszy leśniczy akurat polował na zwierzynę jak łowiłem i pytałem się go jaka woda tu jest i odpowiedeział,że nizinna a górska zaczyna się dopiero przed zalewem w cierpiszu.

Ps nov nie wypowiadaj się na więcej razy jak nie wiesz czuje się urażony może ty jesteś kłusownikaiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego matuum2294 pan leśniczy jak poluje to trzyma się własnych zasad i regulaminów i niekoniecznie musi znać RAPR

Jeśli już chcesz napisać post dotyczący mnie to na tym forum przedstawiam się jako geo a nie nov.Dla twojej info jest to miesiąc przystąpienia do grona PSW.I zdaje się ze Cię już przeprosiłem za niezrozumienie ,więc nie czekaj na mnie że przyjdę na kolanach do Czarnej Sędziszowskiej :)

Edytowane przez geo
matuum2294
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym roku jeszcze tam nie łapałem , ale byłem sprawdzić stan wody . Zero lodu , a stan wody podniesiony o około pół metra , tak po za tym to wszystko gra . :) Również pozrdrawiam :)

Kilka fotek :) :

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zagościłem dzisiaj na Tuszymce w Woli Ocieckiej w celu pomachania kijem.

Byłem około 2 godziny:woda podniesiona i niosąca dużo liści itp.

Żadnych oznaków żerującej rybki, może jeśli woda się troszkę uspokoi.

Wczoraj zaś zatrzymałem się na moście w Ropczyce Chechły, jakiś wędkarz wyciągał ładną rybkę i w dodatku nie na spina w zamulonej wodzie...

Przy odrobinie szczęścia i doświadczeniu coś można złapać w takiej podniesionej trąconej wodzie...

Jutro zamierzam odwiedzić Wielopolkę zdam krótką relacje jakie warunki panują nad tą urokliwą rzeczką pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.