Skocz do zawartości

Sezon karpiowy 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Gruby zwierz był sprytniejszy i uciekł do...wody!!:D Pierwszego dnia branie amura,ale niezacięte!!:mad:

Za to drugiego dni atomowy odjazd i na brzegu ląduje piękny karaś pełnołuski:eek::D

Połakomił sie na własnego śmierdziela+własny popek mandarynka:)

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manitu co Ty pierdzielisz!:eek: Za dużo boostera chyba wlałeś:D Toż to Leszcz Południowoafrykański Pełnołuski, jak można się pomylić, nawet po pijaku ewidentnie to widać:D Graty Panowie :) ja lecę rekreacyjnie pobawić się z karpiszonami na Niedźwiadek, ale niestety dopiero od piątku. @Sander coś połowił? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze bywa różowo. :D Ogólnie nie ma co narzekać... Ogólnie na macie było 3 karpiki (1kg :P, 4 kg i ostatni 4,9 kg), jedna spinka przy brzegu takiego 3-4 kg. Oprócz tego miałem jedno branie (prawdopodobnie) amura, które tak jak u @Manitu skończyło się porażką :( Wszystkie brały na kulki własnej roboty (Mix Mainlinea ProActive Pineapple + aromat ananas i wyszły śmierdziele :D:D:D najprawdopodobniej jednak trzeba stosować aktywatory mainlinea, aby zapach był "zamierzony") Wstawiam fotki największego karpika. Pozdrawiam :):D

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Aby zobaczyć załącznik musisz się zalogować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By was ciul...!!!:D i to 3 pełnołuskie! No a ja jeszcze nie miałem okazji na kiju posiadać takiego misia, nawet malutkiego... Miałem nadzieje lekką że na Trzcianie mi taki padnie:rolleyes:. U nas bardzo mało ich niestety. No trudno, może kiedyś :) Pozdrówki i gratulacje:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciężko będzie doradzić " na co ?", bo nikt nie wie co naszym miśkom się spodoba.:) Ja, jak zawsze tam jadę to zabieram ze sobą sporo kukurydzy (czasem trochę konopi, grochu itp.). W łowisku jest sporo amurów, które szybko uporają się z kilogramami kukurydzy i innych smakołyków, ale, żeby je zachęcić do żerowania to jednak wydaje mi się, że trzeba "sypnąć", a z innych przynęt to kulki , pellety (do zanęty jak najbardziej). Z zapachów to ciężko doradzić, ja osobiście miałem efekty na mieszanki (owoc-śmierdziel). Na łowisku jest możliwość korzystania z łódki (swojej albo właściciela), więc zestawy można wywieźć i obrzucić zanętą. Jednak nie jest to konieczne. Ja osobiście bez tych wywózek miałem lepsze wyniki (może to kwestia przypadku). Pewnego razu nie miałem jak wywieźć zestawów (swojego pontonu nie wziąłem, a łódka właściciela nie była dostępna), więc zanęciłem po prostu z brzegu- procą. Łowiąc na odległości 20-30 metrów (kukurydzy dalej procą nie wystrzelisz ;)), podczas 5 godzinnej zasiadki miałem ok. 6 brań, z czego wyjąłem 3 karpie ok 7kg i a reszta to takie 5 kg.

Ale można sobie mówić :D:D, bo co wymyślą sobie nasi milusińscy tego nie wiemy :P (czego z userem @Manitu sami doświadczyliśmy:D)

PS: Jak czegoś więcej będziesz potrzebował to pisz na PW,

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej Wole Pisać tutaj aby kolejni koledzy którzy mają zamiar się tam wybrać wiedzieli :)

Więc jeszcze mam pytanie na ile Wędek wolno łowić? co z nocą? i jak Ty patrzysz na to , gdzie stawiać zestawy ? czy jest to obojętne czy nie? słyszałem ze karpie lubią brać spod trzcin ,ale wtedy trzeba siedzieć przy kijach :) nie wiem ile w tym prawdy dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w tym prawdy to nie wiem, bo nie próbowałem, aczkolwiek zestawy warto (przynajmniej jeden) umieścić pod wysepką lub właśnie pod trzcinami. Z opowiadań właściciela dowiedziałem się, że jednak trzeba robić tak jak właśnie mówisz, czyli trzeba pilnować wędek. Jest dowolna ilość wędek ( z tym, że jednak trzeb znać umiar, mówię tak, ponieważ byłem świadkiem pewnego zajścia, w którym oburzony facet żądał zwrotu pieniędzy za to, że karp poplątał mu 10 zestawów :o :-D:-D!!) Z nocą jest różnie, trzeba dać im wcześniej znać. Nam z @Manitu się udało, bo było nas tylko dwóch, a i tak nie było żadnych problemów z wejściem. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Nash wypuścił takie sztuczne kulki i podobno sprawdzają na łowiskach gdzie jest duża populacja raków!! W którymś Karp Maxie był artykuł na temat tych kulek!! Musiałbyś sie dowiedzieć czy można na Twoim łowisku łowić na nie!! Jak nie to zostaje Ci ziemniaczek lub mięso małży!!:-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wydawać trzy dyszki za ten specjalistyczny, wędkarski, profesjonalny woreczek możesz użyć zwykłej... pończochy:D Nastawiając się na suma zakładam właśnie tak wątróbkę, żeby nie była wyjadana przez leszcze i inne dziadostwo. Może i u Ciebie to będzie skuteczne. Mielonka o dużej średnicy, wpakowana w pończochę da radę.

Tutaj w Karp Maxie na str. 60 jest pokazane jak to zrobić z użyciem torebki na herbatę:

KarpMax_28_-_1.2010.pdf - Speedy Share - upload your files here

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się wykombinować kilka godzin żeby spędzić czas nad wodą. Próbowałem swoich sił tam, gdzie łowię w tym roku najczęściej i wyjechałem o kiju. :rolleyes: Siedziałem od 16-22. Zero jakichkolwiek oznak żerowania karpia, tylko amurki widoczne na wodzie. Bolenie jak zwykle zbierały ładnie drobnicę i to na tyle. Jutro powtarzam, tylko najprawdopodobniej zaliczę nockę. Grubiej coś szykuje się 9 sierpnia, wtedy może coś się uwiesi :)

A u was Panowie z Krośnieńskiego jak tam? Siedzieliście coś za karpiowatymi?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Krośnieńskiego ostro dipują i nie mają czasu żeby nawet kije rozłożyć!:-)) A tak poważnie to ja zaczynam 20 dniowy urlop i...wątpie żebym znalazł czas na karpiowanie!!:-( Plany już wcześniej zapadły(chodź i tak odpadły Alpy)!! Także karpiowanie zaczne dopiero po 20 sierpnia!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r - RODO. Abyś mógł korzystać z portalu Podkarpacki Serwis Wędkarski potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz danych zapisanych w plikach cookies. Proszę o zapoznanie się z Polityką prywatności.